Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Likopen

Sağlıklı vücut döngüsü için özel diyet uygulayan, egzersiz programına sahip olan ya da daha sağlıklı yaşamak isteyen ancak yoğun tempo nedeniyle beslenmesine ve uykusuna özen gösteremeyen tüm bireylerin besin takviyesine ihtiyacı bulunuyor. Besin takviyeleri, tıpkı ilaçlarlar gibi düzenli kullanıma sahip olan takviye gıdalardır. Likopen, bu takviye serisinde faydalarıyla öne çıkan ve sık tercih edilen besin desteklerinden biridir. Kırmızı renkli meyve ve sebzelerde bulunan likopen; aslında besinlere kırmızı rengini veren bir pigmenttir. Vücudumuzdaki yaygın karotenoid kabul edilen likopen, başta domates olmak üzere pek çok besinin kırmızı olmasındaki etkendir Likopenin önemli olmasının ana nedeni güçlü bir antioksidan olması ve birçok kansere, hastalığa karşı insanı korumasıdır.  

Likopenin Sağlığa Faydaları

Kırmızı renk pigmenti olan likopen her gün tükettiğimiz birçok üründe bol miktarda bulunuyor. Kahvaltıların ve yemeklerin vazgeçilmezi domates, yaz mevsiminin en sevilen meyvesi karpuz tam bir likopen deposudur. Beslenme seçeneklerine bakıldığında likopen kaynakları dikkat çekiyor: Domates, kırmızı biber, karpuz, salça, ketçap, cennet hurması, papaya, pembe greyfurt, çilek, kırmızı erik gibi yerel ve tropikal besinlerde bulunuyor. Likopenin faydaları ise şöyledir: Günlük likopen desteğiyle kalp hastalıkları riskini düşer. Vücut likopen gibi önemli bileşenlerle kendini yeniler, daha genç bir enerjiye sahip olur. Damar daralması problemlerinin önüne geçer. Likopenin vücuttaki varlığı damarların temizlenmesini sağlar. Kapalı alanda çalışan ve düzensiz beslenen kişilerin stresini azaltır, yaşam kalitesini yükseltir. Likopen prostat kanserine ve aslında daha birçok kansere karşı önleyici rol oynar, tedavi sürecini destekler. Alzheimer, demans gibi hafızayla alakalı hastalıklara karşı koruma sağlar, sinir sistemini koruyarak birçok hastalık riskini düşürür. Ruh sağlığını korur, depresyonu önler. Kemik ve kas sağlığını tehdit eden ürik asit oranı likopen takviyesi ile daha az seviyeye düşer. Likopenin en önemli etkisi bol sulu ürünlerde olmasıdır. Domatesten karpuza birçok kırmızı ürün sulu olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sulu meyve ve sebzeler, cildin yenilenmesinde etkilidir.

Likopen Takviyesi

Kapsül ve tablet formlarında üretilen likopen takviyeleri, günlük kullanıma göre hazırlanmıştır. Ürün içeriğindeki kapsül ve tablet sayısı değişkenlik gösterdiğinden kullanma süresi farklıdır. Antioksidan ihtiyacını karşılamak için oldukça ideal olan likopen besin destekleri, kişiye sağlık açısından güven hissi veriyor. Her gün önerilen dozda kapsül, tablet alanlar, kendilerini gün boyu daha sağlıklı ve zinde hissediyor. Likopen takviye gıdalarla yaşam kalitenizi yükseltebilir, ailenizde kanser geçmişi varsa risklere karşı kendinizi koruyabilirsiniz. 

Likopen Takviye Fiyatları

Yaşamınızı destekleyecek ve size daha iyi hissettirecek tüm antioksidanlar, destekleyici ürünler vitamin Kozmetik sayfalarında sizi bekliyor. Antioksidan özelliğiyle bilinen likopen besin takviyesi için uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz. Alışverişlerinizde güvenli ödeme sistemimizi kullanarak kısa sürede ürününüze kavuşabilirsiniz. Vitamin Kozmetik ile besin desteği satın almak her zaman keyifli ve güvenlidir.