Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Krill Yağı (Krill Oil)

Krill yağı (krill oil), deniz canlılarından elde edilen bir çeşit vitamin takviyesidir. Yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılan besin desteklerinden sadece biridir. Krill oil aslında Omega 3 yağ asitlerinin alınmasında etkilidir. Krill yağı içerisinde bolca Omega 3 yağ asidi bulunuyor. Deniz canlısının işlemlerden geçirilerek yağının ayrıştırılması sonucunda krill yağı takviyesi ortaya çıkıyor. Firmalar çıkan yağı formüle ederek kapsül, tablet gibi farklı formlarda piyasaya sürüyor. Vitamin Kozmetik mağazasında da görebileceğiniz üzere epa ve dha bakımından oldukça zengin olan krill yağını günlük kullanabilirsiniz. Krill yağının içerisinde bulunan zengin bileşenler, vücudumuza girdiği andan itibaren serbest radikallerle mücadele etmeye başlıyor ve bağışıklık sistemini uyararak hastalıkları önlüyor. Krill yağın yaşam kalitesine ve sağlığa olan etkileri sebebiyle takviye haline getirilmiştir. Balık tüketemeyen, sevmeyen, balık kokusuna tahammül edemeyen ve çeşitli sebeplerle beslenmesinde balık bulunduramayan tüm bireyler güçlü bir antioksidan olan krill oil takviyesinden yararlanabiliyor.

Krill Yağının Faydaları

Krill yağının faydaları tıpkı Omega 3 yağ asitleri gibi epeyce geniş bir alana yayılıyor. Krill yağıyla ilgili geçmişte yapılan bilimsel araştırmaların neticelerine göre, krill yağı çok az tüketildiğinde bile mucizevî faydalara sahiptir. Özellikle kadın sağlığında müthiş etkileri bulunuyor. Bu nedenle en çok kadınların tüketilmesi öneriliyor. Krill yağının bilinen faydaları şöyledir: Yüksek kolesterole iyi gelir, kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü ise yükseltir. Kalp ve damar sağlığında koruyucu, önleyici ve iyileştirici gücü vardır. Beyin fonksiyonlarını destekler; hafızanın güçlenmesine, beynin yaşlanmamasına yardımcı olur. Regl dönemlerini rahatlatır, regl öncesi görülen semptomları hafifletir. Eklem iltihaplarına iyi gelir, iltihabın azalmasını ve eklemlerin rahatlamasını sağlar. Ciltteki erken kırışma problemini yener, cilde pürüzsüzlük katar, cildin onarımını sağlar, cilt kanseri riskini düşürür. Krill yağı balık yağından elde edildiği için erken yaşlanmada önleyici rol oynar. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan cilt problemlerini yener. Depresyona iyi gelir, beyin fonksiyonları Omega 3 ile uyarılarak kişiye mutluluk hormonu salgılatır ve depresif duygulardan uzaklaşmasına yardımcı olur. Bu yönüyle krill yağının antidepresana benzeyen bir etkiye sahip olduğu belirtiliyor. Antidepresan kullanan kişilerin yaşadığı sürekli uyku hali, yorgunluk gibi kişinin gündelik yaşamını etkileyen yan etkiler krill yağı takviyesi kullanımında ortaya çıkmaz.  

Krill Yağının Kullanımı

Krill yağı karides benzeri bir deniz canlısından elde edilen özel bir yağdır. Omega 3 yönünden çok değerli olan yağ, içerdiği diğer bileşenlerle etkisini artırıyor. Krill yağı takviyesi kullanarak balık yağının olumlu etkilerinden faydalanmak mümkündür. Krill yağı takviyesini kutu üzerinde yazan şekilde kullanmak gerekiyor. İdeal doz oranına sadık kalınmalı ve aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Olumsuz bir etki gözlendiğinde ise takviye bırakılmalıdır.

Krill Yağı Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik web mağazamızda besin destekleri kapsamında satışa sunulan krill yağı takviyesi, kutu içeriğine ve takviyenin gramajına göre farklı fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Krill oil takviye fiyatları için web mağazamızdaki ürünleri inceleyebilir; uygun gördüğünüz ürünü güvenli ödemeyle kolayca satın alabilirsiniz.