Magnezyum (Mg)
₺99,00 KDV Dahil
₺115,00 KDV Dahil
Multimineraller
₺59,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Multimineraller
₺124,90 KDV Dahil
₺169,00 KDV Dahil
Magnezyum (Mg)
₺159,00 KDV Dahil
₺184,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Önerilen
Magnezyum (Mg)
₺124,90 KDV Dahil
₺184,00 KDV Dahil
Magnezyum (Mg)
Tükendi
₺229,00 KDV Dahil
₺294,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Önerilen
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Magnezyum

 

Vücuda gerekli temel minerallerden biri olan magnezyum, ruhsal, fiziksel ve sinirsel sağlık için oldukça önemlidir. Magnezyumun vücut için en bilinen işlevi, günlük enerji üretimi yapıyor olmasıdır. Magnezyumun bir bölümü kas ve kemiklerde bulunduğundan eksik olması halinde kas ve kemik ağrıları, kramplar kaçınılmaz hale gelir. Magnezyumun tıpkı diğer vitamin ve mineraller gibi sağlıksız yaşama, hastalıklara zemin hazırladığı bilinen bir gerçek. Kan tahlili yaptırırken eğer tahlil magnezyumu kapsamıyorsa magnezyumun da ölçülmesi sağlanmalıdır. Çünkü magnezyumdan yana bir eksiklik yaşamanız kas ağrıları, halsizlik, yorgunluk gibi farklı vitamin, mineral eksiklikleriyle benzer belirtileri yaşamanıza sebep olur ve tahlil neticesinde bu durum gözden kaçabilir. Düşük magnezyum seviyenizi takviyelerle yükselterek ile günlük şikâyetlerinizden kurtulabilir; sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Takviye gıdalar birçok problemin çözümünü kolaylaştırıyor, düzenli sağlık takviyesi alımını sağlıyor.  


Magnezyumun Faydaları Nelerdir?

 

Vücudun sağlıklı bir döngüye sahip olmasında önemli yer tutan magnezyum, sinir hücrelerinin görevini yerine getirmesine yardımcı oluyor. Magnezyum içeren besinler tüketerek günlük magnezyumunuzu alabilirsiniz. Beyin, beden, ruh sağlığı üçgeninde önemi vurgulanan magnezyumun önemini ancak mineralin eksikliğinde fark edebiliyoruz. Badem, ceviz, fındık, fasulye, mercimek, nohut, börülce, soya fasulyesi gibi ulaşması kolay besinlerle magnezyumdan yararlanmak mümkündür. Magnezyumunuzun eksik olduğunu gösteren belirtiler şöyledir: Yorgunluk ve uykusuzluk, enerji düşüklüğü, sinirli ve stresli olmak, kolesterol yüksekliği, regl dönemi sancılarının artması, ani tansiyon değişikliği, baş dönmeleri, kalp çarpıntısı, idrar yollarında taş – kum oluşumu, sürekli halsiz hissetmek. Magnezyumun faydaları ise şöyledir: beynin işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olur. Vücudun dengesini korumasını sağlar; kan düzeyini dengeler. Mutluluk hormonunun ideal seviyede olmasını sağlar. Depresyon, duygu durum bozukluğu, kaygı gibi ruhsal rahatsızlıkların oluşum riskini düşürür. Kas ve kemik sağlığını korur, kramp girmesini önler.

 

Magnezyumun Kullanımı

 

Suda çözünen ya da tablet olarak içilebilen formlarda hazırlanan magnezyumlar, farklı tablet sayısına sahiptir. Tedavi süreniz ve ihtiyaç duyduğunuz mineral seviyesi değişken olduğundan kullanacağınız ürünün içeriği farklılık gösterir. Magnezyum eksikliğinin belirtilerini takviye kullandıkça, tedavinizi aksatmadan gerçekleştirdikçe daha az hisseder, nihayetinde ise tamamen kurtulursunuz. Bir besinde doğal magnezyumun bilindiği bir gerçek ancak besinler yoluyla düzenli alım gerçekleşmiyor, ideal seviyeye ulaşmak zorlaşıyor. Besin destekleri, süreci kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda tedavinin disiplinli olmasına yardımcı oluyor. Her gün ideal dozda magnezyumunuzu alarak vücudunuzu desteklemek özel besin hazırlamaktan çok daha pratiktir.

 

Magnezyum Takviye Fiyatları

 

Magnezyum takviyesi almaya başlayacaksanız eğer ürünlerin tablet sayısına göre farklı boyutlarda satıldığını bilmelisiniz. Web sitemizden de görebileceğiniz üzere ürünlerin içeriği magnezyumun fiyatlarını değiştiriyor. Kullanım sürenizi göz önünde bulundurarak size uygun olan ürünü hemen sipariş edebilirsiniz. Web sitemizden satın alacağınız takviye gıdalar, güvenli ödeme, uygun fiyat, hızlı teslimat prensibiyle kısa sürede adresinize ulaştırılıyor.