Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Folik Asit

 

Folik asit ya da diğer bilinen isimleriyle folat ve B9, vücudun ihtiyaç duyduğu temel vitaminlerden biridir. Küçükten büyüğe herkesin ihtiyaç duyduğu folik asit özellikle yoğun tempoda yaşayan yetişkinler için ekstra önem taşıyor. Sebze, tahıl, bakla, meyve, yumurta folik asit ihtiyacının giderilebileceği besinlerdir. Folik asitten düzenli şekilde yararlanabilmek dengeli ve sağlıklı beslenmek önemlidir. Bunu sağlayamayan birçok kişide folik asit eksikliği görülüyor. Folik asidin vücutta depolanamıyor oluşu eksikliğin giderilmesi için düzenli alımı şart koşuyor. Vücut folik asitten eksik kaldığında; kronik yorgunluk, halsizlik, kaslarda zayıflama, uyuşukluk hali, el – kol – bacak gibi uzuvlarda karıncalanma hissi, ishal, nefes darlığı, kilo kaybı, mide problemleri ortaya çıkıyor. Tüm bu belirtiler günlük rutini engelliyor, yaşam kalitesinde düşüşe neden oluyor.  


Folik Asit Takviyesinin Faydaları

 

Folik asidin faydalarını düzenli kullanımdan sonra hissetmek görmem mümkündür. Özellikle kronik yorgunluk yaşayanlar belli bir sürenin ardından kendini daha iyi hissetmeye başlıyor. Folik asidin diğer faydaları şöyledir:

·       Hamilelikte folik asit desteği ekstra önem taşıyor. Bebeğin gelişimi, anne sağlığı açısından destekleyici olan vitamin, düşük riskini düşürüyor.

·     Depresyona yakalanma riskini düşürür, folat seviyesi yüksek olan kişilerde depresyon daha az görülüyor.

·       Kalp ve damar sağlığına iyi gelir, kalbin korunmasına yardımcı olur.

·       Kansere yakalanma riskini düşürür, vücuttaki zararlı bakterilerin atılımına destek olur.

·   İnme riskini düşürür aynı zamanda beyin sağlığını korumaya çalışır. Araştırmalar folik asidin nörolojik rahatsızlıklara iyi geldiğini gösteriyor.

·  Gelişim eksikliğini önler, bebeğin omurga gelişimini olumlu yönde destekler.

·     DNA sentezi, yeni hücrelerin oluşumu, hücre bölünmesi gibi vücut için gerekli süreçlerin başarılı olmasını sağlar.

·      Alzheimer hastalığına karşı koruyuculuk sağlar. Bu nedenle takviye olarak sıklıkla kullanılır.

 

Folik Asit Nasıl Kullanılır?

 

Tablet ya da kapsüllerle sağlanan folik asit alımı, düzenli şekilde kullanılmalıdır. 

Her gün önerilen dozda mutlaka alınmalı ve fazlasından kaçınılmalıdır. Folik asidin vücuda girişi bir süreci yansıtacağından günlük doz aşılmamalıdır. Gün içerisindeki beslenme özellikle de yeşil yapraklı sebzeler aracılığıyla alınan folik asidi, vitamin takviyesini önlememelidir. Besinler aracılığıyla her gün düzenli ve yeterli miktarda alınamayan vitamin, besin desteğiyle sürdürülmelidir. Hamileler, yetişkinler, gençler ve özellikle kadınların folik aside ekstra ihtiyacı bulunuyor.

 

Folik Asit Fiyatları

 

Tablet ve kapsül formunda satışa sunulan folik asitler, kapsül ve tablet sayısına ya da içeriğine göre farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Folik asit bakımından zengin besinleri her gün tüketemeyeceğiniz için ihtiyaç duyduğunuz bu değerli vitamini destek yoluyla ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz. Web sitemizdeki ürünleri inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz. Güvenli ödeme, hızlı teslimat şeklinde çalışan firmamız, kısa sürede ürününüzü teslim ediyor.