1

Passiflora

Passiflora ya da daha yaygın adıyla çarkıfelek çiçeği, geniş yaprakları olan, mor renkli, çarkıfeleğe benzeyen bir çiçek görünümündedir. Yenilebilir meyve veren çiçek süs bitkisi olarak da yetiştirilebiliyor. Passiflora çiçeğinin anavatanı Güney Amerika’dır. Ülkemizde ise süs bitkisi olarak yetiştirilen Passiflora türü yetişiyor. Sakinleştirici özelliği nedeniyle stres, uykusuzluk, adet sancısı, ağrı kesici gibi sorunlarda passifloranın yatıştırıcı yönünden faydalanılır. Passiflora hakkında yapılan araştırmalar, bitkinin depresyon, stres, ruhsal bozukluk, adet sancısı ve menopoz etkilerini azaltıyor, kişilerin daha sakin ve ağrısız olmasını sağlıyor. Passiflora bitkisinin fayda sağladığı rahatsızlıklar çok geniş olduğundan Passiflora takviyeleri şurup, kapsül ve tablet formlarında üretiliyor. Passiflora çiçeğinin toprak üstü bölümünde kalan kısımları, çiçekleri ve meyveleri kullanılır. Kullanılmak üzere olan bölümler kurutulur ve özel işlemlerden geçirilerek bitkisel ürün haline getirilir. Ruhsal bozukluklardan ağrılara kadar pek çok alanda iyileştirici etkilerde bulunuyor. Passifloranın tıbbi amaçla kullanılan türü ülkemizde yetişmediğinden bu değerli bitkinin faydalarını gıda takviyeleri ile almak mümkündür.  

Passifloranın Faydaları

Passifloranın sağlığa faydalarına baktığımızda günlük yaşamı özellikle yoğun tempoda yaşayan şehir insanını rahatlatacak özellikleri görebiliyoruz. İşte passifloranın yararları: Sedatif yani sakinleştirici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir. Uykusuzluk problemi yaşayan kişiler için oldukça rahatlatıcı, uykuyu destekleyen ve uyku kalitesini artıran özelliklere sahiptir. Sakinleştirici bir etkiye sahip olmasına karşın hafızada gerileme ya da motor becerilerinde zayıflık gibi belirtileri yoktur. Bu yönüyle Passiflora takviyeleri gün içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Kişiler sakinleştirici etkiden ötürü rutininde dengesizlik ya da farklı bir rahatsızlık yaşamaz. Passiflora müthiş bir ağrı kesicidir; adet sancıları, kas ve kemik ağrılarını dindirir, menopoz döneminin daha rahat geçmesini sağlar. Adet ve menopoz dönemlerinde yaşanılan ruhsal dengesizlikleri önler, kişiyi sakinleştirir. Stres, gerginlik gibi ruhsal hallere bağlı yaşanılan sindirim sistemi rahatsızlıklarında Passiflora takviyesi iyileştiricidir. Vücut kramplarını azaltır. Hiperaktivite bozukluğu tedavisinde destek sağlar. Kalp ritim bozukluğunu rahatlatır, spazm ve çarpıntıları azaltır. Odaklanma problemine yardımcı olur. Vücut kasılmalarını önler. Kan basıncını dengeler. Passiflora takviyelerinin dozu kişinin şikâyetine ve ihtiyacına göre ayarlanabiliyor. Bu yüzden ideal doz tercih edilmelidir.

Passiflora Takviye Gıda

Passiflora takviye gıdalar sayesinde Passiflora yaygın biçimde tüketilebiliyor. Besin desteklerinin günlük yaşamı desteklemesi ve birçok açıdan sağlığı koruması için ulaşılabilir olması gerekiyor. Vitamin Kozmetik, Passiflora besin desteği satışıyla bu değerli bitkinin kullanımını artırıyor. Passiflora takviyesinden verim almak için her gün önerilen dozda düzenli kullanım şarttır. Aşırı kullanımda yan etkiler yaşanabileceğinden doz aşımına dikkat edilmelidir.

Passiflora Besin Desteği Fiyatları

Vitamin Kozmetik web mağazamızda ihtiyaç duyduğunuz tüm vitaminler, mineraller, yağlar ve bitkisel gıda takviyeleri bulunuyor. Yoğun tempoda sağlığına dikkat etmek isteyen ve önlem almayı düşünenler Vitamin Kozmetik aracılığıyla uygun fiyatlarla besin desteği alışverişi yapabiliyor. Passiflora besin desteği fiyatları tıpkı diğer ürünler gibi ekonomik seviyelerle alıcılarını bekliyor. Güvenli ve memnuniyet odaklı alışveriş için Vitamin Kozmetik 7/24 hizmet veriyor.