Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Maca

Alternatif tıp dendiğinde son dönemlerde adını sık duyduğumuz maca, maca kökü ya da maca tozu olarak biliniyor. Maca, turpgiller ailesinin bir üyesidir. Soğuk ve ılık topraklarda yetiştirilebiliyor. Maca bitkisinin kökü gıda takviyelerinde kullanılıyor, üst kısmındaki bitki ise sebze gibi tüketilebiliyor. Maca’nın sağlık üzerindeki güçlü etkilerinden, günümüzde modern tıp teknolojileri sayesinde gıda takviyesi olarak yararlanabiliyoruz. Maca bitkisi görüntüsüyle turpa benzeyen bir yapıya sahiptir. Peru ginsengi adıyla da bilinen bitkinin özünde; magnezyum, protein, demir, iyot, potasyum, kalsiyum, lif, protein, çinko, doğal şeker, yağ asitleri, B1, B2 bulunuyor. Vitamin ve mineral anlamında zengin olan maca, birçok alanda sağlıklı yaşama yardımcı olur. Alternatif tıpta boy gösteren bitkiler genellikle hormonsal dengesizliklerin düzeltilmesinde etkili rol oynuyor. Cinsel sağlığı iyileştirmede etkili olmasıyla bilinen maca kökü, cinsel iktidarsızlık sorununda ilk tercih edilen bitki ve bitkisel takviye gıdalardan oluyor. Bitkinin içerisinde yer alan vitamin, yağ, mineral ve benzeri maddeler genel sağlık için çok faydalı ancak bitkinin popüler olmasındaki etken libido üzerindeki olumlu etkileridir. Günümüzde bu bitkiye taze olarak erişmek pek mümkün değil, bu yüzden maca besin desteğine özel bir ilgi var.   

Maca Kökünün Faydaları

Maca bitkisinin sağlığa yararları şöyledir: Bitki içerisinde bulunan mineral ve vitaminler, takviyeler aracılığıyla düzenli şekilde alınır. Maca takviyeleri, aşırı halsizlik ve kronik yorgunluk gibi durumlarda kişinin enerjisini yükseltmeye yardımcı olur. Sadece bedensel anlamda kişiye enerji vermez zihin olarak da canlandırır. Öte yandan yorgun zihinlerin dinlenmesinde etkilidir. Fiziksel performansı artırır, dayanıklılık süresini artırarak antrenman süresini olumlu etkiler. Kişileri fiziksel yorgunluğa, strese, odaklanma problemine karşı korur, günlük yaşam kalitesini yükseltir. Kullanıcıların libidosunu yükseltir, performansı olumlu etkiler. Kadın ve erkek kullanıcılarının hormonsal bozukluklarına yardımcı olur, dengeleyici özellik gösterir. Sinir sisteminin disiplinli çalışmasını sağlar. Kaygı bozukluğu gibi sinirsel durumların azalmasında etkilidir. Cilt ve saç sağlığına iyi gelir, minerallerin desteği ile saçlar daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur. Saç dökülmesini önler. Spor yapan kişilerin spor yaşamını olumlu etkiler, kas ve kemik sağlığını güçlendirir.

Maca Kökü Kullanımı

Maca kökü takviyesinin kullanımında önerilen günlük doz alımına dikkat etmek gerekiyor. Toz, kapsül, tablet formlarında takviye şeklinde satın alabileceğiniz maca, ideal doz dışında yan etkiler gösterebilir. Kullanım esnasında aşırı doza dikkat edilmeli, yan etkiler gözlendiğinde kullanımı bırakılmalıdır.

Maca Takviye Fiyatları

Maca takviye gıda fiyatlarını en güncel haliyle Vitamin Kozmetik satış mağazamızdan öğrenebilirsiniz. En uygun fiyat avantajıyla web mağazamızdan ihtiyacınız olan besin desteğini, kozmetik ürünlerini, vitamin ve yağ alışverişinizi yapabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, güvenli ödeme sistemleriyle hizmet veriyor, hızlı teslimat ile satın aldığınız ürünleri kısa sürede adresinize teslim ediyor. Müşteri memnuniyeti odağında 7/24 web mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz.