Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül
Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül

5,00
Marka : NUTRAXIN
İndirim Oranı : %40 İndirim
Fiyat : ₺99,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,90(KDV Dahil)

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 10/2024
KAMPANYA
 • Ürün menşei Almanya
 • Bu ürün etken içeriği B Kompleks Vitaminlerdir.
 • Günde 1 kapsül bol su ile birlikte kullanılması önerilir.
 • Bu bir Beyin ,Hafıza ve Konsantrasyon kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün kapsül formundadır ve kutu içeriğinde 60 kapsül bulunmaktadır.

ADET

Artır Azalt

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül İçeriği

 

Etken Maddeler 1 Tablet İçeriği
Vitamin B1 (Tiamin Hidroklorür) 50 mg
Vitamin B2 (Riboflavin) 50 mg
Vitamin B3 (Niyasinamid) 50 mg
Vitamin B5 (Pantotenik Asit) 50 mg
Vitamin B6 (Pridoksin Hidroklorür) 10 mg
Vitamin B12 (Kobalamin) 50 mcg
Folik Asit 400 mcg
Biotin (Vitamin B7, H Vitamini) 300 mcg
Kolin Bitartarat 25 mg
Inositol 50 mg

İçindekiler:   Vitamin B1 (Tiamin Hidroklorür), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B3 (Niyasinamid), Vitamin B5 (Pantotenik Asit), Vitamin B6 (Pridoksin Hidroklorür), Vitamin B12 (Kobalamin), Folik Asit, Biotin (Vitamin B7, H Vitamini), Kolin Bitartarat, Inositol, Yardımcı Maddeler; Mikrokristalin selüloz, Silikon Dioksit, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları içerir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 13.12.2017-003624

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül Nedir?

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül , yetişkinler için formüle edilmiş tablet formda besin destek ürünüdür. Günde 1 tablet bol su ile alınır.

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül Etken Maddeleri ve Görevleri

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül , Vitamin B1 (Tiamin Hidroklorür), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B3 (Niyasinamid), Vitamin B5 (Pantotenik Asit), Vitamin B6 (Pridoksin Hidroklorür), Vitamin B12 (Kobalamin), Folik Asit, Biotin (Vitamin B7, H Vitamini), Kolin Bitartarat, Inositol içeren besin destek ürünüdür. Bu ana etken maddeler, özellikle 35 yaş üstü yetişkinlerde metabolizmanın ana işleyişinde görülen değişimler (metabolizmanın yavaşlaması) ile ortaya çıkan tablonun normal seyrine doğru olumlu etki göstermesine yardımcı olur. Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül içeriğindeki maddelerin faydaları;

Vitamin B1 (Tiamin) neredeyse tüm vücut hücreleri tarafından kullanılır. Başlıca görevi gıdaların enerjiye dönüştürülmesi olarak anlatılabilir. Bununla birlikte, kalp, beyin ve sinir sisteminin işleyişini düzenler ve oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmeye yardımcı olur.

Vitamin B2 (Riboflavin) de diğer B vitamini türevleri gibi suda çözünebilen bir vitamindir. Bu sebeple vücutta depolanmaz ve vücudun ihtiyacı olmadığında, Vitamin B2 fazlası idrar yoluyla atılır. Böyleikle, ihtiyaç duyulduğunda her gün alınabilir. Vitamin B2, enerji üretimine katkıda bulunarak, yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca, cildin, mukozanın ve görme yetisinin korunmasında faydaları bilinir. Vitamin B2 eksikliğinin ilk belirtileri de ciltte kuruma, çatlama, ağız çevresinde yaralar ve dermatit şeklinde görülür. Kırmızı kan hücrelerinin çoğalmasına da etki eden Vitamin B2 eksikliğinin bir sonucu da Anemi olarak görülebilmektedir.

Vitamin B3 (Niyasin), gıdaların enerjiye dönüştülmesinde etkili bir vitamindir ve bu sebeple yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasına yardımcı olur. DNA yapım ve onarımında da etki gösteren Vitamin B3, cildin korunması ve iyi kolesterol (HDL) düzeyinin artmasına da fayda sağlayabiliyor.

Vitamin B5(Pantotenik Asit), vücut için önemli diğer bir besindir. Vücutta enerji oluşumunu desteklemesi sebebiyle yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasını sağlar. Cilt rahatsızlıklarının önlenmesinde yardımcıdır ve sinir sisteminin gelişimi ve düzenli işleyişinde etkilidir. Hücre gelişiminde de faydaları görülebilmektedir.

Vitamin B6 (Pridoksin), başta bağışıklık sistemi ve enerji metabolismasına sağladığı katkılarıyla bilinir. Depresyon etkilerinin azalmasında ve beyin faaliyetlerinin düzenli işleyişinde yararları bulunur. Yorgunluk ve bitkinlik hissini azaltır. Protein ve glikojen metabolizmasında etkilidir.Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunur.

Vitamin B12 (Kobalamin), normal enerji metabolizması işleyişine,sinir sisteminin normal işleyişine ve psikolojik fonksiyonların düzenlenmesine, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, bağışıklık sisteminin normal işleyişine fayda sağlar. Doğurganlığın artırılmasında olumlu etkileri görülebilir. Yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasına ve hücre bölünmesi ve gelişimine yardımcıdır.

Folik Asit, bir B vitamini çeşididir ve suda çözünebilir. Depresyon riskini azaltır, Kalp – damar sağlığının korunmasına yardımcıdır. Hamilelikte düşük riskini azaltıcı ve doğumsal anomalileri azaltıcı etkisi sebebiyle, gebelikte yeteri kadar alınması tavsiye edilir. Bazı kanser türlerinin oluşumu ve gelişimi riskini düşürücü etkileri de bilinen faydaları arasındadır.

Biotin (Vitamin B7 ya da H Vitamini), vücutta enerjş oluşumunda etkili B vitamini çeşitlerinden biridir. Makro besin metabolizması ve enerji oluşum metabolizmasına katkı sağlayan Biotin, saç, tırnak ve cilt sağlığının korunmasında da oldukça etkilidir. Mukozanın korunmasına faydaları da bilinir.

Kolin (Kolin Bitartarat), esansiyel bir besin maddesidir ve normal vücut fonksiyonları ve sağlığı için oldukça önemlidir. Hücre yapısı, hücreler arası iletişimin sağlanması, DNA sentezi, beyin, kas ve sinir sistemine faydaları bulunan Kolin, vitamin olmamakla birlikte “hafıza vitamini” olarak da adlandırılmaktadır. Yağların karaciğerden taşınmasında da Kolin önemli rol oynamaktadır ve Kolin eksikliğinde Karaciğerde yağlanma ve kolesterol seviyelerinde yükselme görüldüğü bilinir.

Inositol, çoğu zaman B8 vitamini olarak da adlandırılmakla beraber, aslen vitamin değildir. Birçok işlevi olan Inositol, bir şeker türüdür ve kalp – damar sağlığı, sinir sistemi ve beyin faaliyetlerinin düzenli işleyişi konularında faydaları bulunur. Damar sertleşmesini önlemede etkileri bilinen Inositol, Alzheimer, panik bozukluk, bipolar bozukluk gibi sinir hastalıklarını önlemede de yardımcıdır. Kolesterol seviyelerinde düzenleyici etkisinin yanı sıra, gebelik sürecindeki kadınlarda erken doğumu önleyici etkisi de bilinir.

Nutraxin B Vitamin Complex 60 Bitkisel Kapsül Özellikleri

 • Bu takviye edici gıda , 60 adet bitkisel kapsül içeren kutu içinde sunulmaktadır.
 • Yetişkinlerin gündelik yaşantısında enerji ve zindelik vericidir.
 • Günde 1 adet kapsül, yemek zamanı bol su ile alınması tavsiye edilir.
 • Şeker, tuz, nişasta, maya, gluten, soya, mısır ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez.
 • Sentetik renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamaktadır.
 • Oda sıcaklığında (ortalama 22°C) son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.
 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Benzer Ürünler
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim