Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Göğüs Pedleri

Doğuma hazırlık yapıyorsanız ya da bebeğinizi kısa zaman önce kucağınıza aldıysanız mutlaka sahip olmanız gereken bir ürün daha var: Göğüs pedleri! Göğüs pedi, emzirme döneminde işinizi kolaylaştıracak, sizin göğüs sağlığını koruyacak önemli ve son derece pratik bir üründür. Emziren annelerin kurtarıcısı olan göğüs pedi, göğüs ucu yaralanmalarına, göğüs altı pişiğine çok iyi geliyor. Meme uçları emzirmeye ve bebeğin vakum gücüne bağlı olarak bir süre sonra yara olur, emzirme haricinde bile ağrı yapar. Yara olan göğüs uçlarıyla bebeğinizi emzirmek zorlayıcı ve acı verici haline gelir. Emzirme anında acı yerine bebeğinizi emzirmenin verdiği o muhteşem hissi duymak için göğüs koruyucu pedlerden kullanabilirsiniz. Emzirme sürecinde her anne göğüs ucu yarasını yaşar. Bebeğin dişleri çıkmaya başladığında işler daha da zorlaşır ve bebeğiniz beslenirken canınızı yakar. Göğüs pedlerinin kullanımı bu anlamda sizi rahatlatır, yaralarınızın geçmesini sağlar, emzirme sonrasında göğüs bakımınızı sağlar ve sağlığınızı korur.

Göğüs Pedi Kullanmanın Yararları

Göğüs pedlerini kullanmak her şeyden önce göğüs ucu yaralarını iyileştirmeye yardımcı olur. Bebeğinizi emzirmediğiniz anlarda yoğun süt akışından ötürü süt dışarı taşar ve çamaşırınızı aşarak kıyafetinize bulaşır. Göğüs pedlerinin bir diğer amacı bu ıslaklığı önlemektir. Göğüs pedleri aslında göğüs ucu ve göğüs altı olmak üzere iki grupta ele alınabilir. Göğüs ucuna ped, koruyucu ve silikon ya da gümüş meme ucu başlığı kullanılır. Göğüs pedlerini memenizin hemen alt kısmına yerleştirerek bu bölgedeki pişik oluşumunu önleyebilirsiniz. Özellikle yaz döneminde annenin bebeğini emzirdiği esnasında ortaya çıkan ekstra sıcaklık pişik olmasına sebep olur. Böyle durumlarda göğüs pedi kullanmak rahatlatıcıdır.

Göğüs Pedi Modelleri

Göğüs pedi farklı modellere sahiptir. Her birinin özellikleri değişkenlik gösterse de ana amaç annenin göğüs sağlığını korumaktır. Göğüs pedlerinde en çok yapışkanlı modeller öne çıkıyor. Göğüs ucuna yapıştırılabilen bu pedler, emici özelliğe sahiptir ve yapışkanlı yapısı nedeniyle asla kayma yapmaz, gün boyu göğüs ucunu koruma altına alır, süt sızıntılarına karşı anneyi korur. Göğüs pedlerinin özelliği kimyasal içermemesi, tene zararlı bir madde barındırmaması ve pamuklu yapıda olmasıdır. Gönül rahatlığıyla pedleri kullanarak dışarıya çıkabilir, kıyafetime süt bulaştı mı endişesi yaşamadan işlerinizi halledip bebeğinize dönebilirsiniz. Göğüs pedleri meme ucunun yara olduğu dönemlerde de işe yarıyor; krem sürüp üzerine ped kapadığınızda meme ucunuz çamaşırınızın sert kumaşına temas etmediğinden zarar görmüyor, pedin kremin emiciliğini desteklemesi sayesinde iyileşme hızı artıyor.

En Uygun Göğüs Pedleri Vitamin Kozmetik’te

Anne ve bebek sağlığını koruyan, emzirme sürecini rahatlatan tüm ürünler Vitamin Kozmetik’te uygun fiyat avantajıyla sizlerle buluşuyor. Göğüs pedi, göğüs koruyucu, göğüs kremi gibi emzirme sonrasında sizi rahatlatacak, teninizi iyileştirecek ürünleri Vitamin Kozmetik’ten en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, güvenli ödeme sistemleriyle donatılmış, binlerce ürün kapasitesine sahip bir alışveriş sitesi olarak siparişlerinizden yüzde yüz memnuniyet duymanıza özen gösterir.