Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Sambucus (Kara Mürver Ekstresi)

Kara mürver, hanımeligiller familyasına ait çalı ve ağaç şeklinde çıkabilen bir bitkidir. Yeşil yaprakları olan bitki tıpkı üzüme benzeyen koyu renkli, minik taneli meyveler veriyor. Kara mürver ekstresi, bitkin meyvelerinden ve yapraklarından elde ediliyor. Gribal enfeksiyonlara iyi gelmesiyle bilinen mürver, yetişkinlerin takviye edici gıda tercihleri arasında boy gösteriyor. Yatıp dinlenmeye vakti olmayan ya da hassas bünyeye sahip olanlar kara mürver ekstresi kullanarak kısa sürede toparlanabiliyor. Kara mürver, birçok mutfakta reçel, marmelat, şurup gibi farklı amaçlarla kullanılıyor. Meyvenin sağlığa faydaları sebebiyle takviye edici gıda olarak besin destekleri arasında yer alaya başlamıştır. Kişiyi bakterilerden, enfeksiyondan, iltihaplardan ve toksik maddelerden kurtaran kara mürver, vitamin C çinko, A vitamini gibi önemli bileşenler içeriyor. Kara mürver sağlığa çok yönlü bir destek sağlıyor, hastalıklardan koruduğu gibi emzirme dönemi gibi önemli bir süreci de olumlu anlamda destekliyor. Kullanıcılara göre kara mürver, sağlık için hazırlanmış en güçlü ve şifalı gıda takviyesidir. Bitkilerin sağlığa etkileriyle ilgili yapılan araştırmalar, kara mürverin etkilerini her geçen gün artırıyor.

Kara Mürver Ekstresi Faydaları

Kara mürverin sağlığa yararları şöyledir: Sindirim sistemini güçlendirir, kabızlık problemine iyi gelir. Vücudu bakteri ve enfeksiyonlardan korur. Soğuk algınlığı, nezle, grip tedavilerinde hızlı sonuçlar verir, hastalığın hafif atlatılmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kara mürver yaban mersini gibi küçük meyvelere sahiptir ancak bu meyveleri çiğ tüketmek, içeriğindeki bileşimlerden ötürü tehlikelidir. Bu yüzden kara mürver çayı, kara mürver takviyesi ya da şurubu şeklinde tüketilmesi önerilir. Bu şekilde faydalanılmalıdır. Kara mürver doğru ve düzenli kullanıldığında kalp sağlığına da çok iyi gelir. Kolesterolü dengeler, kötü kolesterolün düşmesini sağlar. Boğaz ağrısına, öksürüğe, balgama iyi gelir. Boğaz enfeksiyonlarının atılmasına yardımcı olur.   

Kara Mürver Ekstresi Nasıl Kullanılır?

Kara mürver gıda takviyesini her gün önerilen dozda almanız dışında özel bir kullanım tarifi bulunmuyor. Grip olduğunuzda dinlenemeyecek kadar yoğun bir programa sahipseniz ve sizi ayakta tutacak, daha hızlı iyileştirecek, gribin etkilerini en aza indirgeyecek bir takviye arıyorsanız kara mürver ekstresini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kara mürver, güçlü bir içeriğe sahiptir, gün boyu gribin etkilerini azaltır ve ağrılarınızı dindirir. Grip olmadan kış mevsiminde bağışıklık sisteminizi desteklemek amacıyla kara mürverden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Gribal hastalıklarda kara mürver müthiş bir destek sağlıyor. Takviye gıda kullanırken sadece doz aşımına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kara Mürver Ekstresi Fiyatları

Kara mürver takviye fiyatları ürünün gramajına, formuna ve kutu içeriğine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak vitamin Kozmetik ile ihtiyaç duyduğunuz tüm takviyeleri, ekstreleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, kara mürver ekstre fiyatlarında yıl içerisinde çokça indirim uyguluyor. Vitamin Kozmetik üzerinden ekonomik fiyatlarla, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Siparişlerinizin en kısa zamanda size ulaşacağından emin olabilirsiniz.