Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

L-Karnitin

L-karnitin, yağ yakımını destekleyen doğal enzimlerdendir. Vücuttaki görevi enerji üretimini sağlamaktır. Kalp, karaciğer ve beyinde eser miktarda bulunan l-karnitinin doğal kaynağı kırmızı ettir. Vücudumuzda yeterli miktarda olmasına rağmen yağ yakımı için yetmediğinden dışarıdan besin desteği şeklinde alınmalıdır.  L-karnitin yağ yakmakla birlikte kişiye enerji verir, kaslarının gelişimini sağlar ve yorgunluklara iyi gelir. Kırmızı et ve süt ürünleri l-karnitinin alınmasında etkili besinlerdir. Spor yapan kişiler beslenme düzenini disipline ederek l-karnitinden faydalanabilir. Elbette yoğun tempoda yaşayan ve özel bir diyet uygulayanlar için yağ yakıcı döngüye girmede l-karnitin destekleri etkilidir. Kilo vermek için egzersiz programı hazırlayanlar yağ yakıcı ürünlerin desteğiyle daha hızlı, etkili kilo verebilir. Sindirimi ve yağ yakımını düzene koyan besin takviyeleri, antrenman performansını olumlu etkiler. Vücudumuzda yağ kümeleşmelerinin olması yanlış beslenme ve diyet uygulamalarını sonucudur. Doğru ürün doğru beslenme ve doğru egzersizle iyi sonuç almak hayal değil.

L-Karnitin Faydaları

Karnitin yağ takviyesinin yararları şöyledir:

Yağ yakar: Yağ kütlelerinden kurtulmak ve daha kaslı, fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız eğer l-karnitin ile sonuç alabilirsiniz. L-karnitin kapsülleri, vücudunuzdaki yağ asitlerini enerjiye dönüştürmek için kullanır ve iştahınızın kapanmasına yardımcı olur. Diyet ve sporla birlikte l-karnitinden maksimum verim alabilirsiniz.

Kemikleri güçlendirir: Kemik erimesi, kemik güçsüzlüğü, kemik ağrıları gibi problemler yaşıyorsanız l-karnitinin kemik kütlesini güçlendirme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle orta yaş üstü kadınlarda sık görülen kemik erimesini l-karnitin gibi desteklerle önlemek mümkündür.

Bağışıklık sistemini destekler: L-karnitin kilo vermeye yardımcı olduğu gibi bağışıklığı güçlendirmede de etkilidir. Vücuttaki serbest radikallerle mücadele eden takviyeler, çabuk hastalanmayı önler.

Beyni dinç tutar: Yağ yakmasıyla bilinen l-karnitin hapları, beyni strese karşı korur ve daha dinç kalmasını sağlar.

Kas kütlesini artırır: Kas yapmak için özel bir spor programına sahip olmak, beslenmeye dikkat etmek gerekir. L-karnitin besin desteği ile bu süreci daha dengeli sürdürmek mümkündür. Besin desteği, antrenman performansını ve kas yoğunluğunu artırır.

Erkek kısırlığına fayda sağlar: L-karnitin takviyelerinin erkek kısırlığında fayda sağlayabilir. Erkeklerin düzenli l-karnitin kullanması sperm sayısında ve kalitesinde artışa neden olur.

L-Karnitin Kullanımı

L-karnitin takviye gıdalarını kapsül, yağ, tablet şeklinde tercih edebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin kutu üzerinde ya da doktorunuzun önerdiği dozda takviye almaya özen göstermelisiniz. Besin desteklerine karşı bir alerjiniz varsa ya da kullanmaya başladıktan sonra farklı reaksiyonlar fark ederseniz eğer takviye gıdayı bırakmalı ve doktora görünmelisiniz. Aşırı hassas bünyelerde ya da özel sağlık problemlerinde takviye gıdaların doktora danışmadan kullanması önerilmez.

L-Karnitin Fiyatları

L-karnitin takviye fiyatları için Vitamin Kozmetik’i takip edebilirsiniz. Web sayfamızda yağ yakmanıza yardımcı olacak l-karnitin takviyesini farklı formlarda görebilirsiniz. Hangi ürünü kullanmak istiyorsanız hemen sepetinize ekleyin, güvenli ödemeyle siparişinizi tamamlayın. Seçtiğiniz ürün kısa sürede adresinize teslim edilecektir.