Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Gaz ve Şişkinlik

Gaz ve şişkinlik günlük yaşamı kötü etkileyen, rutinin aksamasına sebep olan büyük bir problemdir. Mide ve bağırsaklarda bir şeylerin ters gitmesi, yeme alışkanlıklarının değişmesi karında şişkinlik ve gaz oluşumuna sebep olabiliyor. Gaz ve şişkinlik bir ölçüye kadar aslında gayet sağlıklı, normal bir süreçtir. Sıkıntı olan ve problem yaratan şey bu şişkinliğin uzun süre devam etmesidir. Gaz ve şişkinlik ürünleri tam olarak bu noktada devreye giriyor. Uzun süren ve kişiye ağrı veren durumlarda mideyi rahatlatmak, bağırsakları çalıştırmak için şişkinliğe yol açan sorunu ortadan kaldırmaya yönelik ürünler kullanmak gerekiyor. Özellikle kadınlarda daha sık yaşanılan şişkinlik, regl öncesi dönemde başlıyor bitene kadar etkisini sürdürüyor. Kadınlar bu dönemde kendilerini rahatlatacak gaz giderici, şişkinlik önleyici besin destekleriyle günlük yaşamlarına devam ediyorlar.

Gaz ve Şişkinliğin Nedenleri

Gaz ve şişkinliğin ana nedenleri şöyledir: Sindirim sistemindeki problemler şişkinliğin en bilinen sebebidir. Kabızlık, gastrit, reflü, çölyak, bağırsak sendromu, safra kesesi rahatsızlıkları, mide ya da bağırsak kanseri gaz oluşumuna ve şişkinliğe neden olabiliyor. Yoğun stres mide ve bağırsaklarda düğümlenmeye, aktif çalışmamasına yol açıyor. Yemek borusunu etkileyen, mideyi şişiren stres, birçok insan psikolojik şişkinlik sebebi oluyor. Dengesiz ve düzensiz beslenme alışkanlığı tek başına şişkinliğin, gaz problemlerinin ve kabızlığın sebebi olabiliyor. Uzmanlar böyle durumlarda problemi yenecek bir beslenme ya da gıda takviyeleri önerebiliyor. Karbonhidrat ağırlığında beslenmek, lifli gıdalar tercih etmemek, susuz kalmak, çok hızlı yemek, hep kuru yiyecekler tercih etmek sindirim sistemi organlarını yorar, karın ağrısı eşliğinde gaz ve şişkinliğe zemin hazırlar. Hareketin kısıtlı olduğu bir yaşam döngüsü de mide problemlerine, gaz sıkıntısına yol açabiliyor. Vücuttan atılamayan sıvı birikintisi (ödem), şişkinliğe neden oluyor. Mideyi rahatlatmak tüm vücudu rahatlatmakla eşdeğerdir. Bu nedenle gaz ve şişkinlik takviyeleri kullanmak, bağırsak sistemini çalıştıracak ürünler tercih etmek uzun vadede rahatlatıcıdır. Bağırsak sistemi ve mide çoğu zaman besin hassasiyeti oluşturuyor. Süt ve süt ürünleri, buğday, glüten gibi besinlere karşı oluşan alerji, hazımsızlığa yol açıyor. Hazımsızlık ise gaz ve şişkinlik olarak karşımıza çıkıyor.

Gaz ve Şişkinlik Ürünlerinin Faydaları

Gaz ve şişkinlik ürünleri bağırsaklara özellikle de ince bağırsaklara rahatlık kazandırıyor. Disiplinli çalışan bağırsak sistemi mide ve karın ağrısını ortadan kaldırır, kişinin bedenen rahat olmasını sağlar. Beslenme ve şişkinlik önleyici ürünler birlikte kullanıldığında bir süre sonra bağırsak sistemi düzene girer ve kişi şişkinlikten, ödemden, karın ağrılarından ve gaz sancısından kurtulur.

Gaz ve Şişkinlik Ürünlerinin Fiyatları

Gaz ve şişkinlik ürün fiyatları ürünün içeriğine, çeşidine göre değişebiliyor. Web sitemizde yer alan ürünleri inceleyerek size içerik ve fiyat anlamında en uygun gelen gıda takviyesini satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme, hızlı teslimat seçeneğiyle Vitamin Kozmetik’ten alışveriş yapmak çok keyifli.