Laksatifler
₺28,90 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
Probiyotikler
₺124,90 KDV Dahil
₺157,19 KDV Dahil
Probiyotikler
₺69,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Probiyotikler

Kaliteli yaşam için ihtiyaç duyduğumuz vitamin, mineral ve yağ üçlüsüne ek olarak iyi bakterilere de ihtiyacımız var. Bakteriler için genellikle kötü, tehlikeli, sağlığa zararlı gibi düşünceler olsa da aslında probiyotikler vücudumuzun ihtiyaç duyduğu iyi bakterilerdir. Öyle ki probiyotik besinler, probiyotik gıda takviyeleri şeklinde kavramlar ortaya çıkmıştır. Probiyotik, sindirim sistemine yararlı bakteriler arasındadır. Sindirim sisteminin çalışmasında, mide problemlerinin önlenmesinde gaz ve şişkinlik sorunlarının minimum seviyede yaşanmasında probiyotiklerin rolü büyük. Yoğurt kefir en bilinen probiyotik besinlerdendir. Diğer probiyotik içeren besinler ise; salatalık ve lahana turşusu, peynir, ayran, bitter çikolata, şalgam, süzme peynir, boza ve nar ekşisi gibi besinlerdir. Probiyotik bakteriler, zararlı mikroorganizmalarla mücadele eder, bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim problemlerinin önüne geçer. İkinci beyin kabul edilen bağırsak sistemini korumak için probiyotik takviyeler toz, tablet, saşe olarak alınıp kullanılabiliyor. Sindirim sisteminden doğan problemlerin hepsi tüm vücudu etkiliyor sadece gaz ve şişkinlik bile günlük yaşamın aksamasında rol oynuyor. Üstelik kilo problemi olan kişilerde sindirim sisteminin zayıf olması sürecin olumsuz etkilenmesine neden olabiliyor.

Probiyotiklerin Faydaları Nelerdir?

Probiyotiklerin faydaları şöyledir: İyi ve yararlı bağırsak bakterilerinin beslenmesine, dengede olmasına yardımcı olur. İyi bakteriler çoğaldıkça obezite başta olmak üzere birçok hastalığın iyileşme sürecini desteklenir. Kronik ishalin geçmesine yardımcı olur, ishal ile birlikte iyi ve kötü bakterilerdeki dengesizlik ortadan kaldırılır, iyi bakteriler çoğalır. Zihin sağlığını korur; bağırsak sağlığındaki faydalı bakterilerin çoğalması ruh ve zihin sağlığını olumlu etkiler. Araştırmalar bağırsak sağlığının ve probiyotik takviyelerinin zihin sorunlarına iyi geldiğini göstermiştir. Depresyon, kaygı bozukluğu, unutkanlık gibi hastalıklarda probiyotik takviyeler iyi sonuçlar vermiştir. Kalp ve damar sağlığını korur, kolesterolü dengeler. Egzama tedavisini destekler, egzamanın şiddetini minimum seviyeye düşürür. Alerjik rahatsızlıklara yardımcı olur. Bağırsak bozukluklarına, bağırsak sendromuna iyi gelir, sindirim sistemi bozukluklarının azalmasına rol oynar. Bağışıklık sistemini güçlendirir, solunum yolu enfeksiyonunu azaltır, hastalıkların iyileşme hızını olumlu etkiler. Kilo vermeyi kolaylaştırır; bağırsaklar düzenli çalıştıkça uygulanan diyet ve egzersizler hızlı sonuç verir, daha çabuk form tutmaya yardımcı olur. Probiyotikler yağ yakımını destekler, karın bölgesinde biriken yağların atılımını sağlar.

Probiyotikler Nasıl Kullanılır?

Probiyotik gıda takviyesi şeklinde yaygın kullanılıyor. Doğal probiyotik besinlerden yoğurt ve kefir sıklıkla tercih ediliyor. ancak sporcular, yoğun yaşayanlar, beslenmesine dikkat edemeyenler ya da doğrudan takviye şeklinde probiyotiklerden yararlanmak isteyenler toz, kapsül, tablet, saşe gibi probiyotik besin desteği tercih edebiliyor. Tercih edilen gıda takviyesinin nasıl kullanılacağı ürün üzerinde belirtiliyor.

Probiyotik Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik probiyotik takviye fiyatları ürünün içeriğine göre değişkenlik gösteriyor. Ürünlerimizi dilediğiniz gibi filtreleyerek inceleyebilir ve size en uygun olan probiyotik desteğini güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak hemen sipariş edebilirsiniz. Satın aldığınız kozmetik ve gıda takviyeleri en kısa sürede adresinize teslim edilir.