Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Guarana

Zayıflamaya yardımcı olan ve metabolizmayı hızlandıran üstelik yağ yakımını destekleyen besinler, bitkiler arasında Guarana da yer alıyor. Guarana, Brezilya’da Amazon ormanlarında yetişen kilo vermeye yardımcı güçlü bir meyve. Sadece zayıflatmakla kalmayıp karaciğer koruyucu etkileri ile de dikkat çeken meyve, karaciğerin ilaçlar başta olmak üzere pek çok dış etkenden korunmasına yardımcı oluyor. Guarana içerdiği değerli bileşenler, metabolizmadaki etkisi ve karaciğere dost yönüyle popüler günlük besin desteklerinden kabul ediliyor. En yüksek kafein oranı Guarana meyvesinde bulunuyor. Bu nedenle Guarana, besin desteği haline getirilmiştir. Bilim insanlarının yaptığı çalışma, Guarana bitkisinin faydalarını göstermiş ve geniş bir alanda kullanılabileceğini ispatlamıştır. Kilo vermek isteyen kişilerin bir türlü yakamadığı birikmiş yağlar, Guarana takviye gıdaların desteğiyle daha kolay yakılıyor. Bitkideki kafein oranı kişiye enerji verirken aynı zamanda yağ yakmasını sağlıyor, metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini olumlu yönde destekliyor. Guarana bu özellikleriyle aslında kahve, kilo verdirici ürün, enerji içeceği gibi besinlerin içeriğinde sık kullanılıyor. Günümüzde bu etkili bitkiye besin destekleri aracılığıyla ulaşmak ve kullanmak çok kolay. Guarana sadece besin desteği halinde ortaya çıkmamıştır. Öncesinde ilaç sektöründe destekleyici ürün olarak tercih edilmiş, akabinde ise kozmetik alanında popüler olmuştur. Bitkiyle ilgili yapılan çalışmalar her geçen gün yeni bir faydasının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Guarana Faydaları

Çok popüler olan Guarana takviye gıdalarının faydaları şöyledir: Yağ yakıcı özelliğe sahiptir bu nedenle diyet listelerinde sıklıkla yer alır. Yapılan araştırmalar Guarana bitkisinin içeriğindeki maddelerin metabolizmayı harekete geçirdiği gözlenmiştir. Metabolizmanın hızlanması yağ yakım hızını olumlu etkiler ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Her gün önerilen dozda Guarana tüketmek karaciğeri her gün korumaya yardımcı olur. Besindeki kafein karaciğeri destekler ve dış etkenlere karşı korunaklı olmasını sağlar. Yorgunluğu azaltır, enerjiyi yükseltir. Depresyona iyi gelir. Zihin sağlığını olumlu etkilediğinden depresif duygulardan uzaklaşmaya, daha canlı bir yapıya sahip olmaya, odaklanmaya, bilişsel anlamda daha iyi bir seviyeye ulaşmaya yardımcı olur. Günlük alınan Guarana gıda takviyesi ile düzenli şekilde zihin sağlığını korumak ve günlük yaşam kalitesini yükseltip yoğun tempoya ayak uydurmak mümkündür.  Guarana ödem atılmasını sağlar. Antioksidan özellik gösterir. kalp sağlığını korur. Vücutta iltihaplanma oluşumunu önler. İştahı kontrol eder.

Guarana Nasıl Tüketilir?

Guarana takviye şeklinde kullanılabiliyor. Ancak her takviye gıda gibi Guarana için de bazı uyarılar var. Örneğin Hipertansiyona sahip olan kişilerin Guarana takviyesi kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması öneriliyor. Guarana çok yüksek seviyede kafein içermesi sebebiyle hipertansiyon hastalarına zarar verebilir.

Guarana Takviye Fiyatları

En uygun Guarana takviye fiyatları için Vitamin Kozmetik’i tercih edebilirsiniz. Farklı formlarda, farklı gramajlarla satışa sunulan Guarana destekleri, alıcılarını bekliyor. Guarananın güçlü etkilerinden yararlanmak, kilo verme sürecinizi desteklemek için güvenli ödeme sistemlerimizi kullanarak hemen sipariş verebilirsiniz.