Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 

 

Krom

 

Her mineralin vücuttaki işlevi ve faydası farklılık gösterir. Dengeli bir vücut işleyişi için hepsine ihtiyaç duyulur, tüm mineraller kaliteli yaşamın gerekliliğidir. Bazı mineraller vücut tarafından üretilemediği için besinler ve gıda takviyeleri aracılığıyla alınabiliyor. Bu minerallerden biri olan krom, yetişkin kadınlarda 25 mg, erkeklerde ise 35 mg olarak belirlenmiştir. Kromun eksik ya da fazla olması kişiye zarar vereceği için ideal aralıkta olması önemlidir. Metabolizmanın düzenli ve dengeli çalışabilmesinin temel sebeplerinden biri kromun eser miktarda olmasıdır. Kandaki şeker seviyesi, tansiyon, kolesterol anlamında kromun dengeleyici görevi vardır. Kromun azalması vücut tarafından çabucak algılanır ve çeşitli sorunlarla kendini gösterir. Bu yüzden krom takviyesi kurtarıcı bir çözüm sağlıyor. Beslenmeyle alamayacağınız birçok mineralde olduğu gibi kromu da besin destekleriyle her gün büyük bir rahatlıkla alabilirsiniz. Buğday mayası, brokoli, et, yumurta, tavuk, ıspanak, somon, mısır, süt, buğday, domates, yulaf, üzüm suyu gibi birçok besini tüketerek kromdan yararlanabilirsiniz aslında ama düzenli ve dengeli beslenme yoğun tempoda mümkün olmadığından besin destekleri bu açığı kapatmaya yardımcı oluyor.

 

Krom Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

 

Krom ihtiyacı nasıl belli olur diye düşünmeye gerek yok. Vücut öyle hassas ki vitamin ve minerallerden yana bir eksiklik gördüğünde belirtileri hemen ortaya çıkarıyor. Kromun eksik olması halinde çıkan belirtiler şöyledir: Glikoz toleransı bozukluğu, damar sertliği, şeker seviyesinde dengesizlik, kalp ve damar hastalıkları, glikozun vücuttaki kullanımının sekteye uğraması neticesinde yaşanan depresyon riski, kronik halsizliktir. Kromun şeker hastalığıyla ilgili yakın ilişkisi olduğundan, ailesinde şeker – diyabet sorunu olan kişilerin bu minerale karşı daha dikkatli ve bilinçli olması önemlidir. Gün içerisinde tüketilen temel besinlerin birçoğunda kromu bulabileceğiniz için beslenmenize dikkat etmeniz yapamıyorsanız eğer besin desteği kullanmanız yeterlidir.

 

Kromun Sağlığa Faydaları

 

Kromun dışarıdan alınıyor olması sağlığı doğrudan etkiliyor. Vücut kendi ürettiği minerallerde yoğun bir eksiklik yaşamıyor ancak dışarıdan alınan minerallerde aksama olabiliyor. Kromun vücut sağlığı için önemi bu anlamda çok değerli. Kromun faydaları şöyledir: Kan şekeri seviyesini ideal seviyede sabitlemeye yardımcı olur, şeker seviyesinin değişimlerine bağlı ortaya çıkan rahatsızlıkları önler. Kas yapısını korur, kasların gelişimini ve güçlenmesini sağlar. Vücuttaki fazla yağların yakımını hızlandırır, ideal kilo seviyesine ulaşmayı kolaylaştırır. Osteoporoz halk arasındaki adıyla kemik erimesine karşı koruyuculuk sağlar. Protein – kolesterol sentezinde rol oynar. Kalp ve damar rahatsızlıklarında riski minimum seviyeye düşürür. 

 

Krom Takviye Fiyatları

 

Vücudunuzdaki kromun eksik olması halinde web sitemizden uygun fiyatlarla mineral destekleri satın alabilirsiniz. Farklı boy ve formlarda satışa sunulan besin desteklerimiz, günlük mineral alımınızı pratikleştiriyor. Sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde güvenli ödeme yöntemleri kullanılır, verdiğiniz sipariş kısa sürede hazırlanarak teslimat başlatılır. Siparişlerinizi vakit kaybetmeden teslim almak ve gıda takviyesine başlamak için web sitemiz 7/24 hizmet veriyor.