Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Kediotu (Valerian)

Kediotu bitkisi, geleneksel tıpta ve son zamanlarda modern tıpta çok sık adını duyduğumuz bir bitki haline geldi. Kediotunun faydaları dünyanın birçok yerinde fark edilmiş ve bitki kullanılabilir hale getirilmiştir. Kediotunun geleneksel tıptaki yaygınlığı Çin ile birlikte olmuştur. Valerian officinalis adıyla da bilinen bitki, birçok tedavide kullanılmıştır ancak en bilindik tedavi alanı uykusuzluktur. Kedi otu kökü uykuyu rahatlatıyor ve uykunun süresini uzatıyor. Stres, gerginlik, korku, kaygı bozukluğu, depresif ruh hali gibi çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle ideal bir uykuya dalamayanlar için kediotu kökünde bulunan bileşenler rahatlatıcı etki sunar.

Kediotunun zihinsel problemlerde sakinleştirici etki göstermesi uyku kalitesinde artışa zemin hazırlıyor. Sadece uykusuzlukta değil baş ağrısı, migren nöbetlerinde de kişinin rahatlamasına yardımcı oluyor. Geleneksel tıpçılar, kediotunu çok yönlü kullanmış ve faydalarını günden güne keşfetmiştir. Günümüzde kediotu takviyeleri yorgunluk, uykusuzluk, uykusuzluğa bağlı gelişen ağrı ve keyifsiz ruh halini geçirmek için kullanılıyor. Yaşam kalitesinde uykunun ve beslenmenin rolü çok büyük, kediotu bu iki durumun dengelenmesini sağlıyor. Uyku, beslenme, mide, baş, kas ve eklem sağlığına faydası kediotunun besin desteği olarak tüketilmesini, yaygınlaşmasını sağlıyor. İdeal bir yaşam için gereken rutin sağlanamıyorsa kediotu gibi bitkisel gıda takviyeleri tüketerek daha sağlıklı, enerjik ve iyi hissettiren bir yaşam zemini oluşturulabilir.

Kediotunun Sağlığa Faydaları

Kediotunun sağlık üzerindeki etkisi ve araştırmalar sonucunda keşfedilen yararları şöyledir: Geceleri sık uyanmayı azaltır, uyku kalitesini yükseltir ve sabahları kişilerin daha enerjik uyanmasını sağlar. Uykusuzlukla birlikte ortaya çıkan kronik yorgunluk hali sona erer. Sinir sistemini dengeler, huzursuzluk ve stresi azaltır. Kalp ve damar sağlığını korur. Vücut kramplarını azaltır; karında, bacakta aniden hissedilen krampların azalmasına yardımcı olur. Bağırsakları rahatlatır. Regl döneminde kasları rahatlattığı için dönemin rahat, ağrısız geçmesini sağlar. Karın ağrılarını azaltır. Asabiyete iyi gelir, kediotu takviyeleri sinirleri yatıştırdığı için Anksiyete, sinirlilik hali gün geçtikçe azalır ve kontrol altına alınır. Uzun süren uykusuzluk dönemlerinde kediotu bitkisi uyku kontrolü sağlar, özellikle çocuklarda uyku düzeni oluşmasına yardımcı olur.

Kediotu Takviyesinin Kullanımı

Kediotu takviyesi bitkisel bir destek olduğundan etkili sonuçlar veriyor. Uykusuzluk, stres, Anksiyete, kaygı bozukluğu, depresif ruh hali gibi sinirsel problemlerde düzenli kullanılırsa eğer fayda sağlıyor. Kediotu takviyesiyle ilgili aşırı doz kullanımına dikkat etmek gerekiyor. Uykusuzluk için genellikle iki hafta kullanılması öneriliyor. Her takviye gıda gibi kediotu da aşırı alımda yan etkilere sebep olabiliyor.

Kediotu Takviye Fiyatları

Kediotu takviye gıda fiyatları, takviyenin gramajına, içeriğine göre değişiyor. Tablet ve kapsüller genellikle otuz, altmış adet şeklinde hazırlanan ürünler, kullanım süresine göre satışa sunuluyor. Vitamin Kozmetik’ten kediotu takviyelerini dilediğiniz gramajlarda güvenli ödeme sistemleriyle satın alabilirsiniz. Kediotu takviyeleri en uygun fiyatlarla Vitamin Kozmetik farkıyla satılıyor. Müşteri memnuniyeti kapsamında bitkisel takviye desteği almak için 7/24 Vitamin Kozmetik’i ziyaret edebilirsiniz.