Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Psyllium Husk

Psyllium husk merak edilen ve hakkında çok fazla bilgiye ulaşılamayan bir bitkidir. Günümüzde bu bitkiden gıda takviyesi formunda yararlanabiliyoruz. Psyllium husk aslında ülkemizde karnıyarık otu adıyla daha çok biliniyor. Bitki tohumlarının kabukları özel işlemlerden geçirilir ve takviye haline getirilir. Kabuklarda yüksek oranda lif bulunduğundan Psyllium husk lif tüketimini destekliyor. Bağışıklık sistemi üzerindeki destekleyici özelliğiyle öne çıkan bitki, popüler bir gıda takviyesidir. Lifli bir takviye olan Psyllium, bağırsak sistemini hareketlendirir ve disiplinli bir çalışma döngüsüne sahip olmasını sağlar. Bağırsaklardaki durgunluk, parazitler ve benzeri sorunlar kişinin tuvalete çıkmasını zorlayan etkenlerdir. Psyllium husk içerdiği yoğun lif nedeniyle müthiş bir bağırsak destekleyicisi kabul ediliyor. Bu bitki, dışkının yumuşamasını ve bağırsaktan dışarı atılmasını kolaylaştırıyor. Bu noktadan hareketle Psyllium takviyelerinin kabızlık tedavisinde etkili sonuçlar verdiğini söylemek mümkündür. Bağırsaktaki sıvının emilimini sağlaması dışkının yumuşamasını sağlar, dışarı atılımını kolaylaştırarak kişinin gaz, şişkinlik, kabızlık gibi sindirim problemleri yaşamasını önler. Psyllium husk bitkisinin bir diğer önemli etki alanı ise kalp ve damar sağlığıdır. Damar yollarında tıkanma olasılığı Psyllium husk ile azalıyor, kalp krizi ve spazm gibi riskler düşüyor. Psyllium husk gıda takviyelerini her gün düzenli kullanmak kalpten bağırsağa kadar vücudumuzda pek çok alanda fayda sağlıyor. Önleyici, iyileştirici ve destekleyici rolüyle gıda takviyeleri yaşam kalitesini yükseltmede oldukça faydalıdır.

Psyllium Husk Faydaları

Psyllium husk birçok faydaya sahiptir, bu faydalar şöyle: Huzursuz bacak sendromu problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kabızlık problemini yener; Psyllium husk, bağırsakların sistemli çalışmasını sağlar, bağırsaktaki sıvının emilimini gerçekleştirir ve kabızlık probleminin ortadan kalkmasında etkili sonuçlar verir. Psyllium hem kabızlık hem ishal sorunlarında dengeleyici, çözümcü etkilere sahiptir. Donmuş yağ oranının azalmasını sağlar, kolesterolü dengeler ve en önemlisi bu yönüyle kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini önemli ölçüde düşürür. Mide problemlerine iyi gelir özellikle ülserde etkili sonuçlar verir. Tokluk hissi sağlar, kilo verme sürecini destekler. Kolon kanserine karşı koruyuculuk sağlar, bağırsakları çalıştırarak bu bölgede zararlı bakteri birikimini önler. Yüksek lif içerdiğinden kilo vermeye yardımcı olur, metabolizmayı çalıştırır.

Psyllium Husk Takviye Kullanımı

Psyllium husk takviyesi, tablet, toz, kapsül gibi farklı formlarla satışa sunuluyor. Bitkilerin gücüyle yaşamınızı daha kaliteli ve sistemli hale getirmek, kanser gibi ciddi rahatsızlıklardan korunmak için Psyllium husk gıda takviyesi kullanabilirsiniz. Takviye gıdaları her gün önerilen dozda almalısınız. Aşırı doz beklenmedik etkiler yapabileceğinden eser miktarda alınması önerilir.

Psyllium Husk Takviye Fiyatları

Vitamin Kozmetik, Psyllium husk gıda takviye fiyatları ile oldukça ekonomik bir alışveriş yapılmasına olanak tanıyor. Tek ya da çoklu gıda takviyesi alışverişlerinizde indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Yaşam desteğinizi sürdüren Vitamin Kozmetik, ihtiyaç duyduğunuz tüm destekleyici ürünlere sahiptir. Güvenli ödeme, hızlı teslimat, müşteri memnuniyeti garantisiyle 7/24 web mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz.