Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Nar Çekirdeği Yağı

Sağlığa faydalı bitkiler, meyveler, çiçekler doğadaki en taze halleriyle alınıyor ve bakım yağı, besin desteği ürününe dönüştürülüyor. Nar çekirdeği yağı bu adımlar sonucu piyasaya çıkmış mucizevî bir yağ türüdür. Nar başlı başına bir besin kaynağı, antioksidan deposu faydalı bir meyveyken, çekirdeklerinden elde edilen yağ şüphesiz en az nar kadar değerli. Nar çekirdeği yağı kullanımı son yıllarda epey ivme kazandı. Cilt ya da saç bakım maskelerinde nar çiçeği yağından faydalandığını görmek mümkündür. Çeşitli işlemlerden geçirilerek elde edilen nar çiçeği yağı, sadece cilde ya da saça sürülerek kullanılan bir yağ türü değil aynı zamanda tüketilebilen bir yağ özelliğine sahiptir. Bu nedenle bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici bir etkisi vardır. Nar çekirdeği yağı kapsülleri bu yağın takviye gıda şeklinde alınmasına yardımcı olur.

Nar Çekirdeği Yağının Yararları

Nar çekirdeği yağının faydaları arasında doğadan gelen bir şifa kabul edilen nar yağının, serbest radikallere karşı mücadele ettiği, vücuttaki toksik maddelerin atılımını kolaylaştırdığı biliniyor. Nar çekirdeği yağı faydaları genel anlamda şöyledir: Kırışıklık giderici etkisiyle cilt bakımında önemli yer tutar. Cildin kolajen üretmesine yardımcı olur. Cildi nemlendirir. Cilde ihtiyaç duyduğu mineralleri kazandırır. Cilt hücrelerini yenileyerek yaşlanmayı geciktirir, pürüzsüz cilde kavuşturur. Cildin yağ seviyesini düzenler. Saç derisindeki tüm problemleri zaman içerisinde yener. Ciltteki renk eşitsizliğini önler. Kilo vermeye yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandırır. Selülit probleminde düzenli uygulamayla etkili sonuçlar verir. Egzama, yanık, güneş lekesi, sedef hastalığı gibi ciltte leke bırakan cilt hastalıklarına iyi gelir. Cilde parlaklık kazandırır.

Nar Çekirdeği Yağının Kullanım Alanları

Nar çekirdeğinin kullanım alanları arasında saç, cilt ve vücut sağlığı yer alıyor. Nar çekirdeğinin özünden elde edilen mucizevî yağı, cildinize uygulamak istediğinizde pamuk yardımıyla yağı sorunlu bölgelere sürüp ortalama on beş dakika bekleyip ılık suyla yıkamanız ve bu işlemi haftada bir ya da iki gün uygulamanız yeterlidir. İşlem sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmanız önerilir. Nar çekirdeği yağının diğer kullanım alanı ise saç sağlığıdır. Nar çiçeği yağının saça etkileri muazzamdır. Saç dökülmesi, saç derisindeki kepeklenme, koparak dökülme, matlaşmış saç problemi, saç kaşıntısı ve benzeri problemler yağ bakımıyla ortadan kaldırılabiliyor. Saçlara direkt uygulanabilen yağ, saç derisine sürülüp ortalama bir saat bekletildikten sonra yıkanabilir. Düzenli uygulamada saç problemlerinin azaldığı görülmektedir.  

Nar Çekirdeği Yağı Fiyatları

Vitamin Kozmetik, nar çekirdeği yağı fiyatları ile kozmetik ürün alıcılarına ekonomik bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Farklı miligramlarda ve formlarda satın alabileceğiniz nar yağını sağlığınızı daha iyi hale getirmek için kullanabilirsiniz. Web mağazamız üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerde kolay ödeme, hızlı teslimat prensibi ve müşteri memnuniyeti esas alınır. Vitamin Kozmetik 7/24 güvenli sistemiyle keyifli alışverişler diler.