Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Göğüs Pompası

Göğüs pompası, yeni doğum yapmış annelerin bebeklerini ilk kez emzireceği andan, süt kesmeye kadar kullanabilecekleri bir süt sağma makinesidir. Annelerin en büyük yardımcı kabul edilen bu pompalar, bebeğin sağlıklı ve düzenli süt alımını kolaylaştırır. İlk 6 ay anne sütü dense de aslında önerilen süt verme süreci iki yıldır. İki yıl boyunca anneler özellikle de çalışan anneler, süt sağma pompası yardımıyla bebeklerini besleme şansı bulur. Çalışan bir anneyseniz ya da bol miktarda sütünüz varsa ve göğsünüzü rahatsız ediyorsa elektrikli göğüs pompası kullanarak sütlerinizi süt saklama poşetine, biberona aktarıp dolapta muhafaza edebilir ya da bebeğinize verebilirsiniz.  

Göğüs Pompası Modelleri

Anne sütünü sağma makinesi aslında manuel ve elektrikli olmak üzere iki gruba ayrılır. Manuel sağma makinelerinde bizzat kendiniz sütü sağarken elektrikli olanda cihazın başlığını göğsünüzde tutmanız yeterlidir. Manuel göğüs pompası sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün özelliğine sahiptir. Ancak kolaylık ve hız sebebiyle genellikle elektrikli, şarjlı süt sağma makineleri tercih edilir. Pil takıp kullanabileceğiniz pompaları bilgisayar, televizyon, priz gibi cihazlara bağlantı kablosunu takıp şarj edebilirsiniz. Süt sağma makineleri, kısa sürede sütünüzü aktarmanıza yardımcı olur. Süt sağma pompası kullanan annelerin yorumları olumlu yöndedir. Çalışan anneler sütünü saklama poşetlerine aktararak dolaba koyarak bebeğinin beslenme düzenini sürdürmektedir. Elektrikli ya da manuel fark etmeksizin çok sayıda markanın göğüs pompası modelleri bulunur. Vitamin Kozmetik’te satışa sunulan göğüs pompalarını inceleyerek en uygun modeli hemen satın alabilirsiniz.

Süt Sağma Makinesi Seçiminde Dikkat Edilecekler

Anneler ve anne adayları süt sağma cihazı satın almadan önce marka ve model çeşitliliği nedeniyle hangi ürünü alacağında kararsızlık yaşar. Anne sütünü sağma makinesi seçiminde dikkatli adım atmak gerekir zira bu ürünler iki yıl boyunca aktif kullanılır. Üstelik ürünü sonraki çocuklarınızda ya da başka annelere vererek değerlendirmeye devam edebilirsiniz. Süt sağma pompası satın alırken öncelikle taşınabilir modelleri inceleyin. Sık seyahat eden biriyseniz ya da ürünü güç içinde yanınızda bulundurma durumunuz varsa taşınabilir, hafif, pratik bir ürün işinizi kolaylaştırır. Öte yandan ürünler elektrikli ve manuel şeklinde ayrıldığından hangisi işinizi kolaylaştırır karar vermelisiniz. Manuel süt pompaları daha minimal ve taşınabilir yapıda ancak şarjlı – pilli süt sağma makineleri vakum özellikleri nedeniyle çok daha hızlıdır. Artı ve eksi yönleri kıyaslayarak ve elbette göğüs pompası fiyatları değerlendirmesi yaparak en doğru ürünü seçebilirsiniz. Ürün seçerken bir diğer dikkat noktanız temizlik olmalıdır: Pompanın bakteri üretmemesi için her kullanımdan sonra temizlemelisiniz. Çabuk temizlenebilen bir süt pompası zamandan tasarruf ettirir. 

Göğüs Pompası Fiyatları

Süt sağan makineler annelerin hayatını kolaylaştırır ve kesinlikle zaman kazandırır. Bu yüzden çoğu anne doğum eşyalarına bir adet süt sağım pompası ekler. Vitamin Kozmetik, annelerin temel ihtiyaçlarından olan süt sağma pompalarını ürün yelpazesinde bulundurmaktadır. En ucuz ve en iyi süt sağma makinelerini sizlere güvenli alışveriş deneyimiyle ulaştırmaktadır.