Magnezyum (Mg)
₺109,00 KDV Dahil
₺149,00 KDV Dahil
Magnezyum (Mg)
₺74,47 KDV Dahil
₺89,50 KDV Dahil
Omega 3
₺86,44 KDV Dahil
₺109,00 KDV Dahil
Multivitamin Yetişkin
₺143,10 KDV Dahil
₺159,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Demir (Fe)
₺80,55 KDV Dahil
₺94,50 KDV Dahil
Folik Asit
₺58,90 KDV Dahil
₺61,00 KDV Dahil
Magnezyum (Mg)
₺69,00 KDV Dahil
₺89,50 KDV Dahil
Omega 3
₺99,00 KDV Dahil
₺110,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Hamilelik ve Öncesi

Hamilelik ve öncesi dönem oldukça hassas olan özel bir aralıktır. Bu dönemde beslenme düzeni, uyku, ilaç kullanımı gibi pek çok farklı konuda özenli ve doğru şekilde davranılması gerekmektedir. Hamilelik döneminde ve öncesinde annelerin sağlıklı bir beslenme düzeni olmalıdır. Beslenme düzenine dikkat ederek gerekli olan vitamin ve mineraller alınmalıdır. Beslenmenin yetersiz kaldığı durumlarda ise ek olarak gıda takviyesi alınmalıdır. Gıda takviyeleri ile vitamin ve mineral alımı desteklenmelidir. Böylece sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirilebilir. Bu dönem öncesinde ve hamilelikte kullanılacak her ürün doktor gözetiminde olmalıdır. Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanmanız gereken takviyelere karar vermeniz önemlidir.

Hamilelik ve Öncesi için Gerekli Ürünler

Hamilelik ve öncesi için kullanılacak olan takviyelerin içerdiği değerler önemlidir. Sağlıklı bir gebelik süresi geçirmek için gıda takviyesi alımı önemlidir. Her anne için sağlıklı bir doğum yapmak ve bebeğinin sağlıklı olması büyük önem taşır. Her şeyin kusursuz olması ve sorunsuz bir doğum gerçekleştirmek, her annenin hayalidir. Bu sürelerde anne adayları; beslenmeye, uyku düzenine ve yaşam kalitesine büyük özen göstermelidir. Yalnızca hamilelik sürecinde dikkatli davranmak yetersiz kalabilir. İstenmeyen durumların önüne geçmek için hamilelik öncesinde gerekli özen gösterilmeye başlanmalıdır. İçinde bulunduğunuz tempoya uyum sağlamak ve vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin değerlerini kusursuz bir şekilde sağlamanız gerekmektedir.

Hamilelik ve Öncesi İçin Alınması Gereken Vitaminler;

Bu dönemde kullanmanız gereken vitamin ve mineraller doktorunuzun kontrolünde gerçekleşmelidir. Tüm eksiklikler belirlendikten sonra web sayfamızı inceleyebilir ve hızlı bir şekilde orijinal olan gıda takviyelerimizi sipariş verebilirsiniz.

Hamilelik ve Öncesi İçin doktorların önerdiği, anne adayları ve annelerin ihtiyaç duyduğu vitaminler;

  • B9 yani folik asit, hamilelik öncesinde alınması gereken en önemli vitaminlerin başında gelmektedir. En az 3 ay kullanılması tavsiye edilmektedir.
  • Anne ve bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olan Omega-3 bu dönemde alınması gereken ve vücutta üretimi gerçekleşmeyen esansiyel yağlardır.
  • Demir eksikliği, annelerin en çok ihtiyaç duyduğu mineraller arasındadır. Annelerin mutlaka Demir için gıda takviyesi alması tavsiye edilir.
  • Bebeklerin gelişimi, kemik sağlığı ve bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkili olan D vitamini için takviye alınmalıdır.
  • B vitaminlerinin depolanması mümkün olmadığı için hamilelik ve öncesi dönemlerde mutlaka dışardan alınması gerekmektedir.
  • Kadın ve erkek üreme sistemini destekleyen Çinko bu dönemde alınması gereken minerallerdendir.
  • C vitamini yalnızca hastalık döneminde alınıyor gibi bir algı oluşsa da bu yanlıştır. Gebelik öncesinde anne adaylarının demirin eğilimini sağlaması için C vitamini takviyeleri almaları gerekmektedir.