Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Pamuk Yağı

Pamuk yağı ya da bilinen diğer adıyla pamuk tohumu yağı, pamuk bitkisinin tohumlarından elde edilir. Mutfakta tüketilebilen yağ çeşitli işlemlerden geçirilerek takviye gıda formuna dönüştürülür. Pamuk yağı faydaları incelendiğinde pamuk bitkisinin sağlık için ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor. Sindirim sistemi hastalıklarından kalp sağlığına kadar geniş bir koruma ve önleme özelliğine sahiptir. Pamuk çekirdeği müthiş bir antioksidan kaynağıdır ve yağı düzenli tüketmek kolesterolü dengelemede etkilidir. Lezzet anlamında diğer çiçek yağlarından hiçbir farkı olmayan pamuk yağı nerelerde istenirse lezzetli ve faydalı şekilde kullanılabiliyor. Pamuk yağının en bilinen ve fayda sağlayan yönü Omega 6 ile Omega 9 yağ asitleri içeriyor olmasıdır. Vücutta depolanamayan Omega yağ asitleri, çeşitli besinlerle ya da besin destekleriyle düzenli alınmalıdır. Pamuk yağı kullanmak birçok faydayla birlikte Omega desteği de sağlamayı başarıyor.

Pamuk Yağının Faydaları

Pamuk yağının yararları şöyledir: Kalp ve damar sağlığını korur; kalp krizi, inme, felç riskini azaltır. Beyin sağlığına çok iyi gelir; hafızayı kuvvetlendirir, sinir sistemini düzenler, beyin fonksiyonlarını canlı tutar. İçerdiği E vitaminiyle kansere karşı mücadele eder. Kansere yakalanma riskinin düşürür. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir. Antioksidan kaynağıdır, yaşlanmayı geciktirir, yaşlılık izlerini önler. Cilt hücrelerini yeniler, E vitamini desteği cildin yenilenmesinde rol oynar. İyileşme süresini kısaltır. Cilt yaraları çabuk iyileşir. Yara tedavilerinde leke kalmasını önler. Ciltteki leke, güneş yanığı gibi problemlerle mücadele eder, siyah noktalardan arındırır ve cildin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Pamuk Yağı Nasıl Kullanılır?

Pamuk yağı mutfaklarda kullanılan yemeklik bir yağ türü olduğundan tüm tariflerde, salatalarda tercih edilen, lezzetli, hafif bir yağdır. Bitkisel ve ısıya dayanıklı bir yağ olduğundan fast-food besinlerde çok tercih edilir. Evlerde yapılan kızartma yemeklerinde kullanılabilir. Pamuk yağı ekonomik ve lezzetli olması sebebiyle ilk kullanım tercihini oluşturur. Hamur işi tariflerde, kek ve pasta yapımında kıvam vermesinden ötürü pamuk yağının kullanıldığı bilinir. Pamuk yağının kullanıldığı tek alan mutfak değildir; kozmetik sektöründe pamuk yağının ürünlerde ve çocuk bezlerinde kullanıldığını görmek mümkündür. E vitamini içermesi sebebiyle cilde iyi gelir. Farklı yararlı yağlarla karıştırılarak cilt ve saç bakımında kullanılabilir.

Pamuk Yağı Fiyatları

Pamuk yağı fiyatları ekonomik seviyelerdedir. Vitamin Kozmetik farkıyla çok daha ucuza alınabilen bu işlevsel yağ, miligramına göre fiyatlandırılır. Vitamin Kozmetik web mağazamızda sağlığa yararlı tüm yağlar, sıvı, kapsül, tablet formlarında alıcılarını bekliyor. Yaşamınıza kalite kazandıran, uzun ömürlü yaşam arzunuza hizmet eden ve günlük rutininizi düzenleyen besin destekleri, doğadaki tüm ürünlerden elde edilebiliyor. Vitamin Kozmetik doğadaki zenginliğe sahip olup, sağlığınız için gerekli olan yağ ve takviye çeşitlerini bünyesinde barındırmaktadır. Uygun fiyat, kaliteli ürün, güvenli ödeme ve müşteri memnuniyeti garantisiyle web mağazamızdan hemen sipariş verebilirsiniz.