Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Resveratrol

Resveratrol, kırmızı üzümün kabuk ve çekirdeğinde bulunan bir maddedir. Bu madde antioksidan özellik taşıdığından sağlığa oldukça faydalıdır. Resveratrol bitkilerde bulunuyor aslında ve bu bitkilerden elde ediliyor. İlk kez Japonlar tarafından alternatif tıpta kullanılan resveratrol, günümüzde besin takviyesi şeklinde üretiliyor ve kişilerin kullanımına daha pratik şekilde sunuluyor. Resveratrol kırmızı şarap özünde de bulunan bir madde. Şarabın insan sağlığına etkilerinden biri bu maddedir. Resveratrol antioksidan özelliğinin sayesinde birçok hastalığın tedavisini iyileştirip önlenmesini sağlarken diğer yandan kişinin yaşam süresini önemli ölçüde uzatmaya yardımcı oluyor. Kaliteli yaşamı benimseyen kişilerin hayatında mutlaka yer bulan resveratrol, güneşten virüslere kadar çok fazla dış etkenle, virüsle mücadele ediyor.  

Resveratrol Faydaları

Resveratrol ile ilgili yapılan araştırmalar, resveratrol’un kanıtlanmış faydalarını ortaya çıkarmıştır. Kalp hastalıkları ve damar tıkanıklığının önlemede, kalp fonksiyonlarındaki yavaşlamanın durdurulmasında resveratrol’un etkisi büyüktür. Obez fareler üzerinde yapılan bir başka araştırma ise farelere verilen şarap özünün farelerin organlarını yenilediği, yağ yaktığı ve kilo vermeyi sağladığını göstermiştir. Obez farelerin ömrü bu deney ile uzarken resveratrol verilmeyen farelerin tahmin edilen sürede öldüğü gözlenmiştir. Resveratrol’un hücre yenilemedeki gücü, tüm vücut fonksiyonlarına ve organlarına yarar sağladığı görülmüştür. Kırmızı üzümde bolca bulunan resveratrol’un faydalarını doğrudan üzüm yiyerek de almak mümkün. Yıl boyunca düzenli yararlanmak isteyenler için resveratrol gıda takviyeleri satışı var. Kullanıcılar resveratrol takviyelerinin işe yaradığını belirtiyor ve değişimin gözlenebildiğini dile getiriyor. Resveratrol ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalar ise devam ediyor. Bu önemli maddenin Parkinson ve Alzheimer gibi iki önemli hastalığa dahi iyi gelmesi, riskler düşürmesi dikkatleri çekiyor. Kanser üzerinde yapılan çalışmalar ise resveratrol’un kanser hücreleri bastırdığı, gerileme sağladığı, koruyucu yol oynadığını göstermiştir. Yaşlanmayı geciktiren, kanseri önleyen, cilde iyi gelen, bağışıklık sistemini destekleyen resveratrol kırmızı üzüm kabuğu haricinde erik, dut, yabanmersini, ahududu, kiraz ve kızılcık gibi meyvelerde de bulunuyor. Araştırmalar resveratrol’un kolesterol dengeleyici olduğunu gösterirken aynı zamanda çok iyi bir doğal antioksidan olduğunu ifade ediyor. Uzmanların bir bölümü resveratrol’un gençlik iksiri olabileceğini savunuyor.

Resveratrol Takviyesi

Resveratrol gıda takviyeleri, farklı miligramlarla farklı tablet ve kapsül sayılarıyla ürün haline getirilmiştir. Vitamin Kozmetik sayfalarında da göreceğiniz üzere, gıda takviyelerinin gramajı, tablet ve kapsül sayısı değişkenlik gösteriyor. Satın alınacak ürünün kutu içeriği, talimatlar ve yan etkiler dikkatle okunarak kullanılmalıdır. Özel bir hassasiyeti olan ya da alerjik problemi olan kişilerin doktoruna danışmadan resveratrol takviyesi kullanması önerilmez.

Resveratrol Takviye Fiyatları

Resveratrol takviye fiyatlarını en güncel ve indirimli halleriyle Vitamin Kozmetik’ten öğrenebilir ve güvenle satın alabilirsiniz. Vitamin Kozmetik, yaşamı destekleyen ve kaliteyi yükselten ürünleriyle yıl boyunca cazip indirimler yapıyor, uygun fiyatlarla vitamin – mineral destekleri almanıza yardımcı oluyor. Sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Vitamin Kozmetik’ten kolayca satın alabilirsiniz.