Ginseng
₺69,00 KDV Dahil
₺185,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Ginseng

Uzak Doğu’da yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılan Ginseng, ilk kez Çinliler tarafından kullanılmaya başlamıştır. Ginseng kökü ve bitkisi çok uzun yıllardır kurutulmuş şekilde olduğu gibi kapsül, tablet ve çay olarak tüketilebiliyor. Çin, Güney Kore, Japonya gibi ülkelerin günlük yaşam rutinlerinde ginseng bitkileri geniş yer tutuyor. Ginsengin etkileri öyle geniş ki sadece sağlık sektöründe değil kozmetik alanında da bakım ürünlerinin içeriğinde yer alıyor. Geleneksel tıbbın odak noktası ginseng, modern tıpta kendine yer bulmayı başarmış durumda. Ginseng takviyeleri, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kişiyi daha dirençli hale getiriyor. Uzak Doğuluların uzun yaşam sırlarından biri ginsengdir. Ginsengin yararları, ginsengin içeriğindeki değerli bileşenler ve maddelerle gün geçtikçe yayılıyor. Ginsengle ilgili yapılan araştırmalar, bu mucizevî bitkinin kökünden yaprağına şifa dağıttığını, yaşamı uzattığını gösteriyor.

Ginseng’in Faydaları

Kullanım alanı oldukça yaygın olan ve besin destekleriyle ulaşımı kolaylaşan ginseng, faydalarıyla günlük yaşamı kolaylaştırıyor. Ginseng faydaları ve etkileri şöyledir: Ginseng yorgunluğa, halsizliğe iyi gelir. Yapılan çalışmalar ginsengin bağışıklık sistemine olumlu etkiler kazandırdığını gösterirken aynı zamanda kronikleşen yorgunluk ve bitkinliğe çare olduğunu gösteriyor. Ginsengin en önemli ektilerinden biri beyin fonksiyonlarını çalıştırmasıdır: Alzheimer, Parkinson, erken bunama ve benzeri hastalıklarda ginseng önleyici ve iyileştirici rol oynar. Odaklanma problemini yenmeye yardımcı olur, nörolojik hastalıklara karşı fayda sağlar. Kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Ginseng depresyona iyi gelir ve kişinin ruh halini iyileştirerek depresif duygulardan arındırır. Kronikleşen baş ağrılarına iyi gelir. Stresi alır, zihinsel yorgunluğun geçmesini sağlar. Kişiyi ruhen rahatlatır. Kansere yakalanma riskini düşürür. Sinir sistemini güçlendirir. Cilt yaralarına iyi gelir, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü dengeler. Diyabeti kontrol eder. Ginseng güçlü etkileriyle saçları güçlendirir, saç dökülmesi, saç beyazlaması, kepeklenme, koparak kırılma, saçta hacimsizlik gibi sık yaşanan saç problemlerinin geçmesini sağlar.   

Ginseng Nasıl Kullanılır?

Ginsengin fayda alanı geniş olduğundan ginseng tozu, kurutulmuş ginseng ve ginseng takviye gıdalar popülariteye sahiptir. Ginsengin faydalarını birebir yaşamak isteyenler besin desteklerinden yararlanıyor. Ginseng tozu ya da bitkisi ise tıpkı diğer çaylar gibi demlenerek günde birkaç fincan şekilde tüketilebiliyor. Yaşamı destekleyen, sağlıklı ve uzun ömür arzusuna zemin hazırlayan ginsengi en kolay besin takviyeleriyle kullanmak mümkündür.

Ginseng Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik, yaşam destek takviyeleri, cilt bakım ürünleri, sporcu destekleri, kozmetik ürünleri ve sağlık için gerekli olan mineral, vitamin, yağ takviyeleriyle çok geniş bir alanda binlerce ürünle hizmet veriyor. Ginseng gıda takviye başta olmak üzere ihtiyacınız olan her besin desteğini bulabileceğiniz Vitamin Kozmetik, uygun fiyat avantajı, güvenli ödeme sistemi ve müşteri memnuniyetiyle kusursuz hizmet veriyor. Vitamin Kozmetik aracılığıyla ginseng desteği satın alabilir, kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.