Saç Serumu
₺279,00 KDV Dahil
₺429,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Bakım Yağı
₺395,10 KDV Dahil
₺439,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Saç Bakım Yağı
₺131,40 KDV Dahil
₺219,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Fırsatları
Haftanın FırsatlarıTümünü Göster
 

Saç Bakım Yağı

Saç bakım yağı; kuru, canlılığını yitirmiş, hacimsiz, elektriklenmiş ve nemini kaybetmiş saçların daha sağlıklı, parlak ve güçlü görünmesini sağlayan yağlar bütünüdür. Saç bakım yağlarını incelediğinizde her saç tipine göre bir bakım ürünü bulabileceğinizi görebilirsiniz. Saçlardaki problemin temel kaynağı beslenme, vitamin – mineral eksikliği olduğundan saç bakım ürünlerini kullanırken günlük beslenmenize de dikkat etmeniz alacağınız faydayı artırır. Banyo temizliği rutininiz haricinde saçlarınızın aslında düzenli bir bakıma ihtiyacı var. Mevsim değişikliği, rüzgâr, yağmur, kar, şehir kirliliği gibi dış etkenler saçları yıpratmaya ve hacmini kaybetmeye yetiyor. Bakım yağı kullanarak bu etkileri minimize edebilir, saç dökülmesi ya da kepeklenme gibi sık görülen problemleri aşabilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde saçlarınız çok ciddi sorunlar yaşıyor: Deniz ve havuz suyu saçları mahvediyor, yapısını bozuyor. Yüzdükten sonra saçlarınızı korumak için birçok yağ bulunuyor.

Saç Bakım Yağı Ürünleri

Saç bakım ürünleri arasında birçok ürün bulunuyor. Özel formülle hazırlanmış, doğal içerikli bakım ürünlerini saç bakım rutininize dâhil ederek saçlarınızı dış etkenlerden korur, sağlıklı yapıya kavuşturabilirsiniz. Saç bakımının önde gelen yağları şöyledir:

Badem yağı:

Saça nem ve parlaklık kazandıran, saçların dökülmesini önleyen badem yağı, banyodan önce saça sürülerek birkaç saat bekletilmek suretiyle de kullanılabiliyor doğrudan şampuanın içerisine karıştırılarak da. Badem yağını kullanırken saç diplerine masaj yapmak ve yağı tüm saça eşit yaymak faydasını artırıyor.

Zeytinyağı:

Zeytinyağının saç bakımındaki yeri tartışılmaz bir öneme sahiptir. Geçmişten bu yana tüm bakım maskelerinde yer bulan zeytinyağı, saçlara hacim kazandırıyor, güçlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle kurumuş saçlarda müthiş etkiler sunuyor, saçı ipek gibi yapıyor. Bir yemek kaşığı zeytinyağını şampuanınıza ya da diğer bakım yağ maskelerine ekleyerek saçlarınızı yumuşacık yapabilirsiniz.

Argan yağı:

Kurumuş, yıpranmış, eski ışıltısını kaybetmiş ve yanmış olan saçlar için tercih edebileceğiniz argan yağı, saça çok faydalıdır. Birçok hazır ürün içerisinde de görebileceğiniz argan yağını, haftada iki kez kullanarak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.   

Saç cilt bakım yağı:

Saç kökleri ve saç boyları için birçok ürün kullanıyorsunuz ama ya saç deriniz, cildiniz için? Saçınızın beslendiği derinizi bakımınıza dâhil etmelisiniz. Kullanacağınız tüm ürünlerin önce kökleri beslemesi önemlidir. Saç bakım yağlarıyla saçlarınızı boyadan, fönden, maşadan ve dış etkenlerden koruyabilirsiniz.

Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçarınızı yağlarla beslemek, saçınızı, gün içinde uyguladığınız birçok işlemden ve kozmetikten koruyor. Haftada bir ya da iki kez yağ kullanabilirsiniz. Yağları saçlarınıza geceden sürüp sabah yıkayabilir ya da banyodan birkaç saat önce uygulayarak yıkayabilirsiniz. Yağı saçınızın diplerinden başlayarak her yerine sürmelisiniz, eğer kepeklenme ve deri dökülmesi gibi bir sorununuz varsa saç derisinin yağı emdiğinden emin olun. Yağı saçınıza uygulayın ve temizlik aşamasında saçlarınızı suya değdirmeden önce doğrudan şampuan kullanın. Önce şampuan sürüp sonra suyla yıkamak yağın çabucak arınmasını sağlar.  

Saç Bakım Yağı Ürün Fiyatları

 

Saç bakım ürünü fiyatları, kullanacağınız ürün çeşitlerine göre değişiyor. Her ürün farklı bir saç sorununa işaret ediyor. Öncelikle sorununuzu tespit edip akabinde seçim yapmanız gerekiyor. Doğru ürün kullandığınızda dökülme, kuruluk, kepeklenme gibi saç sorunlarının azaldığını fark edebilirsiniz. Web sitemizdeki saç bakım yağlarını inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü güvenle sipariş edebilir ve kısa sürede teslim alabilirsiniz.