Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Reishi Shiitake (Mantarı)

Reishi mantarı, bildiğimiz mantar türlerinin dışında yeni ve farklı bir mantar türüdür. Aslında yeni bir mantar değil ancak son yıllarda popülaritesi arttığı için kullanım alanları gün geçtikçe artıyor. Migrenden tansiyona, kansere kadar birçok alanda faydası olan ve adeta ölümsüzlük mantarı olarak ün yapan reishi mantarları; Çin geleneksel ve modern tıbbında uzun yıllardır kullanılıyor. Yeşil, sarı, beyaz, mor, kırmızı gibi reishi mantarlarının olduğu biliniyor. Fayda anlamında en bilinen ve üzerine araştırma yapılan türün kırmızı reishi mantarı olduğunu biliyoruz. Kırmızı reishi, Uzak Doğu ülkelerinde yetişiyor. Asya’dan dünyaya yayılan reishi mantarı, günümüzde reishi gıda takviyesi şeklinde insanlara ulaşıyor. Reishi mantarı içeren besin takviyeleri, bünyeyi güçlendirdiği için kişiyi genel anlamda tüm hastalıklara karşı koruma altına alıyor. Bu nedenle sağlıklı, kaliteli yaşam için kullanılan besin destekleri arasındaki yeri değişmiyor.    

Reishi Mantarının Faydaları

Reishi mantarının faydaları günlük yaşam kalitesini artırıyor, uzun ve sağlıklı bir ömür için gerekli zemini hazırlıyor. Reishi mantarları bağışıklık sistemini güçlü tutar ve vücut direncini artırır. Kanser hastaları için tedavi sürecini destekler, birçok kanserin ortaya çıkmasında önleyici, risk düşürücü rol oynar. Reishi mantarlarının güçlü bir antioksidan olduğunu bilinir. Bu etkisi sayesinde toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Migren, sinüzit gibi kronik rahatsızlıkları hafifletir. Tansiyonu düşürür, ideal seviyede tutar. Kolesterolü dengeler. Astım hastalarına iyi gelir. Uykusuzluk problemine iyi gelir, uyku kalitesini artırır. Kemoterapi sürecinde kanser tedavisini destekler. Regl sancılarını azaltır ve regl döneminin rahat geçmesini sağlar. Ruhen iyi hissettirir, mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Zihinsel anlamda zindelik verir, yorgunluğu alır. Reishi mantarının ruh, beden ve zihin sağlığındaki olumlu etkileriyle ilgili gün geçtikçe yeni araştırmalar yapılıyor. İnsan yaşamını destekleyen ve hastalıkların oluşumunu önleyen değerli besin destekleri arasında uzun zamandır reishi shiitake takviyesi boy gösteriyor. Araştırma sonuçları ve kullanım memnuniyeti reishi mantarının yayılmasında etkili sonuçlar veriyor. Vitamin Kozmetik raflarında da sıklıkla görebileceğiniz reishi, kapsül ve tablet formlarıyla pratik, sağlıklı bir hayat isteyenlere kusursuz hizmet veriyor.

Reishi Shiitake Takviyesi

Reishi mantar takviyeleri, kapsül, tablet ve toz formlarında kullanılabiliyor. Her gün önerilen dozda suyla birlikte tüketmek isteyenler kapsül ve tabletin pratikliğinden yararlanabiliyor. Reishi mantarıyla ilgili herhangi bir yan etkiye rastlanılmamıştır. Çinliler bu meşhur mantarı ölümsüzlük mantarı şeklinde tanımladığından, mantarla ilgili memnuniyet gün geçtikçe artıyor. Reishi mantarından elde edilen gıda takviyelerini her gün kullanmak etkilerini göstermeye yetiyor. Yan etkilerle ilgili bilimsel sonuçlar olmasa da her takviye gibi reishi mantarının da dikkatli kullanılması öneriliyor.

Reishi Mantarı Takviye Fiyatları

Reishi mantar takviye fiyatları, takviyenin gramajına, tablet ya da kapsül sayısına göre değişkenlik gösteriyor. En net bilgiyi almak için Vitamin Kozmetik üzerinden fiyat incelemesi yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizde güvenli ödeme, hızlı teslimat prensibi geçerlilik gösterir. Gönül rahatlığıyla vitamin ve kozmetik ürün alışverişinizi yapabilirsiniz.