Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

L-Glutatyon

L-glutatyon, vücudumuzda doğal bulunan ancak yaş ilerledikçe azalan ve dışarıdan takviye şeklinde almaya ihtiyaç duyduğumuz çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Vücudumuzda yıllar boyunca biriken toksik maddeler aynı tempoyla temizlenmeli ve dışarı atılmalıdır. Glutatyon kirli hava, şehir hayatı, kötü beslenme, kalitesiz yaşam ve daha bir sürü etken nedeniyle vücuda yerleşen toksik maddelerin atılmasını kolaylaştırıyor. Glutatyon desteğinin bir nevi vücut temizliği yaptığını söylemek mümkündür. Elbette bu önemli molekülün, antioksidan kaynağının tek etkisi zararlı maddelerle savaşmak değil; glutatyon tüm yaşamımızı olumlu etkileyen, sağlıklı uzun ömürlü bir yaşam için gereken desteği sağlamada müthiş bir gıda takviyesidir. Sistein, glisin ve glutamin gibi üç önemli yapı taşından oluşan glutatyon, ağır metalleri vücuttan atarken aslında doğal glutatyon üretimini de destekliyor. Yirmi yaşına kadar üretilebilen glutatyon bu yaştan sonra her yıl biraz daha azalıyor. Sağlıklı yaşam için gerekli olan şey disiplinli çalışan bir bağırsak sistemi, işlevlerini yerini getiren organlar, güçlü bir bağışıklık sistemi, canlılığını koruyan bir beyin ve kalptir. Glutatyon tüm sisteme hitap eden ve sağlığı koruyan bir gıda takviyesi olarak yaşam desteği sağlıyor. Glutatyon hücrelerin yenilenmesinde, kasların kuvvetlenmesinde, metabolizmanın hızlandırılmasında, antrenman performansının artırılmasında, kas yapımında ve kemik sağlığında etkili bir takviye, antioksidan olduğunu araştırmalar sonucunda göstermiştir.

Glutatyon Faydaları

Glutatyon molekülünün faydaları şöyledir: Glutatyon vücutta dolaşan serbest radikallere karşı savaş açar ve kansere dönüşmesini önler. Kötü beslenmeyle ortaya çıkan başta obezite, kabızlık olmak üzere birçok rahatsızlığın tedavisini destekler. Yaşlanmanın kötü etkilerinden korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İnflamasyonu azaltır. Kas sağlığını destekler; kas yapımını destekler ve kasların erimesini önler. Metabolizmayı hızlandırır. Egzersiz performansını artırır. Kronik rahatsızlıklara iyi gelir. Kansere yakalanma riskini düşürür. İnsülin direncinin oluşturduğu zararlı etkileri azaltır. Karaciğer yağlanmasını önler, yağ birikimini önler, karaciğeri ilaç, alkol gibi zararlı etkilere karşı korur. Toksinlerden arındırır bu yönüyle müthiş bir detoks yaptırır. Ağır metal ve kimyasalları vücuttan uzaklaştırır. Sigara ve alkolün etkilerini azaltır. Bedensel enerjiyi artırır, zihin sağlığını destekler. Glutatyon antioksidan özelliktedir, kanser, kalp rahatsızlıkları, sindirim sistemi problemleri gibi günlük yaşamı etkileyen rahatsızlıkların önlenmesinde rol oynar. Antioksidan yönüyle cildi korur, dış etkenlere karşı cilde kalkan oluşturur.

Glutatyon Takviyesi

Glutatyon gıda takviyesi, belli bir yaştan sonra çok yaygın kullanılıyor. Glutatyonun etkilerinden tam kapasite yararlanmak için beslenmenin yetersiz kaldığı noktada gıda takviyeleri çözüm oluyor. Glutatyon besin desteğini tablet, kapsül gibi farklı formlarda satın alarak günlük kullanabilirsiniz.

Glutatyon Fiyatları

Glutatyon takviye fiyatları ürünün içeriğine, gramajına hatta tablet ve kapsül sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Vitamin Kozmetik ile en güncel glutatyon fiyatlarını öğrenebilir, ihtiyacınız olan takviye gıdayı uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Güvenli ödeme, hızlı teslimat yöntemiyle müşteri memnuniyetini sağlayan Vitamin Kozmetik, sağlıklı yaşamın önemli destekçilerinden.