Benzer Ürünler
Nutraxin Artroflex Jel
Nutraxin Artroflex Jel
Nutraxin Artroflex Jel

Nutraxin Artroflex Jel

4,00
Marka : NUTRAXIN
İndirim Oranı : %60 İndirim
Fiyat : ₺74,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺30,19(KDV Dahil)

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 06/2025
KAMPANYA
 • Ürün menşei Almanya
 • Bu ürün etken içeriği Glukozamin Kondrotindir.
 • Vücutta ihtiyaç duyulan bölgeye, emilene kadar masaj yaparak uygulanır. Günde 2-3 kez kullanılabilir.
 • Bu bir Kemik ve Eklem Sağlığı kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün jel formundadır ve tüp içeriğinde 100 ml jel bulunmaktadır.

Nutraxin Artroflex Jel İçeriği

 

Etken Maddeler 100 ml İçeriği
Glukozamin ***
Kondroitin Sülfat ***
Şeytan Pençesi (Harpagophytum procumbens) Kök Ekstresi ***
Ak Söğüt (Salix Alba) Ekstresi ***
Biberiye (Rosmarinus Officinalis) Ekstresi ***
Zencefil (Zingiber Officinale) Ekstresi ***
Havlıcan (Alpinia Galanga) Ekstresi ***
Nane (Mentha Piperita) Yağı ***
Metil Salisilat ***

 

***Ürün İçerik miktarları net bilinmemektedir.

İçindekiler:   Glukozamin, Kondroitin Sülfat, Şeytan Pençesi (Harpagophytum procumbens) Kök Ekstresi, Ak Söğüt (Salix Alba) Ekstresi, Biberiye (Rosmarinus Officinalis) Ekstresi, Zencefil (Zingiber Officinale) Ekstresi, Havlıcan (Alpinia Galanga) Ekstresi, Nane (Mentha Piperita) Yağı, Metil Salisilat, Yardımcı maddeler; Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glyceryl Stearate, Glycerin, Ceteareth-20, Benzyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Bht, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Peg-75 Stearate, Isohexadecane, Sodium Metabisulfide, Ceteth-20, Steareth-20, Tetrasodium Edta, Polysorbate 80, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Lecithin, Maltodextrin içerir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: .....-.....

Nutraxin Artroflex Jel Nedir?

Nutraxin Artroflex Jel , %100 bitkisel ekstreler ve bitkisel aromaterapötik yağlar ile formüle edilmiş masaj jelidir.

Nutraxin Artroflex Jel Etken Maddeleri ve Görevleri

Nutraxin Artroflex Jel , ana etken madde olarak Glukozamin, Kondroitin Sülfat, Şeytan Pençesi (Harpagophytum procumbens) Kök Ekstresi, Ak Söğüt (Salix Alba) Ekstresi, Biberiye (Rosmarinus Officinalis) Ekstresi, Zencefil (Zingiber Officinale) Ekstresi, Havlıcan (Alpinia Galanga) Ekstresi, Nane (Mentha Piperita) Yağı, Metil Salisilat içeriğiyle formüle edilmiştir. Yetişkinlerin sportif aktivitelerinde ve yoğun sportif faaliyetleri olan bireylerin faaliyetleri esnasında gerçekleşebilecek zorlanmalar ve hasarlarda eklem, kemik ve kas ağrılarının ve tutulmalarının rahatlatılması ve yaşlılarda oluşabilecek eklem ağrılarının azaltılması ve önlenmesi için özel olarak hazırlanmış ve haricen kullanıma uygun jel formatında üründür. İhtiyaç duyulduğunda, günde 2 – 3 defa yeterli miktarda Nutraxin Artroflex Jel emilene kadar masaj yapılarak uygulanmalıdır. Nutraxin Artroflex Jel ürün içeriğindeki maddelerin faydaları;

Glukozamin, eklemlerin kıkırdak yapısında bulunan bir bileşiktir. Vücudun eklem bölgelerinde doğla şok emici ve eklemler arası kayganlığı sağlayan kıkırdak yapının korunması ve desteklenmesini sağlayarak, eklem, kemik ve kas ağrılarını en aza indirerek rahat hareket etmenize fayda sağlar.

İçeriğindeki Kondroitin Sülfat, yine eklemlerin etrafındaki kıkırdak yapının bir bileşenidir. Osteoartit tve katarakt rahatsızlıklarında destekleyicidir. Kıkırdak yapıyı destekleyerek eklem, kemik ve kas hasarlarını önlemede ve ağrıları azaltarak hareket kolaylığı sağlamada fayda sağlayabilir.

Şeytan Pençesi (Harpagophytum procumbens) Kök Ekstresi, antienflamatuvar etki gösterebilen bir üründür. Dolayısıyla artrit, yani eklem iltihaplanmasında, iltihabı azaltarak ağrı ve yangıları azaltıcı ve önleyici etkisi görülebilir.

Ak Söğüt (Salix Alba) kabuğundan elde edilen ekstreler yüzyıllardır geleneksel tedavi yöntemlerinde kullanılmaktadır. Neredeyse Dünya'nın her yerinde yetişebilen Ak Söğüt (Salix Alba) ekstresi, ağrı kesici özelliği ile baş ağrısı, eklem ağrısı ve yangılarında tedavi amaçlı kullanılmıştır. Ayrıca içeriğindeki anti-bakteriyel maddeler, insan vücudunda oluşma ihtimali olan kireçlenmeyi önleyici etki sağlayabilir. Kol, bacak, diz, dirsek eklemlerinde ağrı azaltıcı olarak kullanılabildiği gibi, omuz, boyun ve sırt eklemlerinde de fayda sağladığı biliniyor.

Yine Nutraxin Artroflex Jel içeriğindeki bir diğer ana etken madde olan Biberiye (Rosmarinus Officinalis) ekstresi, romatizma gibi eklem ağrılarını azaltıcı ve önleyici etkisiyle kullanılmaktadır.

Zencefil (Zingiber Officinale) Asya'ya özgü bir bitkidir ve yumru kökleri yemeklerden, geleneksel tıbba kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Zencefil ekstresi aktif bileşenleri enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, güçlü tıbbi özelliklere sahip olan Gingerol maddesini içeren Zencefil ekstresi, kas ağrılarını azaltıcı etki sağlayabilir.

Havlıcan (Alpinia Galanga) ekstresi bağışıklık sistemi dengeleyici özelliği bulunmakla birlikte, kas, eklem ve romatizma ağrılarında fayda sağlaması ile bilinir.

Nane (Mentha Piperita) Yağı, nane ailesinden aromatik bir bitki olan Mentha Piperita (Nane) yapraklarından elde edilen aromatik bir yağdır. Adeta mucizevi özellikler sergileyen bu bitkisel yağ birçok alanda kullanılabildiği gibi geleneksel tedavi yöntemlerinin vazgeçilmez bir ürünüdür. Kas ağrıları ve iltihaplanmalarda fayda sağladığı bilinir.

Metil salisilat, Salisilik Asitin metil esteridir ve nane yağı ile birlikte kullanılarak vücutta ağrı dindirici ve iltihap azaltıcı etki sağlaması ile bilinir.

Nutraxin Artroflex Jel Özellikleri

 • Bu jel ürün , bitkisel ekstreler ve doğal yağlar içeren masaj jelidir ve ambalajı içinde 100 ml'lik tüpte sunulmaktadır.
 • Yoğun sportif faaliyetler esnasında oluşabilecek zorlanma, ağrı ve tutulma gibi durumlarda kas, eklem ve kemik ağrılarını azaltıcı olarak kullanılabilir.
 • Özellikle yaşlılarda oluşabilen artrit ve romaztizma görülmesi halinde ağrı azaltıcı ve rahatlatıcı etki sağlayabilir.
 • Haricen kullanılır. Tahriş olmuş cilde uygulanmamalıdır.
 • Tahriş veya kızarıklık görülmesi durumunda kullanımı bırakılarak doktor veya eczacıya danışılmalıdır.
 • Gözlerle temasından kaçınılmalıdır.
 • İhtiyaç duyulan bölgeye günde 2 – 3 defa yeterli miktarda Jel ürün emilene kadar masaj yapılarak uygulanır.
 • Paraben ve Fitalat içermez.
 • 25°C ve altında son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim