Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Moringa

Ülkemizin popüler olmuş bitkisel ürünlerinden biri olan moringa takviyeleri aslında daha çok çay olarak tüketiliyor. Moringa bitkisinin demlenerek çay haline getirilmesi, birçok hastalığa şifa oluyor, kişiyi hastalıklardan koruyor. Moringa Oleifera isminde bir bitkinin yapraklarından ortaya çıkan moringa, Hindistan merkezli yetiştirilen ancak başka ülkelerde de yetiştirilmeye başlanan şifa dolu bir bitkidir. Moringa yüzlerce farklı hastalığa iyi geldiğinden ‘Mucize Bitki’ olarak anılıyor. Ülkemizde de bu bitkinin üretimine başlanmış ve bitki taze, kuru ve takviye şeklinde tüketilmek üzere işlemlerden geçiriliyor. Hastalıklara karşı moringa çayı faydaları ile önlem alan tüketiciler, her gün taze moringa çayıyla ya da takviyeleriyle sağlıklı kalmaya çalışıyorlar. Bitki çayları, mevsim geçişlerinde ve kış günlerinde kişiyi bağışıklık yönünden destekliyor, hastalıkların hafif geçmesinde çayların etkisi büyük. Moringa yaprağından yapılan çayla bağışıklık sistemini güçlendirmek, sindirim sisteminin daha aktif çalışmasını ve düzene girmesini sağlamak mümkündür. Bu değerli bitkinin daha birçok faydası bulunuyor.

Moringa Çayının Faydaları

Üç yüzden fazla hastalığa iyi gelen moringanın genel faydaları şöyledir: Güçlü bir antioksidan kaynağıdır, vücudu toksinlerden, iltihaplardan arındırır. A, C, E vitaminleri; kalsiyum, protein, potasyum gibi mineralleri içerir. Antioksidan yönü sayesinde hücre özelliğindedir, cilde iyi gelir. A vitamini sayesinde göz sağlığını korur, görme kusurlarını azaltır. Sindirim sisteminin disipline edilmesinde rol oynar. Cildin erken yaşlanmasını önler, cilt lekelerine iyi gelir. Saç ve tırnak sağlığını güçlendirir. Ağrı kesici özelliği vardır. Moringa çayı adet dönemlerinde ya da vücut ağrılarında doğal ağrı kesici olarak içilebilir. Metabolizmayı hızlandırır. Bedensel enerji verir. Diyabete ve kolesterole iyi gelir. Tansiyon dengeleyici özelliği vardır. Diş ve mide ağrılarına iyi gelir, ağrıyı hafifleterek geçmesine yardımcı olur. Eklem ve romatizma problemlerinde ağrıları dindirir. Zihin sağlığını olumlu etkiler. Moringa çiçeğinden ve yaprağından parfüm, losyon, bal gibi farklı ürünler hazırlanabiliyor. Üreticiler moringa takviye gıdalar haricinde kozmetik sektöründe de yer almaya hazırlanıyor. Moringanın kurusu, tazesi, tozu, takviyesi her türlüsü sağlık ve yemeklerde kullanılabiliyor.

Moringa Çayının Hazırlanışı

Moringa çayı nasıl isteniyorsa o şekilde demlenebilir. Toz ya da kuru haldeki moringa sıcak suya atılarak birkaç dakika beklenir ve isteğe göre şeker ya da bal eklenerek içilebilir. Öte yandan hazır poşet moringa çayları da aynı yöntemle demlenip içilebilir. Moringa gıda takviyeleri ise her gün önerilen dozda yutularak kullanılır. Moringa bitkisinin faydalarını besin desteği ve çayıyla almak mümkündür. Her bitkisel çay ve takviyelerde olduğu gibi moringayı da ideal dozda kullanmak önemlidir.

Moringa Takviye Fiyatları

Moringa takviye gıda fiyatları en uygun seviyelerle Vitamin Kozmetik’te satışa sunuluyor. Vitamin Kozmetik, yaşam destekleri ve kozmetik ürünleriyle ekonomik hizmetler veriyor. Sistemimiz üzerinden güvenli ödeme, müşteri memnuniyeti kapsamında hemen sipariş oluşturabilir, kısa sürede ürünlerinizi teslim alabilirsiniz.