Magnezyum (Mg)
₺99,00 KDV Dahil
₺115,00 KDV Dahil
Magnezyum (Mg)
₺159,00 KDV Dahil
₺184,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Önerilen
Magnezyum (Mg)
₺124,90 KDV Dahil
₺184,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Kas ve İskelet Sistemi

Kas, eklemler ve iskelet sistemi insan biyolojisinin tüm fiziksel işlevlerini yerine getiren mekanizmalar olarak tanımlanır. Kas ve iskelet sistemi insanın hareket kabiliyeti, ayakta durma yetisi; vücudumuzdaki organların doğru dağılımı ve korunmasını sağlar ve duyusal ve algısal yetkinliklerinin temelini oluşturur. Bu noktada kas ve iskelet sisteminin işlevselliğini sürdürebilmesi, sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi adına düzenli olarak ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Metabolizmanın, kas - iskelet sisteminin ihtiyaç duyduğu mineraller, vitaminler ve proteinlerin sağlanmaması durumunda ise bir takım kas ve sinir hastalıkları ortaya çıkabilmektedir.

Aynı şekilde kişinin maruz kalacağı kas ve sinir hastalıkları, beraberinde diğer sağlık sorunlarını da getireceğinden oldukça hassas olunması gereken bir konudur. Bu gibi hastalıkların ilerlemesi felç gibi işlev bozukluklarına sebebiyet verebileceğinden ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminlerin alınması protein gereksiniminin karşılanması, birçok açıdan işlev kayıplarının önüne geçebilir. Özellikle kas sistemini destekleyen magnezyum, protein, mineraller gibi takviyeler; düzenli olarak tüketildiklerinde kas ve iskelet sistemi hastalıklarını yüksek oranda azaltmaktadırlar.

Kas ve İskelet Sistemi Takviye Ürünleri

Yukarıda da anlatıldığı üzere kas ve iskelet sistemi, kişilerin fiziksel yeterlilikleri ile doğrudan ilgilidir. Fiziksel işlevlerin daha kaliteli ve kuvvetli şekilde çalışabilmesi adına kas kütlesi arttırma gibi optimizasyonlara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda iskelet sistemi sağlığı vücudun dirayetini arttırmak ve fiziksel koşullara olan adaptasyonu kolaylaştırmak adına büyük önem arz eder. Kas ve iskelet sistemi ilaçları gibi medikal çözümler doktor kontrolünde kullanıldığından herkesin erişimine açık değildir. Fakat kas ve iskelet sistemi vitamin takviyeleri ilaç statüsünde olmadıklarından ve doğal besleyici takviyeler olarak değerlendirildiklerinden erişimleri kolaydır. İskelet, kas ve eklemlerin daha dirayetli bir düzende çalışabilmesi adına bu gibi vitamin takviyeleri büyük avantajlar sağlayabilir.

Aralarında Koenzim gibi doğrudan kemik yapısını kuvvetlendirme özelliği taşıyan maddelerin de yer aldığı bu vitamin takviyeleri, birçok işlevselliği ve faydayı da bünyelerinde barındırır. Bunun haricinde magnezyum mineral takviyeleri, yüksek ve besleyici değerler içerirler. Sağladıkları özelliklerle kasılma ve gerilme gibi kas fonksiyonlarının daha işlevsel bir şekilde çalışmasına olanak verirler.

Kategori genelindeki tüm ürünler organik ve doğal bileşenlerden üretildiklerinden herhangi bir şekilde katkı maddesi içermezler ve kullanım kapsamında yan etki göstermezler. Aynı şekilde doğal bileşenlerle üretildiklerinden herhangi bir son kullanma tarihleri de yoktur ve uzun ömürlü dayanım gösterebilirler. Kas ve iskelet sistemi vitamin takviyeleri kategorisindeki tüm ürünleri sayfamız üzerinden kolaylıkla değerlendirebilir, ihtiyacınıza en uygun olanı da sadece tek tıkla sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.