NBL Ürünleri

NBL ilaç firması 1964 yılında % 100 yerli sermayeli bir şirket olarak kurulan ve günümüzde Türkiye’de 3 ve Özbekistan ve Kazakistan’da da birer üretim tesisiyle 50’ye yakın ülkeye sağlık ürünleri satışı yapmaktadır. NBL ilaç firması alanında uzman yaklaşık 3.000 kişilik bir ekiple üretim yapmaktadır. NBL ilaç firmasının Türkiye’de ve diğer 2 ülkede ürettiği ürünler insanların daha sağlıklı olması için tam kapasitede çalışmaktadır. NBL,  Türkiye’deki üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini Düzce ve Gebze’de, hammadde üretimini ise Çerkezköy’de bulunan tesislerinde gerçekleştirirken Nobel İlaç’ın genel merkezi İstanbul-Ümraniye’dedir.

 

NBL Probiyotik Ürünleri

Nbl Probiyotik ürünlerine çok önem vermektedir. Çünkü Probiyotik insan sağlığı için çok önemli bir madde. Biraz Probiyotiği tanıyalım. Probiyotik kelimesinin kökü Yunancada "teşvik" anlamına gelen pro ve "yaşam" anlamına gelen biyotik kelimesinden gelir. Probiyotiklerin keşfi, 20. yüzyılın başlarında, "probiyotiklerin babası" olarak bilinen Elie Metchnikoff'un, Bulgaristan'da kırsalda yaşayanların aşırı yoksulluğa ve sert iklime rağmen çok eski çağlardan bugüne kadar yaşadıklarını gözlemlemesiyle ortaya çıktı. Ekşi sütte bulunan konakçı dostu bakterilerle bağırsak mikrobiyomunu manipüle ederek sağlığın iyileştirilebileceğini ve yaşlılığın geciktirilebileceğini teorileştirdi. O zamandan beri, araştırmalar daha fazla fayda önermekle birlikte bulgularını desteklemeye devam etti.

NBL probiyotik ATP, çocuklar için üretilmiş 4 farklı probiyotik çeşidini içinde barındıran bir formüldür. Probiyotik mikroorganizmalar bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. NBL probiyotik ATP günde 1 veya 2 kez, sabah veya akşam yemeklerle ya da yemekten sonra su, süt, meyve suyu ya da yoğurt ile karıştırılarak kullanılabilir. Büyüme çağındaki çocukların güçlü bağışıklık sistemi için bu tür probiyotik destek ürünlerini kullanmaları tavsiye edilmektedir.

NBL Probiyotik, yetişkinler için üretilmiş 5 farklı probiyotik içeren bir formüldür. Çocuklarda olduğu gibi bağışıklık ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir.  NBL Probiyotik, 2,5 milyar aktif probiyotik, Vitamin A, B1, B2, B6, C, E ve liflerden oluşmaktadır.

NBL İmmuno Formula, NBL firmasının bağışıklık ve enerjiyi bir arada formülize ettiği bir üründür. Bu ürün, C vitamini başta olmak üzere B1,B5, B6, B12, D3, E3,A, K gibi bir çok vitamini bir arada barındırdığı gibi, magnezyum, selenyum, çinko, demir, koenzim Q 10, beta glukan, ginseng, folik asit, karabiber, zerdeçal gibi yararlı mineraller de bulunur.