Kargo & teslimat politikası

 

 VitaminKozmetik.com üzerinden yapacağınız  100 TL ve Üzeri alışverişlerin tamamı ücretsiz kargo avantajı ile sunulur. Kargo için ekstra bir bedel ödemezsiniz.

Siparişlerinizde kapıda ödeme seçeneğini kullanabilir ve tahsilat sırasında kredi kartı ile veya nakit ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme tercih ettiğinizde kargo şirketinin talep etmiş olduğu ekstra kargo tahsilat ücreti 13 TL otomatik olarak ödeme tutarınıza eklenir. Bu ücreti kargo firması çalışanları tahsil etmektedir. 

 

 

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

 

Hafta içi saat 15:00'e kadar, cumartesi günleri saat 12.00'ye kadar vermiş olduğunuz siparişler gün içerisinde kargoya verilir. Sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki teslimat gününde kargoya teslim edilir. Stoktan teslimat yapıldığı için kargo sürecimiz hızlı işlemektedir.

Pazar ve resmi tatil günleri verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Havale ve Kapıda ödeme yolu ile yapılan alışverişlerde, siparişin kargoya teslim edilmesi için havalenin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.  Kapıda ödeme seçeneği ile yapılan siparişlerde ise sipariş onayının müşteri hizmetleri departmanımız tarafından telefon yoluyla alınması yani siparişin onaylanması gerekmektedir. Bu durumda sipariş, havalenin ve kapıda ödeme onayının alındığı tarih ve saatte oluşturulmuş sayılacaktır.

Havale veya kapıda ödeme siparişlerinizin 3 gün boyunca tarafınızdan onayı veya ödemesi ulaşamaması durumunda siparişiniz iptal edilmektedir.

Siparişlerimin durumunu nereden takip edebilirim?

Siparişinizi verdikten sonra gerek sipariş onayınız gerekse kargo takip numarası bilgisi gibi bilgiler size hem e-posta yoluyla hem de kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak iletilmektedir. Dilerseniz üye girişi gerçekleştirdikten sonra üye hesabınız bölümünden siparişinizle ilgili tüm süreçleri takip edebilirsiniz.

Kargo durumunu nasıl takip ederim?

Tarafınıza e-posta ve kısa mesaj yoluyla iletilen kargo takip numaranız ile MNG Kargo'nun "Gönderi Takibi" bölümü aracılığıyla kargonuzun tüm süreçlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca https://www.vitaminkozmetik.com/siparistakip.aspx adresinden de takip edebilirsiniz.

Gelen kargo hasarlı ise yapılacaklar

Hasar görmüş kargolar teslim alınmayarak, MNG Kargo yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer yetkili paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, kargo orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride mevcuttur. Kargo, Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra nakliye şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Kargo kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda VitaminKozmetik.com Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.