D Vitamini
₺85,05 KDV Dahil
₺94,50 KDV Dahil
D Vitamini
₺47,90 KDV Dahil
₺54,00 KDV Dahil
Omega 3
₺107,10 KDV Dahil
₺119,00 KDV Dahil
D Vitamini
₺63,34 KDV Dahil
₺74,00 KDV Dahil
K Vitamini
₺149,00 KDV Dahil
₺165,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Omega 3
₺114,90 KDV Dahil
₺190,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

K Vitamini

 

Ruh, beden ve beyin sağlığı için gerekli olan protein, vitamin, yağ ve karbonhidratlar her gün düzenli olarak alınmalıdır. Günlük rutininizi aksatan yorgunluklar, baş ağrıları, halsizlik, eklem ve kas ağrıları, karın sancısı, bağırsak problemleri, unutkanlıklar, depresif ruh hali ve daha birçok sorunun altında vitamin, mineral eksikliği yatıyor. Bu vitaminlerden biri olan K vitamini, yağda çözünen vitamin grubunda yer alıyor. Genellikle lifli yeşil sebzelerden alınabiliyor. Kemik erimesi, Alzheimer, protein üretimi, kan pıhtılaşması gibi sorunlarda onarıcı, güçlendirici ve koruyucu görev alan vitamin, eksik olması halinde iyileşme sürecinizin uzamasına neden olur. K vitamini miktarı eksik ya da fazla olduğunda sorunlara yol açarken ideal aralıkta olması yaşam kalitesini yükseltiyor, ömrü uzatıyor.


K Vitamini Eksikliği

 

K vitaminleri K1, K2 ve K3 olmak üzere üçe ayrılıyor. K1 vitamini koyu yeşil sebzelerde; K2 vitamini hayvansal ve fermente edilmiş besinlerde yer alırken; K3 vitamini ise yetişkinlerin tedavisinde tercih edilen suda çözünen yapay bir vitamindir. K vitaminlerinden eksik kalmanız halinde vücudunuzun vereceği uyarılar şöyledir: Vücutta kolaylıkla gelişen morarma, idrarda kan, ağır geçen regl/adet kanamaları, burun ya da diş etlerinde görülen kan sızıntısı, yaralanma ya da cerrahi işlem yapılan bölgelerde aşırı kanama, mide ve bağırsak kanalında kanama problemlerine K vitamini eksikliği neden olur. K vitamininin eksilmesine neden olan haller ise şöyledir: Yoğun alkol kullanımı, yetersiz beslenme, Antibiyotik ve benzeri K vitamininin emilimini önleyen ilaçların kullanımı, sindirim sistemi hastalıklarına sahip olmak, çölyak rahatsızlığından muzdarip olmak gibi çeşitli hastalıklardır.

 

K Vitamininin Faydaları

 

Vitaminler ve mineraller insan sağlığı için yapı yaşı görevi görüyor. Herhangi birinden eksik olmak sağlık döngüsünü düşüşe geçirmeye yetiyor. K vitamininden mahrum kalmanın zararlarını gidermek için besinlerden ya da vitamin takviyelerinden yardım almak gerekiyor. K vitamininin faydalarını incelediğimizde sağlığımız için ne denli önemli olduğunu görebiliyoruz. İşte faydaları: Beyin fonksiyonlarının gelişimini destekler ve gerilemesini önler. Depresyonu önlemeye yardımcı olur. Halsizlik ve kronik yorgunluğu önler. Kan pıhtılaşmasında aktif görev alır, kanın pıhtılaşmasını sağlayarak yoğun kanamaların ve geç iyileşmelerin önüne geçer. Kemik hastalıklarının önlenmesinde rol oynar. Ciltteki yanık, yara, morarma, çürük gibi problemlerin çabuk iyileşmesini sağlar. Doku onarımını destekler.

 

K Vitamini Fiyatları

 

Kapsül ve damla formlarında satışa sunulan K vitaminleri, insan vücudu için elzem bir vitamin grubudur. K vitamini testi yaptırarak vücudunuzdaki vitamin seviyesini öğrenebilirsiniz. Web sitemizde yer alan vitamin ve kozmetik ürünleri, ihtiyaca yönelik olarak farklı ölçülerde ve formlarda satışa sunuluyor. Eğer gerekli takviyeye ihtiyacınız varsa web sitemizden vitamin fiyatlarını ve çeşitlerini inceleyerek sipariş oluşturabilirsiniz. Ürünlerimizi pratik şekilde sepetinize ekleyebilir, güvenli ödeme ile sipariş oluşturabilir ve vitamininizi en kısa sürede teslim alabilirsiniz.