Multimineraller
₺229,50 KDV Dahil
₺270,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Milk Thistle
Tükendi
₺139,00 KDV Dahil
₺228,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Karaciğer Sağlığı

Vücudumuzdaki en önemli iç organlarımızdan biri olan karaciğer; tükettiğimiz besinlerin ayrıştırılması ve metabolizmamızın ihtiyaç duyduğu şekilde çevrilmesi işlevini üstlenir. Kendi kendini yenileyen bir organ olan karaciğerin görevleri arasında, aynı zamanda vücut için tehdit oluşturabilecek toksin, nikotin, alkol gibi bileşenlerin temizlenmesi gibi işlevler de mevcuttur. Durum böyle olunca karaciğer sağlığı insanın tüm fizolojisi için hayati önem arz eder.

Karaciğerin sağlığını sürdürebilmesi adına doğru içeriklerle beslenme oldukça önemli farktördür. Bu bağlamda, ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminlerin de düzenli olarak alınması, diyetin karaciyer dostu besinlerle yapılandırılması gerekir. Aksi halde karaciyer yetmezliği ve karaciyer yağlanması gibi sağlık problemlerinin ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Karaciğer Sağlığı Takviye Ürünleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere karaciğer sağlığını sürdürebilmek adına gerekli olan gıdaların, mineral ve vitaminlerin düzenli olarak alımı elzemdir. Özellikle karaciyerle alakalı sağlık sorunları yaşayan kişilerin dikkat etmesi gereken doğru gıda tüketimi, karaciğer besin takviyeleri ile desteklenebilmektedir. Bu noktada aralarında deve dikeni, enginar yaprağı özü gibi takviye gıdalar, karaciyerin düzenli olarak çalışabilmesi ve kendini onarabilmesi adına tüm bileşenleri sağlarlar.

Karaciyer sağlığı takviye ürünleri

Karaciyer sağlığı takviye ürünleri arasında doktorların da en çok tavsiye ettiği seçenek olan deve dikeni içerikli destekleyici seçenekler, özellikle karaciyer yağlanma problemi gibi sorunların önüne geçer. Bunun haricinde kategoride en çok tercih edilen diğer ürünlerden olan enginar ekstresi; karaciğer bozuklukları başta olmak üzere sindirim, tansiyon ve kolestrol sorunlarına da iyi gelen bir besindir. Tüm bunların haricinde zerdeçal gibi içerikleriyle diğer takviye besinler de karaciğer sorunları için gerekli dirayetin sağlanmasına yardımcı olur. Farklı metabolizmalar ve sağlık problemleri için farklı içeriklerin ve besinlerin öne çıktığı takviyeler ürünler arasında mevcuttur.

Karaciğer sağlığı için beslenme

Vitamin Kozmetik olarak Karaciğer sağlığı için beslenme ve içerik kapsamında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm takviye ürünlerini zengin içeriklerle sağlıyoruz. Son kullanma tarihi gibi kısıtlayıcıların olmadığı besin takviyelerimiz tamamen organik bileşenli özlerden elde ediliyor. Bu noktada kategorimizdeki onlarca karaciğer besin takviyesini ve içeriklerini tek tıkla inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun olan seçeneği sadece tek tıkla satın alabilirsiniz.