Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

 


Mineral


Sağlıklı bir vücut fonksiyonu için ihtiyaç duyulan mineraller, enerji üretimini destekler ve vücut direncini artırır. Mineral eksikliği söz konusu olduğunda kansızlık, kronik yorgunluk, eklem rahatsızlıkları, kalp hastalıkları gibi birçok hastalık kendini göstermeye başlıyor. Mineral desteği, vücut mineral üretemediğinde ya da beslenme yoluyla alamadığında dışarıdan bir güç olarak tercih ediliyor. Vücudunuz minerallerden mahrum kaldığında aslında birçok işaret ile durumu yansıtıyor. Yaşam kaliteniz düşmeden ya da günlük rutininiz bu durumdan kötü etkilenmeden önlem almanız ve minerallerden takviye şeklinde yararlanmanız önemlidir. Mineral içerikleri tam da ihtiyacınız olan önemli bileşenlerden, ideal seviyede barındırıyor. Vücudunuzdaki organların, vücut fonksiyonlarınızın belli bir disiplinle çalışması, gelişiminizi olumlu yönde desteklemesi vitamin ve mineral destekleri ile mümkündür.


Mineral Desteği Nedir?

 

Mineraller, sağlıklı bir vücutta olması gereken besin öğeleridir. Minerallerin temel görevi, bedenen ve zihnen sağlıklı bir büyüme, gelişme döngüsünün kurulmasıdır. Vücut fonksiyonlarının ideal düzeyde çalışması için gerekli olan mineraller, doğadan çeşitli şekillerde toprağa karışır ve topraktan bitkilere ulaşır. Bitkiler ya da bitkileri beslenmesine dâhil ederek tüketen hayvanları tüketmek, gerekli minerali almayı sağlıyor. Mineral takviyesi bu rutini gerçekleştiremeyen ve minerallerden beslenme yoluyla yararlanamayan kişiler için saşe, tablet, kapsül, şurup gibi farklı formlarda hazırlanmış besin desteğidir. 

Mineral destekleri şöyledir:

Demir: Demir eksikliği ile birlikte ortaya çıkan anemi, sık görülen bir kansızlık hastalığıdır. Vücudunuzda yeterince demir olmazsa kronik yorgunluk, yoğun saç dökülmesi, halsizlik, uyku problemleri, baş dönmesi gibi sorunlar ortaya çıkar.

Magnezyum: Düzenli olarak alınması gereken bir diğer mineral magnezyumdur. Kemik gelişimi, hücre ve kas yapısı, hormon dengesi, kalp sağlığının iyi olması için magnezyum değerli bir mineral kabul ediliyor.

Çinko: Çinkonun vücudunuzdaki etkisi hücreleri onarmak, büyüme ve gelişimi sağlamak, üreme fonksiyonlarını düzenlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Çocuklarda büyümeyi ve gelişmeyi olumlu etkilediğinden ihmal edilmemesi gerekiyor.

Kalsiyum: vücudunuzda en fazla bulunan mineral kalsiyumdur. Diş ve kemik sağlığının en önemli destekçisi olan kalsiyum, sinir sistemini de çalıştırmada etkilidir. Çocuk, yetişkin, hamilelerin günlük kalsiyum ihtiyacını karşılaması önemlidir.

İyot: Büyüme, gelişme, üreme gibi önemli alanlarda rol oynayan iyot, en çok tiroid bezlerinde bulunuyor. İyot eksikliği olan kişilerde hormonsal bozukluk, aşırı kilo artışı, zekâ geriliği, gelişim problemleri, beyin gelişiminde gerilik gibi birçok ciddi problem görülüyor.  

Selenyum: Güçlü bir antioksidan olan selenyum, bağışıklık sistemini güçlendirir, tiroidi korur, kanser riskini azaltır, serbest radikallerle savaşır, hafızayı güçlendirir ve astıma iyi gelir.

Krom: Önemi pek bilinmeyen krom; kemik erimesi, kas zedelenmesi, yağ yakımı, kalp rahatsızlıkları ve bağışıklık sistemi üzerinde güçlü, koruyucu bir etkiye sahiptir.

 

Mineral Takviyesi Fiyatları

 

Minerallere ihtiyaç hali yaşamımız süresince devam edecek. Bu nedenle sağlıklı yaşama özen göstermeli ve beslenme ya da takviye yoluyla gerekli mineral desteğinden yararlanılmalıdır. Web sitemizde insan sağlığına olumlu etkiler kazandıran ve gerekli olan birçok mineral satışı bulunuyor. Mineral fiyatları, mineralin türüne, içeriğine, gramajına ve kullanım süresine göre farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Web sitemizden güvenli ödeme, hızlı teslimat yöntemiyle istediğiniz minerali hemen satın alabilirsiniz.