Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Ruşeym Yağı

Ruşeym yağı, gıda takviyesi sektöründe çok popüler olan ve kapsül, tablet, sıvı formda bulunan sağlığa faydalı bir besindir. Peki, Ruşeym nedir? Rüşeym, her bir ton buğdaydan yaklaşık bir kilo elde edilen bir besin kaynağıdır. Yüksek oranda lif içermesi, tok tutması, zayıflamaya yardımcı olması gibi etkilerinden ötürü buğday ruşeymi oldukça popüler bir besin haline geldi. Ruşeymi ekmeği ve unu son dönemlerde tüm tariflerde kullanılmaya başlandı. Bu değerli besinden yararlanmak isteyenler son olarak ruşeymi yağı ve ruşeym gıda takviyesi kullanmaya başladı. Ruşeym yağı faydaları duyuldukça kullanım alanı genişliyor. Ruşeymi besin değeri açısından çok zengin, içeriğinde; A1, B1, B2, B5, B6, C, D, E vitaminleri ve fosfor, çinko, kalsiyum, magnezyum, sodyum, manganez, demir, potasyum bol miktarda bulunur. Sadece besin değeriyle bile değer bulan ruşeym yağı, takviye şeklinde kullanıldığında her gün bu vitamin ve minerallerden yararlanmaya yardımcı oluyor.     

Ruşeym Yağı Ne İşe Yarar

Ruşeym yağının faydaları şöyledir: En bilinen faydası yağ asitlerinin Alzheimer hastalığına karşı koruyucu, önleyici olduğudur. Bu yönüyle ruşeyminin beyin fonksiyonlarına iyi geldiği, belleği canlı tuttuğu kabul edilir. E vitamini yönünden çok zengin olması sebebiyle cilde müthiş faydaları vardır; cildin nem dengesini sağlar, pullanmayı önler, cilt lekelerini giderir, renk eşitsizliğini ortadan kaldırır, cildi cilt gözeneklerini tıkayan yağlardan arındırır, cildin erken yaşlanmasını önler, kırışıklıkları giderir. Ruşeymi Omega 3, Omega 6, Omega 9 yağ asitleri barındırır. Tüm bu yağların faydalarından düzenli yararlanmada etkilidir. Yüksek protein içerir, ideal bir antioksidan kaynağıdır. Kas ve kemik gelişimi için önemlidir. Kemiklerin dayanıklılığını artırır. Bağışıklık sistemini hastalıklara karşı güçlendirir. Hücre yenilemede rol oynar, cildi besler. Prostat kanserine yakalanma riskini düşürür. Sinir sistemini korur, stres, kaygı ve depresyon gibi hallerde kişilerin mental sağlığını korur. Kalp ve damar sağlığında önleyici rol oynar. Diyabete iyi gelir. Karaciğer başta olmak üzere organların yağlanmasını, kalp damarlarının ise tıkanmasını önler. Kolesterolü kontrol etmede iyidir, kötü kolesterolü düşürür. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğu alır, kişiye enerji verir. Yaşlılık etkilerini en aza indirger. Cilt hastalıklarına iyi gelir, ciltteki renk değişimlerini önler. Selülit oluşumunu önler, selülitli bölgelerde ise azalmasını sağlar. Cilt yanıklarına iyi gelir, cildi yeniler ve onarımını yapar. Saç sağlığını korur, çok fazla işlem görmüş, yıpranmış saçları onarır. Kan akışını düzenler.

Ruşeym Yağı Takviyesi Vitamin Kozmetik’te!

Vitamin Kozmetik’te satışa sunulan ruşeym yağı ve takviyeleri, besinin tüm etkilerinden günlük yararlanmanıza yardımcı olur. Vitamin Kozmetik ile uygun fiyatlara ruşeym yağı satın alabilirsiniz. Satın aldığınız tüm ürünler kısa sürede adresinize teslim edilir. Vitamin Kozmetik, güvenli ödeme sistemiyle donatılmış, zengin ürün yelpazesine sahip, müşteri memnuniyetini önemseyen, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz gelişmiş bir vitamin ve kozmetik platformudur.