Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Köpek Balığı Kıkırdağı (Shark Cartilage)

Sağlıklı, kaliteli, uzun ömürlü yaşam için kullanılan besin destekleri, tıbbi ilaç olmaktan uzak ancak yaşamı destekleyen önemli gıda takviyeleridir. Alternatif tıbba dayanan besin destekleri, her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Son dönemlerde öne çıkan bir takviye olan köpek balığı kıkırdağı, özel işlemlerden geçirilerek kapsül ve tablet haline getirilmiştir. Köpek balığı kıkırdağının sağlığa faydaları özellikle kas ve kemik sağlığındaki önemli etkileriyle biliniyor. Köpek balığının kıkırdağıyla ilgili yapılan tüm araştırmalar, şifalı sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır. Besin desteği üreten firmalar ise bu değerli balık kıkırdağını tablet ve kapsül olarak piyasaya sürmüştür. Köpek balığı kıkırdağı, bağışıklık sistemini güçlendirmekten kemik rahatsızlıklarına kadar birçok alanda şifa deposu sayılıyor. Bu nedenle balık kıkırdağı takviyeleri ilgi görüyor. Sporcular, sağlık sorunları yaşayanla, yoğun tempoda koşturanlar kısacası binlerce insan kaliteli yaşam zeminini oluşturmak için köpek balığı kıkırdağı takviyesinden yararlanıyor.

Köpek Balığı Kıkırdağı Ne İşe Yarar?

Köpekbalığı kıkırdağı sayısız alanda işe yarıyor. İnsan sağlığının tüm aşamalarında köpek balığı ve kıkırdağını görebiliyoruz. Genel faydalarını sıraladığımızda şunları görürüz: Kıkırdağın en bilinen faydası kılcal damar oluşumunu engellemesi ve tümörün gelişmesini önlemesidir. Kılcal damarlara olan etkisi büyük ancak yine de kalp rahatsızlığı olan ve bebek bekleyen kişilerin kullanması önerilmiyor. Zira damar gelişimini önlemesi kalp hastası ve gebeleri riskli duruma düşürüyor. Kıkırdağın bir diğer önemli faydası cilt kanserini engellemesidir. Yapılan tüm araştırmalarda kıkırdağın bağışıklık sistemini müthiş güçlendirdiği, cilt problemlerine iyi geldiği, ciltte serbest radikallerin dolaşımını önlediği ve cilt kanseri riskini düşürdüğü ortaya çıkmıştır. Kıkırdak içerisinde birçok etken madde bulunuyor. Bu maddeler riskleri düşürürken aynı zamanda kan değerlerinin ideal seviyede olmasını sağlıyor. Kıkırdağın mucizevi etkilerinden diğeri ise kemoterapi gören hastalara olan faydası! Kemoterapi sürecinde hissedilen zararların birçoğu kıkırdak takviyesi ile en aza indirilebiliyor. Kıkırdak takviyesi kullanan kişilerin bağışıklık sistemi çok daha güçlü mücadele ettiğinden daha az hastalık meydana geliyor, mevcut hastalıklar ve yaralar daha hızlı iyileşiyor.

Köpek Balığı Kıkırdağı Takviyesi

Köpek balığı kıkırdak takviyesi kapsül ve tablet formunda piyasaya sürülmüştür. Farklı markalardan takviye bulmak mümkündür. Vitamin Kozmetik mağazasında da satışa sunulan kıkırdak takviyesi, pratik bir kullanıma sahiptir. Kullanılmadan önce kutu üzerindeki açıklamalar dikkatle okunmalıdır. Besin takviyeleri günlük kullanıma göre düzenlenmiştir. Her bir kapsül ya da tablet günlük alınması gereken besin değerlerini karşılıyor. Bu yüzden önerilen dozda her gün alınmasına dikkat edilmelidir.

Köpek Balığı Kıkırdağı Takviye Fiyatları

Köpek balığı kıkırdağı fiyatlarını öğrenmek için web mağazamızdaki farklı tablet ve kapsül sayısındaki takviyeleri inceleyebilirsiniz. Fiyatlar kutu içeriğindeki sayıya göre değişiyor. Kullanım sürenize bağlı olarak seçeceğiniz ürünü güvenli ödeme yöntemiyle satın alabilir, kısa sürede siparişinizin elinizde olacağından emin olabilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı bir alışveriş için Vitamin Kozmetik daima sizleri bekliyor.