Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

  Göğüs Ürünleri

Yeni bir bebeği karşılamak ve emzirme yolculuğunuza başlamak çok heyecan verici bir dönemdir. Ancak stresli de olabilir. Emzirmenin harika bir deneyim olabileceğini duymuş olabilirsiniz, ancak birçok annenin başlangıçta zorluklarla karşılaştığını ve tüm gerekli emzirme destek ürünlerini satın almak da dahil olmak üzere kendinizi ileride olacaklara hazırlanmak için elinizden gelen her şeyi yapmak isteyebilirsiniz. Göğüs ürünleri bölümümüzden ihtiyacınız olan her şeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Göğüs Ürün Çeşitleri

Başarılı bir şekilde emzirmek için göğüs bakımına ve hijyenine önem vermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, emzirmek her zaman kolay değildir ve bazen yol boyunca yardıma ihtiyaç duyarsınız. Emzirme konusunda bir sağlık görevlisinden destek alabilirsiniz. Emzirme işlemini önemsemek ve bu işi en doğru şekilde yapmak bebek ve anne için özellikle de ilk 6 ay büyük önem arzeder. Bu nedenle doğumdan önce göğüslerinizin ucunu yumuşatmaya başlamakta fayda var.  Bebeğiniz doğduktan sonra emzirme malzemelerini de hazır bulundurmak faydalı olabilir.

Bebek emzirme ürünlerinden bir çoğu doğumdan sonraki zorlu şartlarda anneliği daha kolay ve rahat hale getirir.  

İşte emziren annelerin satın almayı düşünebilecekleri en yararlı göğüs ürün çeşitleri, nasıl yardımcı oldukları, nasıl kullanıldıkları ve hangi durumlarda onlara ihtiyaç duyduğunuzu görebilirsiniz.

Göğüs Bakım Pedi

Göğüs pedleri olarak da adlandırılan emzirme pedleri, göğsünüzden sızan sütü emmek için sütyeninizin içine yerleştirilebilen emici disk benzeri pedlerdir. Bazı durumlarda bebekler anne sütünün tamamını ememez. ya da emzirme vakti geldiği zaman fakat emzirme eylemi olmadığı zamanlarda anne sütü meme uçlarından sızmaya başlar. Bu sızıntı hem şık görünmez hem de annenin soğuk almasına neden olabilir. Tabi bir de kıyafetler kirlendiği iiçin zamansız bir giysi değiştirme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu gibi olumsuzlukları yaşamamak için göğüs pedi kullanmakta büyük fayda var. 

Tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir bez emzirme pedleri satın alabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, o ilk birkaç hafta için elinizde epeyce bulundurmak isteyeceksiniz; muhtemelen her gün birkaç ped harcayacaksınız. Sitemizde yer alan yüzde yüz orijinal Lansinoh 60 lı Göğüs Pedi bu ihtiyacınızı giderecektir.

Meme Pompası

Göğüs pompaları göğüslerinizden anne sütünü alır. Yokluğunuzda bebeğinizi beslemek, kan dolaşımını hafifletmek, aşırı süt tedarikini yönetmek veya süt üretiminizi artırmak için süt toplamak için kullanılabilirler.

Ne sıklıkta pompalamanız gerektiğine bağlı olarak farklı tipte göğüs pompası mevcuttur. 2 Sadece ara sıra pompalamayı planlıyorsanız, elinizle bir kolu sıkarak çalıştırılan bir manuel pompa yeterli olabilir. İşe dönüyorsanız veya düzenli olarak süt sağma işlemini planlıyorsanız, bir çift elektrikli göğüs pompası almak isteyebilirsiniz. 

Neye ihtiyacınız var?

Sık sık süt sağacaksanız, yeni, yüksek kaliteli bir pompaya yatırım yapmak çok önemlidir. Bebeğiniz gelmeden önce bir pompa satın alabilirsiniz. Sütünüzü pompalamanızı gerektiren herhangi bir emzirme zorluğu ile karşılaşırsanız, doğumdan sonra bir süt sağma pompanın hazır olması iyidir.

Anne Sütü Saklama Torbaları ve Kapları

Anne sütü saklama poşetleri ve kapları anne sütünün toplanması ve saklanması için özel olarak yapılmıştır. bazı dönemlerde sütlerini sağmayı planlayan herkes için gereklidirler. Süt saklama poşetleri donmaya ve çözülmeye dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve sütünüzü uzun süre güvenle saklayabilir.

Saklama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak anne sütü saklama poşetleri, plastik anne sütü saklama şişeleri, gıda için güvenli cam kaplar ve / veya anne sütü tepsileri kullanmayı seçebilirsiniz. BPA içermeyen ve özellikle anne sütünün saklanması için tasarlanmış saklama kapları arayın.

Neye İhtiyacınız Var?

İşe dönmeyi planlıyorsanız, büyük olasılıkla çok sayıda anne sütü saklama kabına ihtiyacınız olacaktır (günde 3-4 kez veya her 2-3 saatte bir pompalama ve saklama planlayın). Yine de daha küçük bir tedarikle başlayabilir ve rutininize girmeye ve ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamaya başladıkça daha fazlasını satın alabilirsiniz.

Göğüs Ucu Kremleri, Merhemler ve Losyonlar

Neredeyse tüm emziren anneler zaman zaman meme uçlarında ağrı yaşarlar. Göğüs ucu kremleri ve merhemler, kuru, çatlamış, ağrılı meme uçlarını nemlendirmek, yatıştırmak ve iyileştirmek için çok yardımcı olabilir.

Piyasada pek çok çeşitte göğüs ucu kremi vardır ve hangisini seçeceğinizi bilmek ilk başta zor olabilir. Lanolin bazlı göğüs ucu kremleri popülerdir ve birçok anne onları yatıştırıcı bulur. Diğer anneler daha doğal bir meme ucu kremini tercih edebilir. Size en uygun olanı görmek için birkaç çeşit denemeniz gerekebilir.

Neye İhtiyacınız Var?

Ağrılı ve çatlak meme uçları en çok emzirmenin ilk günlerinde görülür, bu nedenle bebeğinizin doğumundan önce en az bir göğüs ucu kremi satın almanız faydalı olabilir. Sitemizde yer alan Organic Pharmacy Miracle Nipple Cream 60 Gr. yüzde yüz orijinal bir ürün olup, meme ucunu restore etmek üzere kullanılmaktadır.