Göğüs Koruyucu

Emzirme döneminde anneler en hassas anlarını yaşarlar. Bebekleriyle olan bağlarını güçlendiren bu süreç, aslında annelerin göğüs ucu sağlığını olumsuz etkileyen süreçtir aynı zamanda. Emzirme sırasında bebeğin emme kuvveti nedeniyle göğüs ucu yara olur. Anne olarak bebeğinizi emzirirken canınızın yanmasını önlemek ve bebeğinizi daha iyi beslemek istemeniz en doğal hakkınız. Anne sağlığını önemseyen markalar göğüs koruyucu ya da diğer adıyla göğüs kalkanı dediğimiz bir göğüs ucu aparatı üretiyor. Bu koruyucuları kullanarak göğsünüz yara olduğunuz canınız yanmadan bebeğinizi emzirmeye devam edebilirsiniz. Göğüs ucu koruyucu kullanmak bebeğinizin beslenme saatlerini olumsuz etkilemez, bilakis daha rahat geçmesini sağlar. Tahriş olmuş, yaralar çıkmış ya da çatlamış göğüs uçlarını korumak, iyileşmesini hızlandırmak isteyen tüm anneler göğüs kalkanı kullanabilir. Göğüs ucu koruyucular, sizin için adeta bir koruma kalkanı sağlar. Bebeğinizi emzirirken canınız asla yanmaz, kendinizi kötü hissetmezsiniz.  

Göğüs Koruyucuların Özellikleri

Anne göğüs ucunu koruma altına alan göğüs koruyucularını kullanmaktan çekinen birçok anne var. Koruyucu, göğsün ucuna yerleştirilerek ve bebeğin bu koruyucu ucunu ağzına almasıyla kullanılıyor. Annelerin bir kısmı bebeğimin damağına zarar gelir endişesi taşıyor ancak göğüs ucu kalkanı tamamen medikal bir üründür ve kesinlikle sert bir yapıya sahip değildir. Göğüs koruyucunun uç kısmı yüzde yüz saf medikal silikondan üretilmiştir. Kokusu, tadı ya da kalın bir yapısı olmadığından bebekler annesinin göğüs ucunu emdiğini düşünür. Göğüs kalkanı üretiminde tamamen anne göğsü esas alındığından uç kısım gerçek göğüs ucuna çok yakın bir yapıdadır. Göğüs kalkanlarını kullanmak avantajlıdır çünkü hem beslenme esnasında anne acı çekmez hem de iyileşme hızlanır. Göğüs ucunuz iyileştiğinde kalkan kullanmak zorunda değilsiniz. Göğüs koruyucular aynı zamanda göğüs pedi gibi göğsün iyileşme sürecinde kullanılabiliyor. Emzirmediğiniz dönemlerde göğüs kremi kullanıp üzerine koruyucu koyarak göğüs ucunuzun çamaşırla ya da kıyafetle temasını kesebilir ve iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz. Göğüs koruyucu özellikle çalışan anneleri rahatlatmada birebir üründür. Emzirme anları haricinde de süt gelir ve kıyafette ıslaklık olur. Bu durumu önlemede göğüs koruyucular başarılı sonuçlar veriyor. Göğüs koruyucu kullanırken dikkat etmeniz gereken unsurlar şöyle: Göğüs koruyucunun temizliğini ihmal etmemeli ve çocuğunuz diş çıkarmaya başladıktan sonra silikon ucu yırtmamasına dikkat etmelisiniz. Yırtılan göğüs koruyucusunu değiştirmeniz en sağlıklı yoldur.

Göğüs Koruyucu Fiyatları

Göğüs koruyucu fiyatları oldukça makul seviyelerle Vitamin Kozmetik’te satışa sunuluyor. Göğüs pedi, koruyucu, süt sağma pompası ya da kremleri emzirme döneminin rahat geçmesini sağlayan en önemli ürünlerdir. Vitamin Kozmetik, anne ve bebek sağlığıyla ilgili takviye, kozmetik, tıbbi ve beslenme gereçlerini uygun fiyatlarla sizlere ulaştırıyor. Vitamin Kozmetik’in uygun göğüs koruyucu modellerini inceleyerek gereksinim duyduğunuz modeli güvenli ödeme sistemlerinden yararlanarak hemen sipariş verebilirsiniz. Satın aldığınız ürünler kısa sürede adresinize güvenle teslim edilir.