₺89,90 KDV Dahil
₺109,90 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
1

 


Kepek ve Pullanma

 

Kepek, kadın – erkek herkesin yaşadığı saç problemlerinden biri. Saç derisinden kaynaklanan kepek, beyaz pul pul görüntüye sahiptir. Genellikle saç diplerinde kendini gösterir ve kişinin omuzlarına düşer. Özellikle koyu renk giysilerde beyaz renkli döküntüler hemen kendini belli eder. Kepek önleyici ürünler pullanma sorununu ortadan kaldırma hedefiyle öne çıkıyor. Kullanıcılar, saçlarındaki kalıcı kepeklenme sorununu düzenli kepek şampuanıyla ortadan kaldırdıklarını belirtiyor. Görüntüyü kötü etkileyen ve kişiye kendini iyi hissettirmeyen kepeklenme problemi için özel tasarlanan pullanma önleyici ürünler kullanmak uzun vadede en etkili çözümdür. Saç derinizdeki dökülmeleri dikkate almadığınız takdirde kepek kalıcı bir sorun haline gelir. Günümüzde şampuan, saç maskeleri ve serumlarla saç derisini onarmak, dökülmeyi önlemek mümkündür.


Kepek Oluşumunun Nedenleri

 

Kepeklenme sorununun temel nedeni bilinmiyor. Çok yaygın görülen bir saç problemi olduğu halde spesifik bir sebep gösterilemiyor. Hassas bir yapıya sahip olan saç derisi, başta stres olmak üzere cilt rahatsızlıklarından, saç kuruluğundan, vücudun susuz kalmasından etkileniyor. Kepek mücadele etmesi zor görünse de aslında doğru ürünlerle, düzenli bakımla aşılabilecek bir problem. Saçlarınızın bakımı esnasında saç tipinize uygun şampuan, krem kullanmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle saç kreminin saç diplerine değmemesi gerekiyor. Ürünlerin yanlış kullanımı, yetersiz bakım, beslenme eksikliği ve yoğun stres saçı kötü etkiliyor. Kepek ve pullanmayı önleyen şampuanlar saç derisinin doğal döngüsüne kavuşmasını sağlıyor.     

 

Kepek Önleyici Bakım Ürünleri

 

Kepeğe karşı etkili ürünler arasında birçok saç bakım ürünü yer alıyor. Başta şampuan olmak üzere kremler ve saç peeling etkili şampuanlar, banyo ve duş esnasında kolayca kullanılabiliyor. Kepek probleminizi yenmek amacıyla kullanabileceğiniz ürünler şöyledir: 

Şampuan: Bitkisel, mineral, vitamin destekli farklı şampuan türleriyle kepeğe karşı mücadele verilebiliyor. Kepeği yenmenin en etkili yolu doğru şampuanla düzenli saç yıkamaktır.

Krem: Şampuanla saç yıkandıktan sonra saç kremiyle saç boylarına bakım yapılarak kepek problemini azaltarak bitirmek mümkündür. Kepek şampuanları genellikle kremle birlikte set olarak satılıyor.

Peeling: Mikro taneciklerin yer aldığı, peeling etkili şampuanlar, saç derisine masaj yapıyor ve kepek sorunuyla mücadele ediyor. Peeling şampuanlar saç derisindeki diğer cilt problemlerine de iyi geliyor.

Serum: Saç bakım serumları doğrudan kafa derisine nüfuz ettiğinden, derideki pullanma sorununu ortadan kaldırıyor. Düzenli saç bakımı ve banyo ile saçlarınız eski sağlığına kavuşabiliyor.

 

Kepek Önleyici Şampuan Fiyatları

 

Saç köklerinde beyaz pullanma şeklinde kendini gösteren ve saça kötü, kirli ve sağlıksız bir görüntü sunan kepek sorununuz için kullanabileceğiniz etkili ürünleri web sitemizde bulabilirsiniz. Kepek önleyici şampuan, krem ve serumlarla saçlarınızı birkaç yıkamadan sonra kepeklerden arındırabilirsiniz. Derideki pullanmanın uzun sürmesi saç dökülmesine de yol açacağından etkili bir ürünle bu probleme son vermelisiniz. Web mağazamız saç bakım ürünleri ile sağlıklı saç yapısı kazandırmayı başarıyor. Sitemizden güvenli ödemeyle dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.