C Vitamini
₺49,90 KDV Dahil
₺57,00 KDV Dahil
Propolis
₺34,93 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
Propolis
₺99,00 KDV Dahil
₺142,00 KDV Dahil
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Bal, Arı Sütü , Polen , Propolis

Arı sütü, kraliçe arının tükettiği besin kaynağı olarak biliniyor. İşçi arılar tarafından üretilen ekşi, beyaz renkli ve keskin kokulu bu süt, klasik sütten çok farklıdır. Arı sütünün içeriğinde silikon, fosfor, bakır, demir, kalsiyum, kükürt, potasyum; B vitaminleri, biyotin, folat, inosital, nükleik asit ve benzeri besin kaynağı elementler yer alıyor. Kraliçe arıyı besleyen bu sütten yıl boyunca çok az miktar elde ediliyor. Bu durum arı sütünün değerini artırıyor. Arı sütünün içeriğinde on yedi farklı amino asit bulunması sütün kıymetli olmasındaki ana etken. Arı sütünün faydalarına bakarsak eğer; astım ve saman nezlesine iyi gelir. Karaciğer hastalıklarında tedaviyi destekler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşlanmayı geciktirir. Yüksek kolesterolü kontrol altına alır. Cilt problemlerine iyi gelir, cildin yenilenmesini sağlayarak yaşlılık izlerini azaltır. Arı sütü Uzak Doğu ülkelerinde ömür uzatan, gençlik iksiri tanımına sahiptir. Arı sütü bu yüzden takviye şeklinde üretilip kullanıcılara ulaştırılıyor.

Propolis ve Faydaları

Propolis, işçi arıların bitki özlerinden ve polenlerinden topladıkları maddenin işlenmiş halidir. Kahverengi tonlarında bir görünüme sahiptir. Arılar aslında propolis ile kovanlarının temizliğini sağlıyorlar. Propolisin kullanımı oldukça eskiye dayanıyor. Yunanlılar propolisi apselerde, Asurlular cilt yaralarında kullanmıştır. Propolisin faydaları kullanım alanıyla orantılı olarak faydalıdır. Propolis takviyesinin içeriğinde B1, B2, C ve E vitaminlerinin yanı sıra önemli mineraller ve fenolik asitler, streoitler, esterler ve polifenoller gibi değerli maddeler bulunuyor. Bu içeriğin insanlara faydaları ise şöyledir: Propolis antioksidan özelliktedir. En bilinen doğal antibiyotiklerden kabul edilir. Mikrop ve parazit oluşumunu önler. Cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırır, cilt lekelerini geçirir. Vitamin alımını destekler. Kansere karşı koruyuculuk sağlar, içerdiği C vitaminiyle kansere yakalanma riskini düşürür, kanserli hücrelerle savaşır. Uçuk ve benzeri yaralara iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Propolis takviyesini düzenli kullanmak uzun vadede yaşam kalitesini yükseltir ve daha sağlıklı hissetmeye yardımcı olur.

Bal ve Faydaları

Bal, işçi arıların insanlığa kazandırdığı en leziz ve sağlıklı besin kaynaklarından biridir. Bağışıklık sisteminin doğal güçlendiricisi bal, petek, süzme gibi türlere sahiptir. Balın şifa dolu faydaları şöyledir: Hafızayı güçlendirir. Uykusuzluğu yener ve uyku kalitesini artırır. Cildi tazeler, cildi diri tutar. Kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Öksürük başta olmak üzere solunum yolu hastalıklarının tedavisi destekler. Bol miktarda kalsiyum içeren bal, beyin fonksiyonlarını canlandırır. Öksürük şurubu yerine bal tüketerek boğaz ağrısından ve ses kısıklığından kurtulmak mümkündür. Kabızlığı ortadan kaldırır, bağırsak sistemini çalıştırır. Görme yetisini güçlendirir. Kolesterolü dengeler. Karaciğerin temizlenmesini sağlar. Cilt yaralarını iyileştirir.  

Bal, arı sütü, polen ve propolis fiyatları

Bal, arı poleni, propolis, arı sütü gibi sağlığa faydalı kaynakları besin takviyesi olarak satın alıp kullanmak mümkündür. Vitamin Kozmetik mağazasında arı sütünden propolis takviyelerine kadar yaşamı destekleyen birçok ürün satışa sunuluyor. Güvenli ödeme, hızlı teslimatla dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.