Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Göğüs Kremi

Anne ve bebek sağlığında göğüs kremlerinin önemli bir yeri var. İlk beslenme sürecinde bebeklerin henüz dişleri çıkmadığından ve çok yumuşak damak yapısı olduğundan anneler emzirme esnasında çok ağrı hissetmez ancak birçok anne emzirme sürecinde göğüs ucunda ağrı hissediyor, bu bölgede çıkan yaralar sebebiyle zor anlar yaşıyor. Göğüs kremi tam olarak bu sorunu ele alan ve içerdiği bileşenlerle göğüs ucunu iyileştiriyor. Emzir sonrasında kızarıklık, tahriş ve yara sık görülüyor. Anneler emzirme dönemlerinde sağlıklı bir döngüye kavuşmak için göğüs ucunu iyileştirecek kremler ya da gümüş başlıklar kullanıyor. Henüz bebeğinizi kucağınıza almadıysanız eğer ya da göğüs ucunuzdaki tahribat emzirme anlarında canınızı yakıyorsa göğüs ucu kremleri almayı düşünebilirsiniz. Bu kremler göğüs ucundaki yaraların, tahrişin kısa sürede geçmesini sağlıyor ve anlık rahatlama hissi veriyor. Meme ucunda herhangi bir sorun olmaması bebeğinizi daha rahat emzirmenize yardımcı olur ve siz de bu süreçte daha iyi hissedersiniz.   

Göğüs Kreminin Faydaları

Göğüs ucu yaralarına göğüs kreminin iyileştirici faydaları bulunuyor. Örneğin göğüs ucu çatlaklarına düzenli krem kullanarak çatlakların geçmesini sağlayabilirsiniz. Zaten meme ucunuzdaki sorunlara bir şeyler yapmadığınızda iyileşme süreci uzar ve bebeğinizi emzirirken canınız yanmaya devam eder. Anne sütünün göğüs ucu yaralarına iyi geldiği biliniyor ancak kalıcı bir iyileştirme sağlamıyor. Göğüs kremlerinin hızlı etkisi sayesinde yaralarınız ve çatlaklarınız çabucak iyileşme sağlıyor. Göğüs kremini kullandığınızda göğüs ucunuzun ve etrafındaki derinin yumuşadığını sizi rahatlattığını fark edebilirsiniz. Göğüs ucu için özel üretilen yara kremleri emzir sürecinizi keyifli hale getirir.

Göğüs Kremi Seçiminde Dikkat Edilecekler

Göğüs kremlerini bebeğinizi emzirmeye başladığınız andan itibaren ihtiyaca göre kullanabilirsiniz. Kremleri emzirmeden hemen önce kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Kremler elbette içeriğiyle doğal ve cildinize dost bir yapıya sahiptir ancak yine de emzirme sonrasında kullanım daha sağlıklıdır. Göğsünüzde tahribatın az olduğu dönemlerde günde bir kez kullanmak yeterlidir ancak yara olduğunda her emzirme sonunda kullanarak iyileşmeyi destekleyebilirsiniz. Göğüs kremi seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar ise şöyledir: Krem ideal pH değerinde olmalıdır. Krem içeriğinin organik olmasına ve zararlı bileşenler içermemesine özen gösterin. Uzun süreli kullanacağınız için fiyat açısından ekonomik fakat kaliteli kremlere öncelik verebilirsiniz. Piyasada çok fazla meme ucu kremi olduğundan ilk seçimde size iyi gelecek ürünü bulmakta zorlanabilirsiniz. Birkaç markanın kremini deneyebilirsiniz. Mustela, Bioderma Avent, Sudokrem, Organic Pharmacy gibi birçok marka var. Ürünlerin içeriğini ve fiyatlarını inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Göğüs Kremi Fiyatları

Göğüs ucu krem fiyatları, markaya ve ürünün gramajına göre değişkenlik gösteriyor. Kremler göğüs ucuna çok az miktarda sürüldüğünden ideal boy seçildiğinde çok uzun bir dönem kremi kullanabiliyorsunuz. Fiyat ve kullanım süresi düşünüldüğünde göğüs kremi fiyatları ideal karşılanıyor. Vitamin Kozmetik’te satışa sunulan kremler yıl boyunca indirimli fiyatlarla sizlerle buluşturuluyor. Kaliteli, onaylı göğüs kremlerini sistemimizden güvenle satın alabilirsiniz.