Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet
Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet

5,00
Marka : NUTRAXIN
İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺164,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺109,00(KDV Dahil)

%100 Orijinal Ürün

Son Kullanma Tarihi 10/2024
KAMPANYA
 • Ürün menşei Almanya
 • Bu ürün etken içeriği Multivitamindir.
 • Günde 1 tablet bol su ile birlikte kullanılması önerilir
 • Bu bir Saç, Cilt, Tırnak kategorisi ürünüdür.
 • Bu ürün tablet formundadır ve kutu içeriğinde 60 tablet bulunmaktadır.

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet İçeriği

 

Etken Maddeler 1 Tablet İçeriği
Hidrolize Keratin 100 mg
Hidrolize Kolajen 20 mg
MSM (Metilsülfonilmetan) 100 mg
L-Sistein 50 mcg
L-Arjinin 40 mg
At Kuyruğu (equisetum arvense) Extresi 100 mg
Isırgan Otu (urtica dioica) Kök Extresi 100 mg
Üzüm (vitis vinifera) Çekirdeği Extresi 15 mg
Çinko (sülfat) 20 mg
Demir (glisinat) 3 mg
Bakır (sülfat) 1,6 mg
Vitamin B3 (niasin) 20 mg
Vitamin B5 (D-pantotenat kalsiyum) 5 mg
Vitamin B6 (pridoksin HCL) 2 mg
D-Biotin 2 mg
Vitamin B-12 (metilkobalamin) 100 mcg

İçindekiler:  Hidrolize Keratin (100 mg) , Hidrolize Kolajen (20 mg) , MSM (Metilsülfonilmetan) (100 mg) , L-Sistein (50 mcg) , L-Arjinin (40 mg) , At Kuyruğu (equisetum arvense) Extresi (100 mg) , Isırgan Otu (urtica dioica) Kök Extresi (100 mg) , Üzüm (vitis vinifera) Çekirdeği Extresi (15 mg) , Çinko (sülfat) (20 mg) , Demir (glisinat) (3 mg) , Bakır (sülfat) (1,6 mg) , Vitamin B3 (niasin) (20 mg) , Vitamin B5 (D-pantotenat kalsiyum) (5 mg) , Vitamin B6 (pridoksin HCL) (2 mg) , D-Biotin (2 mg) , Vitamin B-12 (metilkobalamin) (100 mcg) , Yardımcı Maddeler ; Mikrokristalin selüloz, Polivinilpirolidon-vinil asetat kopolimeri, Kroskarmelloz sodyum, Yağ asitlerinin magnezyum tuzları, Silikon dioksit, Brilliant blue FCF, Titanyum Dioksit içerir.

Takviye Edici Gıda Onay Numarası:06.09.2019-006369

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet Nedir?

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet , yetişkinlerin cilt, saç ve tırnak sağlığının korunması amacıyla biotin, çinko ve B vitaminleri ile birlikte kükürt içeren MSM' in yanısıra bitki ekstreleri ile formüle edilmiş tablet formda besin destek ürünüdür.

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet Etken Maddeleri ve Görevleri

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet , Hidrolize Keratin, Hidrolize Kolajen, MSM (Metilsülfonilmetan), L-Sistein, L-Arjinin, At Kuyruğu (equisetum arvense) Extresi, Isırgan Otu (urtica dioica) Kök Extresi, Üzüm (vitis vinifera) Çekirdeği Extresi, Çinko (sülfat), Demir (glisinat), Bakır (sülfat), Vitamin B3 (niasin), Vitamin B5 (D-pantotenat kalsiyum), Vitamin B6 (pridoksin HCL), D-Biotin, Vitamin B-12 (metilkobalamin) ana etken maddeleri ile formüle edilmiştir. Yetişkinlerin saç, cilt ve tırnak sağlıklarının korunması ve etken maddelerin eksikliğinde görülen saç, cilt ve tırnak sorunlarının giderilmesi amacı ile özel olarak formüle edilmiştir. Günde 1 adet takviye edici gıda tabletinin bol su ile tüketilmesi tavsiye edilen ürünün ana etken maddelerinin faydaları;

Hidrolize Keratin, saç ve tırnaklarınızı oluşturan temel maddedir. Bir protein türüdür ve eksikliğinde saç ve tırnaklarınızda sağlıksız ve yıpranmış bir görüntü ortaya çıkar. Hidrolize keratin, gerek vücudunuzda keratin eksikliği sebebiyle gerekse dış etmenler (güneş ışınları, iklim şartları, fön, saç maşası kullanımı kirli havadaki partiküller) sebebiyle yıpranmış ve zayıflamış saç ve tırnaklarınızın sağlıklı kondisyon ve görünümüne kavuşmasını sağlar.

Hidrolize Kolajen ise özellikle cilt ve kemik sağlığı için önemli bir amino asittir. Kolajen bağlayıcı özelliği ile kemik, kıkırdak ve kas dokularının sıkı bir şekilde birbiri ile tutunmasını sağlar, eklemlerde yağlanmayı sağlayan bir materyaldir ve cildinizin de yine aynı bağlayıcı özellik sebebiyle daha sıkı, elastik ve kırışıksız bir görünüme kavuşmasında etkilidir.

MSM (Metilsülfonilmetan), genel vücut metabolizmasınınnormal işleyişi için faydalı bir kimyasaldır. Kas-İskelet sisteminden, sindirim sistemine, otoimmün bozukluklardan, solunum yolları rahatsızlıklarına kadar birçok olumsuz tabloya karşı önleyici ve bu rahatsızlıkların etkilerini azaltıcı katkıları bulunur. Ayrıca, MSM (Metilsülfonilmetan) cilt ve saç sağlığı için de önem arz eden bir rol oynar. Saç dökülmesi ve ciltte oluşabilecek soğuk ve güneş yanıklarının belirtilerinde koruyucu, önleyici ve olumsuz etkileri giderici faydaları bulunur.

L-Sistein , yirmi kadar doğal amino asitten oluşmuş, içinde kükürt ihtiva eden bir amino asit gurubudur . Saç sağlığı konusunda en önemli amino asit Sistein'dir çünkü, saçın ve tırnağın temel maddesi Keratin'de en çok bulunan amino asit olduğu bilinir. Takviye Sistein kullanmak, saçın daha kalın olmasına, hızlı uzamasına ve bozulmuş saç yapısının iyileşmesine yardımcıdır.

L-Arjinin , bir amino asittit ve bilindiği üzere amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. Başlıca faydaları arasında, vücuttan toksik materyalleri uzaklaştırarak bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sinir, sindirim, üreme, kalp-damar fonksiyonlarının normal işleyişine yardımcı olması, sus tutma özelliği ile kas yapılarının düzgün ve düzenli gelişimine katkıları, cilt aşınmaları, yanıkları ve yaralarının iyileşmesinde yardımcı olması bulunur.

At Kuyruğu (Equisetum Arvense) Ekstresi , en yaygın bilinen özelliği ile saçı besler ve kepeklenmeyi önler ve cilt sağlığına katkıları bulunur. Saçta kepeklenme görülmesi, her ne kadar birçok insan için görsel bir problem gibi kabul edilse de, saç kaybı ile sonuçlanabilmektedir. Ayrıca, ağız ve bademcik enfeksiyonlarında fayda sağladığı gibi, böbreklerde oluşan kum ve taşı dökmeye yardımcıdır. Kronik öksürükte de fayda sağlayabilir.

Isırgan (Urtica Dioica) Kök Ekstresi , sindirim sistemi, solunum sistemi ve kemik sağlığı üzerinde etkili olabildiği gibi iltihap önleyici ve ağrı azaltıcı etkileri de bulunmaktadır. Çıplak elle dokunulduğunda kızarıklık ve tahrişlere yol açabilen Isırgan otu, kaynatılarak yakıcı özelliği giderildikten sonra gıda olarak tüketildiği gibi geleneksel tıpta da kullanılmaktadır. Isıgan (Urtica Dioica) Kök Ekstresi ise cilt sağlığına birçok katkı sağlamaktadır. Özellikle saçlı deride oluşabilecek kepeklenme, kaşıntı ve bazı enfeksiyonların giderilmesinde önemli rolü bulunmaktadır. Bu da sağlıklı bir cilde ve saçlara sahip olmanızda etkilidir.

Üzüm çekirdegi (Vitis Vinifera) Ekstresi , insan vücudunun genel metabolizma işleyişi üzerinde birçok faydası olan bir üründür. Kan şekeri seviyesi kontrolü, beyin faaliyetlerinin genel işleyişi, kalp-damar sağlığı, görme işlevleri, sindirim sistemi ve böbrek işlevleri üzerinde yararlı etkileri olduğu gibi, antioksidan özelliği ile bağışıklı sistemini desteklerken, kilo vermeye yardımcı olması ve enfeksiyon ve inflamasyon önleyici özelliği ile vücuda faydaları bulunur. Tüm bunlarla birlikte, kan akışını düzenleyerek vücudumuzu oluşturan hücrelere oksijen taşınması ve özellikle saç derisinde meydana gelebilecek kepeklenme ve kaşıntı gibi rahatsızlıkları önlemesi ile saç sağlığı üzerinde önemli rol oynamaktadır.

Çinko (Sülfat Monohidrat) , bağışıklık sistemi güçlendirici etkisi bulunur. Cilt sağlığını destekler ve saç dökülmesinin önlenmesinde yardımcıdır.

Demir (glisinat) , elementinin vücuda başlıca faydası oksijen taşımaktır. Tüm vücuda oksijen taşımakla görevli kırmızı kan hücrelerinin üretiminde gerekli olan demir, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Vücutta demir eksikliği birçok şekilde gözlemlenebilir. Anemi, sinir hali, yorgunluk ve bitkinlik hissi, ciltte kaşıntı, solgun bir ten, kırılan tırnaklar, zayıf ve dökülen saç telleri demir eksikliğinin belirtileridir.

Bakır (Sülfat) , genel olarak vücut dokularının yenilenmesi ve kemik gelişimi için çalışan enzimlerin ihtiyaç duyduğu bir elementtir. Protein sentezi ve enerji üretim metabolizmasının normal işleyişi için Bakır elementine ihtiyaç duyulur. Bakır ayrıca, saç ve cilt sağlığı için de önemli rolleri bulunan bir maddedir. Cildin daha uzun süre sağlıklı yapısını korumaya yardımcı olduğu gibi, saçların sağlıklı bir şekilde oluşumu ve uzamasına engel olan deri rahatsızlıklarının da önüne geçer.

Vitamin B3 (Niyasin), gıdaların enerjiye dönüştülmesinde etkili bir vitamindir ve bu sebeple yorgunluk ve bitkinlik hissinin azalmasına yardımcı olur. DNA yapım ve onarımında da etki gösteren Vitamin B3, iyi kolesterol (HDL) düzeyinin artmasına ve cildin korunması, sağlıklı cilt dokusu oluşumunda fayda sağlayabiliyor.

Vitamin B5 (D-Pantotenat Kalsiyum) , vücudun besinleri enejiye dönüştürmesini sağlar, suda çözünebilen yapısı ile vücutta depolanmaz, fazlası idrar yolu ile atılır. ADP (Adenozin difosfat ) ile birlikte Koenzim-A yı oluşturur. Koenzim-A insan yaşamında gerekli olan bir çok işlem için olması şart olan bir enzimdir. Eksikliğinde birçok metabolizma anomalileri ile birlikte cilt ve saç sağlığında da olumsuz etkileri görülür.

Vitamin B6 (Pridoksin HCl) , diğer Vitamin B grubu üyeleri gibi suda çözünebilir, vücutta depolanmaz ve vücutta enerji oluşumu metabolizması için son derece önemldir. Eksikliği durumunda cilt çatlakları ve döküntüler görülebilir. Ciltte görülebiliecek döküntüler saç sağlığını da doğrudan etkileyecektir ve bu durum saç kaybına kadar ilerleyebilir.

Biotin (D-Biotin) , H Vitamini ya da B7 Vitamini olarak da adlandırılır ve B Kompleks vitamin grubundandır. Diğer B Kompleks vitaminler gibi suda çözünür ve vücutta depolanmaz. Biotin de enerji oluşum metabolizması başta olmak üzere, kalp-damar, sinir, iskelet, kas sistemi gibi birçok vücut metabolizmasının normal işleyişine katkı sağlarken, cilt, saç ve tırnak sağlığı için de son derece önemlidir.

Vitamin B-12 (metilkobalamin) , diğer B Kompleks vitaminler gibi suda çözünebilir ve vücutta depolanmaz. Vücudun enerji üretimine etki eden Vitamin B12, sinir, kalp-damar, sindirim, beyin, kas-iskelet sistemlerinin normal işleyişine katkı sağladığı gibi cilt, saç ve tırnak sağlığı için de son derece etkili bir vitamindir.

Nutraxin Keratin Formula 60 Tablet Özellikleri

 • Bu takviye edici gıda , 60 tablet içeren kutu içinde sunulmaktadır.
 • Yetişkinlerin saç, tırnak ve cilt sağlığını korumaya yardımcıdır.
 • Şeker, nişasta, tuz, maya, gluten, soya, mısır ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez.
 • Sentetik renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamaktadır.
 • Oda sıcaklığında (ortalama 22°C) son kullanma tarihine kadar muhafaza edilebilir.
 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
Benzer Ürünler
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 
Stokta VarYok
Havale/Eft Ekstra %3 İndirim