Nutraxin Big Energy 100 Tablet
Nutraxin Big Energy 100 Tablet

Nutraxin Big Energy 100 Tablet

5,00
Marka : NUTRAXIN
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺104,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺89,00(KDV Dahil)

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 07/2021
KAMPANYA
 • Ürün menşei Almanya
 • Bu ürün etken içeriği Ginsengdir.
 • Yetişkinler için günde 2 defa 1 tablet kullanılması önerilir.
 • Bu bir Enerji ve Yorgunluk kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün tablet formundadır ve kutu içeriğinde 100 tablet bulunmaktadır.

ADET

Artır Azalt

Nutraxin Big Energy 100 tablet İçeriği

 

Etken Maddeler 2 Tablet İçeriği
Kafein 200 mg
Ginseng (Panax Ginseng) Kök Ekstresi 168 mg
Keçiboynuzu (Ceratonia Siliqua) Ekstresi 132 mg
Zencefil (Zingiber Officinale) Ekstresi 100 mg

İçindekiler:   Kafein (200 mg) , Ginseng (Panax Ginseng) Kök Ekstresi (168 mg) , Keçiboynuzu (Ceratonia Siliqua) Ekstresi (132 mg), Zencefil (Zingiber Officinale) Ekstresi (100 mg). Yarımcı Maddeler; Mikrokristalin Selüloz, Polivinilpirolidon-vinil Asetat Kopolimeri, Kroskarmelloz Sodyum, Polivinil Prolidon, Titanyum dioksit, Kırmızı Demir oksit, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit içerir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 28.11.2016-001684

Nutraxin Big Energy 100 tablet Nedir?

Nutraxin Big Energy 100 tablet , yetişkinler için Kafein, Ginseng kök ekstresi, Keçiboynuzu ekstresi, Zencefil ekstresi içeriği ile enerji verici, yorgunluk ve bitkinlik hissini azaltıcı ve dayanıklılık artırıcı olarak formüle edilmiş tablet formda besin destek ürünüdür. Yetişkinlerin günde 2 defa 1er tablet besin desteğini bol su ile tüketmesi önerilir. İçeriğinde kafein bulunması sebebiyle hamile ve çocukların kullanımına uygun değildir.

Nutraxin Big Energy 100 tablet Etken Maddeleri ve Görevleri

Nutraxin Big Energy 100 tablet , Kafein, Ginseng kök ekstresi, Keçiboynuzu ekstresi, Zencefil ekstresi içeren besin destek ürünüdür. Yetişkinler için formüle edilmiştir. Ana etken maddeleri 200 mg Kafein , 168 mg Ginseng Kök Ekstresi , 132 mg Keçiboynuzu Ekstresi ve 100 mg Zencefil Ekstresi olarak formüle edilmiştir ve enerji üretim metabolizması başta olmak üzere insan metabolizmasına birçok faydaları bulunur. Uzak Doğu ülkelerinde yüzyıllardır kullanılan Ginseng, Zencefil ve Keçiboynuzu ile birlikte Kafein ihtiva eden tabletin içeriğindeki maddelerin faydaları;

Ginseng (Panax Ginseng) bitkisinin Latince tanımı olan Panax “herşeyi tedavi eden” anlamına gelir. İnsan vücudunda birçok metabolizma üzerinde olumlu etkileri bilinen bu bitkinin Çince adı olan Ginseng ise “insan bitkisi” anlamına gelir. Zira, sağlık için kullanılan tek bölümü olan kökleri insana benzemektedir. İnsan vücudu üzerindeki etkileri de lokal değildir ve Ginsengin faydalarından bütün vücut etkilenmektedir.

Ginseng güçlü bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Buna bağlı olarak hastalıklara karşı koruma sağlar ve Kronik hastalık oluşumunu önleyici etki sağlar.

Yine Ginseng, adaptojen bir bitki olarak görüldüğünden bütün vücuda etki ederek, sinir sistemi, kalp-damar sistemi, enerji metabolizması, üreme sistemi, sindirim sistemi üzerinde faydalı etkileri bilinir. Dengeleyici özelliği, enerji oluşumunu ve korunumunu sağlarken, vücudu strese karşı koruyarak direnç göstermesini sağlar.

Keçiboynuzu ekstresi (Ceratonia Siliqua) , antioksidan özellik göstererek bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir. Bununla birlikte, kemikleri güçlendirir, diş ve diş eti sağlığına faydalıdır. Akciğerleri temizler, adet kramplarını azaltır, cildi koruyucu özelliği ile cilt sağlığına birçok fayda sağlar. Enerji vericidir, kan şekeri düzeyini kontrol eder ve tatlı krizini engelleyici etkisi vardır. Bu sebeple kilo vermede de olumlu etkileri görülebilir. Kırmızı kan hücresi oluşumunu destekleyerek anemiyi önleyicietkisi bulunur. Kanser hastalıkların oluşumunda önleyici ve hastalık esnasında bağışıklık sistemini koruyarak destekleyici görevleri bulunur.

Zencefil ekstresi (Zingiber Officinale), ikinci beyin olarak adlandırılan sindirim sistemi rahatsızlıklarında ağrı ve yangı azaltıcı, bağırsak gazlarını önleyici, yiyeceklerin bağırsak içerisinde hareketini kolaylaştırarak kabızlık önleyici etkileri bulunur. Doğurganlığı ve sperm üretimini destekler. Bağışıklık sistemini güçlendirerek başta grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi birçok hastalıkta vücut direncini artırır. Enfeksiyonlara karşı etkilidir. Mide bulantısını önleyici etkisi bulunur.

Kafein alkaloid bir maddedir. Kanda veya vücutta birikmez, alındıktan birkaç saat sonra vücuttan atılır. Kafeine karşı duyarlılık ve vücuda etkileri kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte, her ne kadar ilk planda Kafein denince zararları akla gelse de insan vücuduna birçok faydası da bulunur. Normal işleyişindeki bir vücudun orta düzeyde (günlük 300 mg) Kafein alması faydalı olabilir. Enerji vericidir ve uyunmaması gereken zamanlarda dinçlik verir. Yağ yakıcı etkisi vardır. Kan akışını hızlandırır, makul miktarda alındığında baş ve kemik ağrılarını azaltıcı etkisi vardır. Karaciğer sağlığını korur. Hafızayı koruyucu etkisi bilinir.

Nutraxin Big Energy 100 tablet Özellikleri

 • Bu takviye edici gıda , yetişkinler için özel olarak formüle edilmiş 100 tablet içeren kutu içinde sunulmaktadır.
 • Yetişkinlerin gündelik yaşantısında enerji ve zindelik vericidir. Günde 2 kere 1er tablet bol su ile tüketilmelidir.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması uygun değildir.
 • Çocukların kullanımına uygun değildir.
 • Tuz, maya, gluten, soya, mısır ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez.
 • Sentetik renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu içermez.
 • Oda sıcaklığında (ortalama 22°C) son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.
 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim