Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Laksatifler

Modern yaşamın tüketim çılgınlığı, hareketsiz yaşam, fast-food tüketim ve yetersiz su alımı bağırsak sistemini doğrudan kötü etkiliyor. İkinci beyin olan bağırsakların sistemli çalışması tüm vücudu ve hatta ruh sağlığını bile olumlu etkiliyor. Uzmanlar bağırsak tembelliğine, kabızlığına, gaz ve şişkinliğine laksatifler ile çözüm üretiyor. Laksatif; ishal yapıcı özel bir içeriğe sahip maddedir. Laksatif kullanarak bağırsakların daha hareketli olmasını, dışkının atılımının daha kolay ve sancısız olmasını sağlayabilirsiniz. Bağırsak uyarıcı laksatifler kişinin günlerce, haftalarca yaşadığı kabızlık problemini kısa ve etkili şekilde çözüme ulaştırmayı başarıyor. Uzmanlar Hint yağı, Laksatif, kayısı, probiyotik ve benzeri bağırsak hareketlendirici gıda takviyelerine ihtiyaç duymamak için daha hareketli bir yaşam öneriyor, gün içerisinde daha fazla su içilmesini, lif oranı yüksek besinler tüketilmesini vurguluyor. Doğada doğal Laksatif şeklinde nitelendirebileceğimiz birçok besin var, bu besinlerden bazıları şöyle: Elma, vişne, bal, aloe vera, Hint yağı, zeytinyağı, kayısı gibi besinleri düzenli tüketmek, yeşillik ağırlıklı beslenme programı yapmak bağırsakların sistemli çalışmasını sağlıyor.

Laksatiflerin Bağırsak Sistemine Etkileri

Laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı bu takviye, birçok kişinin kurtarıcısı oluyor. Laksatif kullanan kişilerin bağırsakları bir süre sonra hareketlenmeye başlar ve dışkının yumuşaması sağlanır. Laksatif gibi bir ilaç tek başına çoğu zaman etkili sonuçlar veriyor. Elbette kişilerin bu süreçte bol su tüketmesi öneriliyor. Zira vücut susuz kaldıkça kabızlık devam eder. Kabızlığa neden olan üç temel şey: Susuzluk, hareketsizlik, katı gıda beslenmesidir. Sürekli katı gıda tüketenlerin bağırsakları suya ihtiyaç duyar ancak su ya da benzeri bir sıvı tüketimi olmadığında karında şişkinlik, gaz problemi doğal olarak kabızlık meydana geliyor. Kabızlık öyle ciddi bir bağırsak problemi ki kişilerin günlük yaşamını etkilediği gibi uyku düzenini dahi bozuyor. Kişiler kabızlık süresince gece sancılarından uyuyamıyor. Laksatif takviyesinin her gün muntazam şekilde, uygun dozlarla alınması ve sorun çözülene kadar kullanılması gerekiyor. Laksatif ile birlikte bağırsaklar ihtiyaç duyduğu hareketlenmeyi yaşar. Bu süreci daha kısa tutmak için doğru beslenme, sıvı tüketimi ve günlük otuz dakika yürüyüş yapmak ideal olacaktır. Zira laksatiflerin dahi etki edemediği ciddi kabızlık problemlerinde lavman uygulamaları devreye giriyor. Lavman birçok kişinin korktuğu ve istemediği bir durumdur. Bu aşamaya gelmemek adına laksatif desteği almak, sıvı tüketimini artırmak en etkili yoldur.

Laksatif Kullanımı ve Laksatif Fiyatları

Kabızlık probleminiz uzun süredir devam ediyor ve doğal besinlerle bir türlü geçmiyorsa laksatif gibi etkili yöntemlere yönelebilirsiniz. Laksatif kullanan kişiler, bağırsaklarının bu ilaç sayesinde çalışmaya başladığını ve uzun süren kabızlığa çözüm olduğunu belirtiyor. Laksatif kutusunun içerisinde yer alan prospektüste kullanım detayları, uyarılar, yan etkiler ve öneriler kişileri bilgilendiriyor. Vitamin Kozmetik aracılığıyla laksatifleri çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Laksatif fiyatları daima bütçe dostu seviyelerle alıcılarını bekliyor. Güvenli ve hızlı teslimat için Vitamin Kozmetik’ten rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.