Omega 3
₺149,00 KDV Dahil
₺299,90 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Omega 3
₺99,94 KDV Dahil
₺215,00 KDV Dahil
Omega 3
Tükendi
₺129,00 KDV Dahil
₺169,50 KDV Dahil
Omega 3
Tükendi
₺284,90 KDV Dahil
₺407,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Koenzim Q10 (CoQ10)

Koenzim Q10, enerji üretimini sağlayan önemli bir bileşiktir. Vücudumuzda bulunan ve üretilen Koenzim q10, hücrelerdeki enerji üretimini sağlamakla birlikte antioksidan özelliğe sahiptir ve birçok sağlık probleminin önlenmesinde, korunmasında, tedavisinin gerçekleşmesinde destekleyicidir. Hücrelerde enerji üretiminin azalması biraz yaşın ilerlemesine biraz da kullanılan ilaçlara ve sağlık problemlerine bağlıdır. Vücudun enerji üretimi yapamaz hale gelmesi besin desteklerinin devreye girmesine neden oluyor. Koenzim q10 bu desteklerin başında yer alıyor. Kalp hastalığı başta olmak üzere karaciğer, kan şekeri, böbrekler gibi sistemlerde yüksek enerji üretimine ihtiyaç duyuluyor. Koenzim q10’un vücudun enerji ihtiyacına çözüm olacağı ilk kez bir araştırmacı tarafından ortaya çıkarılmış ve tıp dünyasına kazandırılmıştır. Bu keşif sayesinde güçlü bir antioksidan, enerji kaynağı bulunmuş oldu. Koenzim q10 faydaları ile öne çıkan sadece antioksidan yönüyle dahi değerli kabul edilen bir bileşik. Antioksidan maddeler vücuttaki organlara zarar veren maddelerin dışarı atılmasında ve organların temizlenmesinde olumlu etkilere sahip bileşiklerdir. Koenzim tüm bu etkilere sahip olmasıyla ideal bir besin desteği sayılıyor.    

Koenzim Q10 Etkileri

Koenzim Q10 çok faydalı olmasına karşın beslenme yoluyla ne yazık ki yeterince alınamıyor. Türkiye’nin balık tüketiminde çok geride kalması Koenzim alımını önlüyor. En önemli Koenzim kaynağı olan somon, ton balığı ve benzeri yağlı balıklardır. Koenzim Q10’un bulunduğu diğer besinler ise şöyledir: Kırmızı et, ıspanak, yumurta, Antep fıstığı, portakal, brokoli, çilek, karnabahar. Üretilebilen, dışarıdan beslenme yoluyla alınabilen Koenzim q10’un takviye şeklinde alınmasının sebebi, çözünürlüğünün düşük olması ve vücuda istenilen düzeyde katkıda bulunmamasıdır. Organlar ve dokular suda çözünemeyen bileşikten yeterince yararlanamadığından Koenzim Q10 takviye gıdalar esas faydayı sağlıyor. Koenzim Q10’un sağlığa faydalarını incelediğimizde karşımıza şu bilgiler çıkıyor: Kan şekerini dengeliyor, hastalığın ilerlemesini önler. Obeziteye karşı koruyuculuk sağlar. Doğurganlık seviyesini olumlu etkiler, üremeyi artırır. Cildin daha genç ve dayanıklı olmasına yardımcı olur; cildi UV ışınlarına, kirli havaya, kozmetik ürünlere karşı koruma altına alır. Yaşlanmayı geciktirir. Baş ağrısını azaltır, kronik migrene yardımcı olur. Hücrelerdeki enerji seviyesini artırarak egzersiz performansının da artmasına zemin hazırlar, sporcuların antrenman süresini destekler. Diyabete karşı koruma sağlar, oluşumunu önler. Kanser hastalıklarına karşı risk düşürücüdür. Kanserin tekrar nüksetme riskinin düşürmede etkilidir. Kişiyi stresten korur, mental açıdan destekler. Beyin hücrelerini korur; ilerleyen yaşlarda yavaşlayan beyin fonksiyonlarının canlı kalmasına yardımcı olur, Alzheimer, Parkinson, bunama gibi sinirsel rahatsızlıkların ortaya çıkmasını önlemeye çalışır. Karaciğeri korur, karaciğer hastalıklarının önlenmesinde rol oynar.  

Koenzim Q10 Fiyatları

Koenzim Q10 görüleceği üzere sadece enerji üretimi sağlayan bir bileşik değil, sağlığa her yönden faydalı bir bileşiktir. Vücudunuzda gün geçtikçe azalan bu önemli bileşiği Vitamin Kozmetik aracılığıyla satın alabilirsiniz. Koenzim Q10 fiyatları ekonomik yönüyle dikkat çekiyor. İndirim ve kampanyalardan yararlanarak çok daha avantajlı bir vitamin – takviye alışverişi yapabilirsiniz.