Eurho Vital

1993 yılında Euro OTC Pharma olarak Almanya’da kurulan ilaç firmasının besin destek ürünleri markası eurho vital tüm dünyada kullanılan ürün gamına sahip bir evrensel markadır. Hem sizin hem de ailenizin sağlıklı mutlu yarınları için, her an, her yerde EuRho  Vital sloganı ile yola çıkan firma, vitaminlerden, multivitaminlere, omega -3 takviyelerinden, cilt bakım takviyelerine kadar birçok ürüne sahiptir. Eurho Vital’in en ünlü besin takviyesi markası Zink’tir.

Eurho Vital Ürünleri

eurho vital omega-3 ürünü olan Eurho Vital Omega-3 Fish Oil Soft Chews for Kids, orman meyvesi aromasına sahiptir ve çocukların çiğnemekten zevk aldığı bir üründür. Sadece çocuklar değil yetişkinler de özellikle ilaç yutmada zorluk yaşayanlar, balık yağının hem tadı hem de kokusunu sevmeyenler de kullanabilmektedir. Bu ürün aynı zamanda E ve D vitamini takviyelidir.

eurho vital vitamin takviyeleri vücudunuzun ihtiyacı olan günlük vitamin ihtiyacını tek bir kapsülle karşılar. Eurho Vital vitaminler aynı zamanda sıvı olanları da mevcuttur. Bu nedenle Eurho Vital ürünleri Avrupa ve Türkiye’de popüler olan ürünlerdir. Düzenli kullanımı bağışıklık sisteminizin artmasına, enerjinizin yükselmesine ve aynı zamanda ağrılarınızın engellemesini sağlamaktadır.

Neden Besin Takviyesi Alınmalı?

Vitaminlerin emilimizni azaltan bazı ilaçları tüketenler, yetersiz beslenenler, düzenli alkol kullananlar bazı gıdalar karşı alarjisi olanlar hatta yiyeceklerdeki vitamin emilimini engelleyen Crohn hastalığı, çölyak hastalığı, kronik ishal veya gastrik baypas ameliyatı gibi çeşitli bağırsak rahatsızlıkları olan insanlar vitamin takviye ürünlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren kişilerin vitamin takviyesine ihtiyacı vardır. Güneş ışığına çok az maruz kalan her yaştan yetişkin  örneğin, eve bağlı veya bir kurumda olanlar  D vitamini takviyesine ihtiyaç duyabilir.

Vücudun ihtiyacından fazla vitamin almak zararlı mı?

Günde bir multivitamin almak, hap 2.500 IU'dan yüksek bir A vitamini dozu veya 30 IU'dan daha yüksek bir E vitamini dozu içermediği sürece, neredeyse kesinlikle zararlı değildir. Günlük yüksek A vitamini alımı (10.000 IU'dan fazla), doğum kusurları ve osteoporoz riskini artırabilir. Beta karoten hapları, zaten yüksek risk altında olan kişilerde (sigara içenler gibi) akciğer kanseri riskini artırır. Günlük C vitamini hapları böbrek taşı riskini artırabilir. Doktora danışarak kullanmak en iyisidir.