Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Prebiyotikler ve Lifler

Probiyotik ve prebiyotikler, sindirim sisteminin düzgün çalışmasında rol oynayan önemli besin kaynaklarıdır. İçeriğinde probiyotik bakteriler bulunan besinler ya da gıda takviyeleri kullanmak sindirim sistemi rahatsızlıklarını en aza indiriyor. Bağırsak sistemi için vücudun ikinci beyni tanımı yapılır. Bu tanım, bağırsakların vücuttaki önemini gösteriyor.

Probiyotik: İnsan sağlığına katkıda bulunan, vücut içerisinde birçok işleve sahip olan canlı bakterilere probiyotikler deniyor. Probiyotik bakteriler, vücuttaki faydalı bakterilerdir. Bağırsak sisteminin sağlıklı bir döngüye sahip olmasında probiyotiklerin rolü büyüktür. Probiyotik bakterilerden yararlanmak için gıda takviyeleri kullanılıyor. Doğal probiyotikler ise yoğurt kefir ve benzeri süt ürünleridir. Takviye ya da doğal fark etmez ancak probiyotiklerden yararlanılmak isteniyorsa eğer düzenli kullanımın fayda getirdiği bilinmelidir.

Prebiyotik: Bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olan lif türüdür. Sebze ve karbonhidratlarda doğal olarak bulunabilen prebiyotikler, gıda takviye şeklinde de alınabiliyor. Prebiyotik, bağırsak floranızı ideal dengede tutar ve bağırsaktaki vücuda faydalı iyi bakterilerin beslenmesini sağlar. Prebiyotik ve probiyotik bakteriler birbirlerinden destek alır, birbirlerinin çoğalmasına yardımcı olurlar. Her ikisi de sindirim sistemini destekleyerek sağlık döngüsünü korurlar.

Probiyotik ve Prebiyotiklerin Faydaları

Prebiyotik ve probiyotiklerin ortak faydası her iki bileşenin de bağırsak sistemini koruması, çalıştırmasıdır. Bir diğer ortak yönleri ise bağışıklık sistemini güçlendirmesi, hastalıklara karşı daha dirençli bir yapı oluşturmasıdır. Kaliteli yaşam düzenli çalışan sindirim sistemine bağlıdır. Vücut için ikinci beyin olacak kadar önem taşıyan bağırsaklar, verimli çalışmadığında hastalıklara ve kalitesiz yaşama zemin hazırlıyor. Bağırsaklardaki canlı bakteriler, ihtiyaç duyduğu besin kaynağını bu iki önemli bileşenden alıyor. Yapılan araştırmalar probiyotiklerin sindirim sistemi haricinde zihin sağlığını da koruduğunu, problemlerde iyileştirici etkiler bulunduğunu gösteriyor. Prebiyotiklerin yararlarına bakıldığında ise antibiyotik kullanımını azalttığını fark etmek mümkündür. Prebiyotiklerle ilgili yapılan araştırmalar sağlıklı sindirim sistemi döngüsü ve genel sağlık için prebiyotiklerin gerekli olduğu sonucuna varılmıştır. Prebiyotik ve probiyotikler birbirini dengeleyen ikilidir. Prebiyotiklerin vücuttaki probiyotikler için besin kaynağı olduğunu söylemek mümkündür.

Probiyotik ve Prebiyotikler Nasıl Kullanılır?

Prebiyotik ya da diğer faydalı kaynak probiyotikler doğadaki birçok besinde doğal biçimde bulunuyor. Ancak uzmanlar bu iki kaynaktan yararlanmak için mevsim meyvelerini, sebzelerini öneriyor ve kesinlikle düzenli, dengeli beslenme vurgusu yapıyor. Bu döngüye sahip olamayanların tercih ettiği prebiyotik takviyesi ve probiyotik takviyesi, önerilen dozda günlük alınabiliyor.

Probiyotik ve Prebiyotik Takviye Fiyatları

Sindirim sistemi sağlığını koruyan ve genel vücut sağlığında rol oynayan probiyotik ve prebiyotikler, Vitamin Kozmetik web mağazamızda satışa sunuluyor. Prebiyotik ve probiyotik fiyatları ürünlerin içeriğine, gramajına ve ürün sayısına göre farklı seviyelerdedir. Vitamin Kozmetik ürün yelpazesinden uygun gördüğünüz gıda takviyesini güvenli ödeme sistemlerimizden yararlanarak hemen satın alabilir, kısa süre sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Vitamin Kozmetik ile sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürdürmek çok ekonomik.