Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Erkek Kişisel Bakım


Kozmetik bakım denince akla ilk kadınlar geliyor ancak erkekler için de hazırlanmış yüzlerce ürün bulunuyor. Erkek bakım ürünleri ağırlıklı olarak tıraş, cilt bakımı ve saç bakımıyla ilgilidir.  Erkekler de artık kadınlar gibi dış görünüşüne, cildine, el ve tırnak bakımına özen gösterdiğinden piyasaya her geçen gün yeni bir ürün çıkabiliyor. Bakımlı erkek kavramının yaygınlaşmasına sebep olan ürünler, kolay kullanımıyla erkeklerin beğenisini toplamayı başarıyor. Erkeklerin gün içinde yaşadığı yorgunluğu, stresi, kirli havayı doğrudan yansıtan cilt, kötü göründüğünde iş, sosyal ve özel hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Erkek kişisel bakım ürünleri, kişilerin daha sağlıklı, bakımlı, zinde kalmasını sağlamak amacıyla üretiliyor. Düzenli kullanıldığı takdirde iyi sonuçlar veren ürünler, iyileştirici etkileriyle kalıcılığı artıyor. Kişisel bakımına ve temizliğine önem veren erkekler için ihtiyaçlara ve cilt tiplerine göre farklı ürünler, setler bulunuyor.    


Erkek Bakım Ürünleri Nelerdir?

 

Erkek cilt bakım ürünleri arasında birçok ürün yer alıyor ancak erkekler kadınlar kadar detaycı olmadığından ürün satın almadan önce ürünlerin içeriği, özellikleri, etkileri gibi temel bilgiler incelenmelidir. Tıraş malzemeleri alınacaksa eğer söz konusu ürünün içeriği nedir, faydası nelerdir bakmak önemli. Erkekler için özel üretilmiş bakım ürünleri şöyledir:

Tıraş köpüğü: Her gün düzenli olarak tıraş olan erkekler için tıraş köpüğü seçimi göz ardı edilemez. Köpüğün mutlaka kaliteli olması gerekiyor. Zira her gün cilde temas eden tıraş köpüğü, kalitesiz olursa eğer bir süre sonra cildin tahriş olmasına sebep olabilir. Cildi tıraş olurken dahi korumak için etkili, içeriği kaliteli köpükler öncelikli olmalıdır.   

Tıraş sonrası bakım: Tıraş sonrasında cildi ferahlatmak, tıraş bıçağının olası zararlarını önlemek amacıyla losyon, kolonya gibi ürünler tercih ediliyor. Tıraşın ardından cildi mutlaka bir ürünle masaj yaparak ferahlatmak gerekiyor. Bu ürün tıraş sonrasında cilt savunmasızken cilde temas ettiğinden iyi bir ürün olmalıdır.

Kulak & burun temizliği: Kulak ve burun kılları için hazırlanan bakım seti, erkeklerin berbere ihtiyaç duymadan kendi temizliğini, kişisel bakımını yapabilmesine imkân sağlıyor. Kolay kullanımı, minimal tasarımlarıyla her yere götürülebilen ürünler, kulak burun temizliğinde etkili sonuçlar veriyor.  

Saç bakım ürünleri: Erkekler için saç bakımı aslında kadınlara nazaran ekstra önem taşıyor. Çünkü erkeklerde saç dökülmesi, seyrelmek, kellik problemleri daha yoğun. Bu durumun önüne geçmek için saç kalitesini bozmayacak, saç derisini besleyecek ve uzun vadede faydalar sağlayacak şampuan, krem kullanılmalıdır.  

 

Erkek Bakım Ürünlerinin Fiyatları

 

Erkek bakım ürünü fiyatları ürünlerin gramajı başta olmak üzere türü ve içeriğine göre değişkenlik gösteriyor. Web mağazamızdan tüm ürünlerimizi inceleyerek ürünlerin ne işe yaradığını öğrenebilir, fiyatlarına bakabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünü güvenli ödeme ile tamamlayabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün kısa sürede size teslim edileceğinden emin olabilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden alışveriş yapmak için sitemiz 7/24 hizmetinizde.