Multimineraller
₺54,00 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Multimineraller
₺109,00 KDV Dahil
₺169,00 KDV Dahil
Kalsiyum (Ca)
₺60,25 KDV Dahil
₺120,50 KDV Dahil
Multimineraller
Tükendi
₺179,10 KDV Dahil
₺398,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Kalsiyum

 

Fiziksel, ruhsal ve sinirsel sağlığı olumlu etkileyen, gelişimi ve bağışıklık sistemini güçlendiren kalsiyum, sağlıklı bir döngü için şart. Eğer besinler aracılığıyla kalsiyumdan yeterince faydalanamıyorsanız ya da kan tahlilleriniz eksiklik olduğunu gösteriyorsa besin destekleriyle bu önemli mineralden yararlanmalısınız. Kalsiyumun sağlığa etkileri arasında en bilineni kemikleri güçlendirmesi ve gelişimi desteklemesidir. Kalsiyum desteği ile bu eksikliği giderebilir, kalsiyumun vücudunuza düzenli şekilde girişini sağlayabilirsiniz. Hareketli tempoya sahipseniz, özel diyetler uyguluyorsanız, kas ve kemik sağlığınızı zorlayacak bir egzersiz programına sahipseniz, sporcuysanız, gelişim dönemindeyseniz, hamileyseniz kısacası kalsiyumun ekstra önem taşıdığı bir yaşama sahipseniz kalsiyumun faydalarından yararlanmaya dikkat etmelisiniz. Kalsiyumun tüm performansınızı etkileyeceğini, eksik olması halinde günlük temponuzun düşeceğini ve hareketlerinizin kısıtlanabileceğini unutmayın.   


Kalsiyum Eksikliğinin Belirtileri

 

Kalsiyumun ideal seviyede olması sağlığa faydalıyken az olması bir o kadar zararlı. Mineralin eksikliğinde vücudunuz çeşitli belirtilerle bu eksikliği gösterir. Kalsiyum ihtiyacının olduğunu gösteren belirtiler şöyledir: Diş yapısı zayıflar ve dişlerde çürüme ve kırılmalar başlar. Tırnak güçsüzleşir, sürekli kırılır ve tırnaklar daha geç uzamaya başlar. Regl döneminde şiddetli sancılar yaşanır. Ruh halini olumsuz etkiler; sinirli, kaygılı, depresif, gergin, stresli bir duygu değişikliği yaşanmasına neden olur. Göz sağlığını olumsuz etkiler, görme bozukluklarını ortaya çıkartır. Eklem ve kemik ağrıları oluşur. Cilt sağlığını kötü etkiler, cildin kurumasına neden olur. Kemik erimesine zemin hazırlar. Kalsiyum içeren besinler tüketerek tüm bu etkileri azaltabilir, vücudu içten koruyabilirsiniz.

 

Kalsiyumun Sağlığa Faydaları

 

Kalsiyumun faydaları saymakla bitmiyor. En önemli etkisi kemiklere faydasıdır. Bildiğiniz gibi kalsiyum kemik büyümesi, gelişimi ve sağlıklı yapısı için önem taşıyor. 25 yaşına kadar kemikler güç kazanmaya devam eder, bu yaşa kadar alınan vitamin ve mineral desteğiyle gelecekteki kemik kaybı yavaşlatılabilir. Özellikle kadınlarda risk oluşturan Östrojen (kemik erimesi) için kalsiyumdan destek almak, belli bir yaştan sonra takviye almak gerekebiliyor. Kalsiyumun diğer faydaları ise şöyledir: Kolon kanserine yakalanma riskini düşürür. Gebelik zehirlenmesiyle birlikte ortaya çıkan ödem, tansiyon, protein atımı sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Hamilelikte günlük 1000 mg kalsiyum alınması gerektiğinden sürecin sağlıklı ilerlemesini sağlar. Kalp damar sağlığını korur, felç riskini düşürür, tansiyonu dengeler. Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeyi kolaylaştırır. Kas yapısını güçlendirir, kemiklerin sağlığını destekler. Kalsiyumun sağlığa etkilerinden düzenli faydalanmak için ayran, kefir, peynir, süt, yumurta, badem, ceviz, fındık, çekirdek, balık, bakliyatlar ve günlük beslenmemizde yer edinen daha birçok besin kalsiyum kaynağıdır.  

 

Kalsiyum Takviye Fiyatları

 

Kalsiyum takviyelerinde fiyatlar ürünün içeriğine göre değişiyor. Hangi ürünü ne kadar kullanacağınızı belirleyerek mineral desteği satın alabilirsiniz. Web sitemizde sıvı, tablet, kapsül formunda kalsiyumlar satılıyor. Kullanım sürenize göre web sitemizdeki ürünlerden istediğinizi güvenli ödeme, hızlı teslimat farkıyla satın alabilir, mineral desteğinize kısa sürede başlayabilirsiniz.