Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Hindiba (Taraxacum)

Karahindiba doğanın bize sunduğu mucizevî bitkilerden yalnızca biridir. Bileşikgiller familyasına ait olan bu bitki birçok isimle anılıyor: Üfürük çiçeği, gelingöbeği, karahindiba taraxacum, radika, compositae. En yaygın bilinen adı karahindiba kabul ediliyor. Karahindibanın tıp dünyasında sevilmesinin ve kullanılmasının ana nedeni zengin bir beta karoten kaynağı olmasıdır. Karahindibadan alınan beta karoten vücudumuzda A vitamini formuna dönüşüyor. Karahindiba hem beta karoten hem de C vitamini, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko gibi değerli mineral ve vitaminler içerdiği için sağlığımıza çok faydalıdır. Özellikle beta karoten desteği cilde destek sağlamada ve yaşlanma izlerini geciktirmede çok etkili bir madde. Şifa kaynağı bitkinin günümüzde modern tıp teknolojileri sayesinde gıda takviyesine dönüştürülmesi gerçekten çok işlevsel bir adım sayılıyor. Karahindibayı bitki olarak bulmak, işlemden geçirmek ya da tariflere ekleyip sağlık alanında kullanmak ne kadar zorsa karahindiba takviyesi satın alıp kullanmak aynı oranda kolay. Karahindiba elbette çiğ şeklinde kullanılabiliyor ancak toz ve kapsül gibi formlarda bitkisel besin destekleri daha çok ilgi görüyor. Tüketim hızına ayak uyduran takviyeler, günlük alımlarla yaşam desteği sağlıyor. Karahindiba içerdiği mineral, vitamin ve bileşen gücüyle yaşamı fazlasıyla destekliyor, sağlığı korumada etkili performans gösteriyor.

Karahindiba Faydaları

Karahindiba bitkisinin faydaları arasında birçok dikkat çekici unsur var. Bitki her şeyden önce çok iyi bir cilt koruyucusudur. Taze şeklinde maskelere eklemek cildi temizler, nemlendirir ve sağlıklı görünmesini sağlar. Karahindiba takviyesini kullanmak ise uzun vadede cilde destek verir, beta karoten içeriğiyle erken yaşlanmayı önler, ciltte meydana gelen kırışıklıkların azalmasını, geç çıkmasını sağlar. Karahindiba çok iyi bir idrar söktürücüdür. Karaciğer ve böbreği korur, işlevlerini yerine getirmesinde yardımcı olur. Karahindibanın sarı çiçekleri ideal bir antioksidan kaynağıdır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını hızlandırır. Safra kesesi rahatsızlıklarını önlemede etkilidir. Anti viral özelliğe sahiptir. İştah açıcı yönü vardır, kilo almak isteyenlere yardımcı olur. Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar. Sarılık hastalığından korur. Kan temizleyicidir. Bu yüzden romatizmaya, gut hastalığına iyi gelir. Ciltteki sivilce ve akne izlerinin geçmesini sağlar. Cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırır. Pankreas sağlığını korur. Sindirim sistemi organlarını çalıştırır. Karahindibayı taze ya da takviye şeklinde kullanmak bitkinin tüm etkilerinden yararlanmaya yardımcı olur.

Karahindiba Takviyesi

Karahindiba gıda takviyeleri insan sağlığı için özel olarak geliştirilmiş ve yaşam desteği şeklinde piyasaya sunulmuştur. Karahindiba takviyesini tablet, kapsül, toz formlarında aldığınızda her gün önerilen dozda kullanarak bitkinin faydalarından aktif yararlanabilirsiniz. Bitkilere karşı özel hassasiyeti olanların karahindibayı ve diğer bitkisel besin desteklerini dikkatli kullanması önerilir.

Karahindiba Takviye Fiyatları

Karahindiba takviye fiyatları, ürünlerin gramajına, formuna ve kutu özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Ancak Vitamin Kozmetik, uygun fiyatlarla gıda takviyesi satışı yaptığından karahindiba takviyelerini ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hemen sipariş oluşturabilir ve kısa sürede ürünlerinizin size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Vitamin Kozmetik daima güvenli, hızlı ve müşteri memnuniyeti kapsamında çalışan bir sistemdir.