Glukozamin
₺42,90 KDV Dahil
₺49,50 KDV Dahil
Kas ve İskelet Sistemi
₺313,47 KDV Dahil
₺479,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Kolajen
₺449,00 KDV Dahil
₺560,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Kolajen
₺359,00 KDV Dahil
₺479,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Glukozamin
₺59,00 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Glukozamin Kondroitin MSM

Glukozamin, eklem kıkırdağı bileşeninde bulunan temel yapıtaşlarından biridir. Glukozaminin olmaması eklem ağrılarını ortaya çıkarır, fiziksel hareketleri kısıtlamaya başlar. Eklem iltihabını önlemek, eklem ağrılarını dindirmek ve problemlerin önüne geçmek üzere formüle edilen takviyelerden en popüleri glukozamin besin takviyesidir. Glukozamin takviyeleri eklem rahatsızlıklarıyla birlikte anılıyor olsa da aslında yapılan araştırmalar göstermiştir ki bağışıklık sistemi dâhil olmak üzere farklı fayda alanları da bulunuyor. Yapılan araştırmalar, uzun süren çalışmalar sonucunda eklemlere iyi gelecek olan gıda takviyelerine glukozamin takviyesi dâhil edilmiştir. Glukozamin güvenli bir bileşen olan uzun süreler rahatlıkla kullanılabilen bir takviye haline getirilmiştir. Klinik araştırmalar yaş arttıkça çoğalan eklem ağrılarını dindirmek için glukozamin takviyesinin iyi geldiği sonucuna ulaşmıştır. Glukozamin desteği alanlar, eklemlerindeki problemlerin zamanla azaldığını ve hareketlerinin daha özgür olduğunu belirtiyor. Eklemlerin güçlenmesi günlük fiziksel yaşamı olumlu etkiliyor.    

Glukozaminin Faydaları

Güçlü bileşenler içeren destekleri kullanmak yaşam kalitesini artırıyor. Fiziksel bütünlükte kas, eklem ve kemiklerin rolü büyüktür. Kaslarda yaşanılan zayıflık, eklemlerdeki iltihaplanmalar ve kemiklerdeki güçsüzlük, aşırı hassas durum sadece aktif egzersiz programına yaşayanları etkilemiyor; yoğun tempoda yaşayan ve zamanla ağrıları artan herkesi kötü etkilemeye başlıyor. Besin destekleri ilaç olmamakla birlikte sağlığı koruyan gıda takviyeleridir. Birçok sağlık problemini odak alan glukozamin gibi önemli takviyeler, eklem ve kemik sorunlarını hafifletiyor. Glukozamin kullananlar, başlangıçta hissettikleri ağrıları, zayıflıkları kullanım süresi arttıkça daha az hissettiğini belirtiyor. Yapılan araştırmalar da glukozamin takviyesinin faydalarını ortaya koyuyor. Glukozamin; eklemler haricinde sindirim sistemine, bağırsak sağlığına, kemik ağrılarına, selülitlere de iyi geliyor.

Glukozamin Nasıl Kullanılır?

Glukozamin besin takviyesi tıpkı diğer takviyeler gibi her gün önerilen dozda kapsül ya da tablet yutularak kullanılıyor. Diğer takviyelerden hiçbir farkı yok. Glukozamin ile ilgili tek uyarı aşırı doz tehlikesidir. Glukozamin kutularında besin desteğinin içeriğinde neler olup olmadığı detaylı şekilde yazıyor. Kullanıcıların bu içerikleri okuması gerekiyor. Zira alerjik bünyeler için gıda takviyeleri tehlike arz edebiliyor. Eğer glukozamin takviyesinin içeriğine karşı alerjik bir durum söz konusu değilse rahatlıkla eser miktarda kullanılabilir. Gıda takviyesi ile birlikte ciltte herhangi bir reaksiyon ya da kişinin genel sağlığında bir problem çıkıyorsa takviye bırakılmalı ve doktora gidilmelidir. Risk ve tehlikelerden bağımsız olarak glukozamin takviyesinin faydaları kişi takviyeye kullandığı süre boyunca görmeye başlar. Besin destekleri tıbbi bir ilaç olmadığından kesin bir tedavi beklemek yanlıştır. Çoğu takviye gibi glukozamin de ağrıları dindirmede hafifletici etkiye sahiptir. Kalıcı bir tedavi sağlama iddiası yoktur.   

Glukozamin Fiyatları

Glukozamin takviyeleri Vitamin Kozmetik mağazamızda satışa sunuluyor. Eklem rahatsızlıklarınıza iyi gelecek olan bu besin desteğini, en uygun fiyatlarla web mağazamızdan satın alabilirsiniz. Mağazamızdan yapacağınız tüm alışverişlerinizde güvenli ödeme yöntemleri kullanılır. Siparişinizi tamamladıktan sonra kısa sürede ürünlerinizin adresinize teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.